Jump to content

Въпрос за антивирусни?


Препоръчан пост

Няма нужда да се инсталира SUPERAntispyware...

Malwarebytes' Anti-Malware си е повече от достатъчна...

Хм, интересно?! Защо тогава на въпросния компютър за който споменах MBAM махна само 4 бройки Trojan Downloader, а останалите 2546 ги махна SAS щом като толкова е излишна според теб при наличието на МВАМ, а и повечето зарази, които махна SAS бяха Trojan Gen (110 броя мисля, че бяха)???

Link to comment
Сподели другаде

SAS е необходима.Ще направя вече две години и половина с Avira AntiVir Personal Free Antivirus,защитна стена - COMODO Firewall,двата спомагателни задължителни софтуера - MBAM и SAS /Free версии/ и честно казано не съм преинсталирал заради зараза или проблем с горепосочените програми.Смятам,че комбинацията е повече от добра и успешна / спрямо доста платени некадърни изпълнения / .Проблема е,че повечето потребители не знаят и не искат да се научат как се работи с даден продукт правилно и сами се насаждат на пачи яйца с действията си.Според мене това е правилната комбинация от програми за успешна защита.Мнението ми е неангажиращо.
Link to comment
Сподели другаде

Хм, интересно?! Защо тогава на въпросния компютър за който споменах MBAM махна само 4 бройки Trojan Downloader, а останалите 2546 ги махна SAS щом като толкова е излишна според теб при наличието на МВАМ, а и повечето зарази, които махна SAS бяха Trojan Gen (110 броя мисля, че бяха)???

 

Не ми цитирай избрана част от мнението. Споменал съм, че не е необходима за всекидневна употреба. При съмнение за инфекция няма проблеми да се сканира и със SAS.

Просто не ми харесва това да ми добавя съвсем излишни процеси и да се стартира с Windows по-подразбиране (не че не може да се изключи и от настройките, но все пак е досадно).

И си запазвам мнението, че SAS е по-слабата от двете, но се случва понякога да хване нещо пропуснато от другата.

 

Хубавото на SAS, е че имат някои бързи поправки за поражения по Windows (но не е нещо кой знае какво - просто спестява време за човъркане из регистрите) и че може да се стартира, ако изпълнимия файл е блокиран от malware с опцията - Run As...Но пък вече и MBAM имат подобна функция (Chameleon).

 

Да не говорим, че поддръжката на SAS е повече от мудна.

Не настройвам никой против програмата...просто искам да кажа, ако ще я използвате (безплатната версия) спирайте опцията да зарежда с Windows-a, защото и без това няма защита в реално време и опцията е безмислена.

Link to comment
Сподели другаде

SAS & MBAM ги ползвам само като скенери и така са ми достатъчно ефективни. Въпрос на навик е като изтеглите файл от някъде да го скенирате, преди да се отвори/стартира. Ако е архив, скенирайте с MBAM след разархивиране. По този начин си спестявам излишни процеси и съответното натоварване на системата, тъй като в моя случай ми е стар и слаб компютъра. По-добре да си намерите/закупите интегриран пакет антивирусна + защитна стена или да ги ползвате от различни компании, както е дал за пример leon70 по-горе - Avira AntiVir Personal + Comodo FW.

Ако внимавате къде влизате и откъде теглите, можете и само с AV (антивирусна програма), естествено с включена защита в реално време.

Link to comment
Сподели другаде

...ако ще я използвате (безплатната версия) спирайте опцията да зарежда с Windows-a, защото и без това няма защита в реално време и опцията е безмислена.

Винаги на компютрите на които я инсталирам изключвам опцията да се стартира със ситемата!

Мисля, че са я направили по подразбиране да се стартира заради автоматичните ъпдейти (поне така предполагам), но пък това доста бави самото стартиране на системата!

Link to comment
Сподели другаде

А може ли да попитам нещо друго? Инсталирах си Super Anti Spyware в крайна сметка. При сканирането ми открива винаги Adware Tracking Cookie :S Предполагам, че не е нормално...какво да направя? това вируси ли са? Благодаря отново!
Link to comment
Сподели другаде

В повечето случаи - не са вирус. Ако ползваше CCleaner с настройки да се почистват временни файлове, бисквитки, кеш и т.н. - няма да имаш такива при скен със SAS
Link to comment
Сподели другаде

Това,че ти открива Adware Tracking Cookie е нормално и да не те притеснява / не е вирус,но предполага нерегламентирано следене евентуално/.Дори и да ползваш CCleaner периодично винаги ще ти открива такива бисквитки - съгласяваш се да ги вкара в карантина и после си ги триеш от там.Единствено от RUN-services.msc-services забраняваш SAS Core Service да стартира с ОС / трябва да е manual / и си готов.От настройките на програмата също може да забраниш стартирането с ОС и да не си слага икона в трея.
Link to comment
Сподели другаде

.............

Дори и да ползваш CCleaner периодично винаги ще ти открива такива бисквитки

...............

 

Не, не открива. И аз преди ту намирах, ту не. Реших да почиствам преди сканиране и от година насам - нямам такива бисквитки.

Link to comment
Сподели другаде

Това,че ти открива Adware Tracking Cookie е нормално и да не те притеснява / не е вирус,но предполага нерегламентирано следене евентуално/.Дори и да ползваш CCleaner периодично винаги ще ти открива такива бисквитки - съгласяваш се да ги вкара в карантина и после си ги триеш от там.Единствено от RUN-services.msc-services забраняваш SAS Core Service да стартира с ОС / трябва да е manual / и си готов.От настройките на програмата също може да забраниш стартирането с ОС и да не си слага икона в трея.

ok :) Благодаря много ! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...