Jump to content

Въпрос за антивирусни?


Препоръчан пост

Здравейте,

имам един въпрос и ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Имам антивирусна Mcafee и сега си изтеглих Malwerebytes Anti- Malwer, за да сканирам и с нея за вируси. Та въпросът ми е дали тези две програми си пречат една на друга и трябва ли да изтрия някоя.

Link to comment
Сподели другаде

Едно уточнение: Malwarebytes Anti-Malware НЕ Е антивирусна програма, а е антишпионска ;)

Дори е препоръчително да се ползват такива програми, като помощни средстра за периодично сканиране!

Бих ти препоръчал и SUPERAntiSpyware Free!

Обаче: Защо ползваш Mcafee като антивирусна програма?

Link to comment
Сподели другаде

Не си обаче много сигурен! А и не е нужно да работят постоянно, а да се ползват за периозично сканиране!

Пък и от скромния ми опит точно на компютър само с avast free бяха намерени и отстранени 2550 зарази (това е обща бройка от сканирането с двете антишпионски програми)! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговорите! Не съм много на ''ти '' с компютрите, което си личи :) Mcafee ми го инсталираха при преинсталирането на компа и оттогава е така... прочетох малко и реших да си изтегля Malwerebytes Anti- Malwere, за да сканирам и с него за вируси... трябва ли при наличието на тези 2, сега да си инсталирам и SUPERAntiSpyware Free ?!?! или те са ми достатъчни- при 2те сканирания не намерих нищо :)
Link to comment
Сподели другаде

Нещо ме съмнява, това е платена програма и да я ползваш толкова време, трябва да си си я купил,може и да е имало промоция, но нещо не ми се вярва....
Link to comment
Сподели другаде

Е така може но все пак си провери до кога ти е лиценза щото в някой слуцай слагат за по 6 месеца а и стара версия на програмата.

ок благодаря за съвета!

Link to comment
Сподели другаде

Няма нужда да се инсталира SUPERAntispyware. Програмата добавя излишни модули в паметта и по-подразбиране се стартира всеки път с Windows, макар безплатната версия да няма защита в реално време...Нещо напъпно излишно.

Malwarebytes' Anti-Malware си е повече от достатъчна, само че по време на инсталацията не активирайте триалния период...на въпроса изберете Decline и си я ползвайте само като скенер.

Съгласен съм, че McAFee е доста неудачен избор при наличието на толкова добри и леки програмки (при това безплатни).

Колкото до това дали защитната стена на Windows върши работа може да се поспори.

При XP стената следи само входящия трафик, но не и изходящия. При Vista/7 следи и двата, но пак понякога не се обажда за дадено приложение...а аз например искам да контролирам всичко в системата си (не само зарази, но и доверените приложения и игри които искат да осъществят връзка с интернет). Това със стената на Windows е доста трудоемка задача и изисква навлизането в допълнителните настройки на програмата, които са леко по-неинтуитивно отколкото тези в third-party продукт.

Т.е. за напреднали потребители съм с две ръце за инсталирането на защитна стена...

За средностатистическия потребител, тази на Windows ще свърши работа.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...