Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В полицията разбират, че във влака за София пътува опасен убиец. Дежурният полицай трябва да прегледа влака за съмнителни лица. След огледа той не открил нищо и решил да поговори с кондуктора на влака:

- Във влака пътува опасен престъпник. Помогнете ми да го открием.

- Разбира се, но не знам дали забелязахте, че в тунела, през който минахме преди малко имаше ремонт на линията, влака силно намали и убиецът може да е скочил от него.

Полицаят арестувал кондукторът. Защо?

Link to comment
Сподели другаде

 

- Във влака пътува опасен престъпник. Помогнете ми да го открием.

- Разбира се, но не знам дали забелязахте, че в тунела, през който минахме преди малко имаше ремонт на линията, влака силно намали и убиецът може да е скочил от него.

Полицаят арестувал кондукторът. Защо?

Според условието ние знаем, че престъпника е убиец. Но кондукторът няма как да го знае, защото полицаят споменава пред него само, че издирват опасен престъпник.

Link to comment
Сподели другаде

Според условието ние знаем, че престъпника е убиец. Но кондукторът няма как да го знае, защото полицаят споменава пред него само, че издирват опасен престъпник.

Така е! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Най-много мразех в час да пиша плановете на уроците и понеже много ме мързеше съкращавах яко думите. Така на една родителска среща, даскалицата нагледно представила на баща ми резултатът от моето отношение към преподавания от нея предмет- тетрадка ми./Поне имах такава до определен период от време :haha: / Отгърнала на произволна страница с план от девет точки, само с по една буква и то без нищо написано за 8 и 9т. На възмутеният и въпрос- „Вие можете ли да разберете за кой урок е... това? ” баща ми отсякъл- „Разбира се!”,невъзмутимо си изкарал химикалката и дописал последните две букви от плана.

Въпросът към вас е същия :P Вие можете ли да разберете за кой урок е... това?

Кои букви трябва да са в точките 8 и 9

1-М

2-В

3-З

4-М

5-Ю

6-С

7-У

8-

9-

Link to comment
Сподели другаде

 

Кои букви трябва да са в точките 8 и 9

1-М

2-В

3-З

4-М

5-Ю

6-С

7-У

8-

9-

Жокер!

Спомнете си, какво сте учили мнооого отдавна в час по география /по-точно май се казваше "Човек и природа"/ и ще довършите колонката

Link to comment
Сподели другаде

Е, щом никой не иска да задава нова задачка, пак съм аз :P

Този път е много лесна.

 

Трябва да откриете какво означава един жест/ знак/ в САЩ. За целта ще ви кажа, какво е значението му в някой други страни.

Във Франция и Германия - означава незначителен, не важи, глупак/за човек/

В Япония - пари

В Бразилия и Южна Италия - вулгарен и оскърбителен жест/като среден пръст при нас/

В Тунис - смъртна заплаха

В Сирия - разрив във взаимоотношенията

В държавите около Средиземно море - задник, педал

 

Като подсказка, ще ви кажа, че този знак се прави с пръстите на ръката. Какъв е той за САЩ?

Link to comment
Сподели другаде

draco_volans, не знаех, че има такова правило. Не съм много по задаването, но ще се опитам.

 

Как с една единствена чертичка, добавена някъде в уравнението, двете половинки ще станат равни?

5+5+5+5=555

Link to comment
Сподели другаде

 

Как с една единствена чертичка, добавена някъде в уравнението, двете половинки ще станат равни?

5+5+5+5=555

Сигурно ли е, че преди чертичката не може да се сложи и една мъъъъничка точица :blush:

УФ, тая задача ме побърка! Пробвах всевъзможни математически действия и комбинации, и не ще :'(

Link to comment
Сподели другаде

Сигурно ли е, че преди чертичката не може да се сложи и една мъъъъничка точица :blush:

Никакви точици и запетайчици. ;) Само една мъъъъничка чертичка. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...