Jump to content

Въпрос за NOD 32 и защитна стена


Препоръчан пост

Здравейте,интересува ме е коя е по-добрата комбинация за NOD 32 антивирус-Privatefirewall или PC Tools Firewall Plus

и въобще добре ли е да се комбинират тези стени с тази антивирусна?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Ако говорим за ESET NOD32 Antivirus 4, не би трябвало да имаш проблеми с комбинирането й с някоя от въпросните защитни стени. Говоря от обща гледна точка. Ако случайно някоя от тях има конкретна несъвместимост с антивирусната, е отделен въпрос. Ако говорим за ESET NOD32 Antivirus 5, то е по-голяма вероятността да има проблем, защото тя вече има свои HIPS механизми. Дали ще има проблеми обаче не мога да кажа. Предполагам, че ще могат да се деактивират HIPS механизмите на антивирусната в такъв случай и тогава не би трябвало да има проблеми.

Относно коя е по-добрата комбинация, определено тази с Privatefirewall. И двете стени са опростени и с по-малко опции за настройка, но определено намирам Privatefirewall за продуктът, предлагащ по-добра защита и надеждност. За мен PC Tools Firewall Plus е общо взето плацебо продукт (надявам се знаеш какво е плацебо). Не че съвсем за нищо не става де, просто е много по-слаба стена, отколкото изглежда на тестове.

Link to comment
Сподели другаде

Ми мисля да ползвам NOD 32 смс лиценз,не знам добър вариант ли е....за сега май предлагат ЕSET NOD 32 Аntivirus 4 с тази опция за плащане...но някъде четох,че смс лиценза не си струвал,продавали триал версии с него и не се ползвала пълнофукционалността на програмата,дали е така?

И дали Privatefirewall с настройки по подразбиране е достатъчна за защита?

Link to comment
Сподели другаде

Нямам представа как стои положението с NOD32 и SMS лицензите. Колкото до Privatefirewall, тя е доста способна и с настройките си по подразбиране, но зависи и доколко си готов да отговаряш на въпроси. Ако искаш стената да те занимава колкото се може по-малко, остави настройките по подразбиране. Ако искаш по-пълен контрол върху системата, направи следните настройки:

- File -> Settings -> подпрозорец Basic -> Manual Control + Disable Response;

- File -> Settings -> подпрозорец Advanced -> Enable Process Detection;

- екран Process Monitor -> плъзгача на High.

Link to comment
Сподели другаде

Ми мисля да ползвам NOD 32 смс лиценз,не знам добър вариант ли е....за сега май предлагат ЕSET NOD 32 Аntivirus 4 с тази опция за плащане...но някъде четох,че смс лиценза не си струвал,продавали триал версии с него и не се ползвала пълнофукционалността на програмата,дали е така?

И дали Privatefirewall с настройки по подразбиране е достатъчна за защита?

 

Кликни Тук

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте,имам въпрос за ЕСЕТ NOD 32 Антивирус 4,а по-конкретно дали ме пази от зловредни сайтове,има ли такъв модул не знам точното наименувание? Комбинирал съм я с PC Tools firewall и ако няма ЕСЕТ такъв модул има ли смисъл да инсталирам Trend Micro Web Protection Add-On http://free.antivirus.com/web-protection-add-on/ и дали е удачна тази комбинация? Ако не- препоръчайте нещо друго.
Link to comment
Сподели другаде

Защо не пробваш с цялостен защитен пакет . Например Bitdefender, Norton Internet Security, Kaspersky, F-Secure. Платени са, но има достатъчно промоции целогодишно. И не е нужно да плащаш за нещо, което освен това има и безплатни алтернативи. Виж как се представя NOD в тестовете на AV-TEST http://www.av-test.org/index.php?id=78&L=1 . Кошмарно, особено с оглед на това, че е платена.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,имам въпрос за ЕСЕТ NOD 32 Антивирус 4,а по-конкретно дали ме пази от зловредни сайтове,има ли такъв модул не знам точното наименувание?

 

Има дори и в обикновената ESET NOD Antivirus 4, по-добра е ESET Smart Security, с вграден Firewall, но и обикновената Антивирус 4 проверява съдържанието на страниците, блокира ги целите или отделни сигменти: картинки (изображения), флаш приложения със зловреден код, стига да ги засече като такива - опасни ...и проверява всеки download, като има опция за disconnect (прекъсване на свалянето).

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Лично аз не съм фен на PC Tools и не ги считам за особено кадърни автори на софтуер. Трудно ми е да кажа коя програма би предложила по-добра защита, но нито едната от двете не е нещо особено. ThreatFire е по-автоматизирана и е малко по-подходяща за по-неопитни потребители, докато PC Tools Firewall Plus изисква малко повече познания. Намирам и двете програми за бъгавички и лично аз не бих поверил защитата на моя компютър на нищо, носещо името "PC Tools".
Link to comment
Сподели другаде

Зависи...:

- какви са ти компютърните познания като цяло;

- какви операционна система и акаунт използваш;

- дали поддържаш операционната система и приложният софтуер актуални;

- какво точно правиш на компютъра и какви сайтове посещаваш.

 

Ако не си начинаещ, използваш ограничен акаунт (или не си спрял UAC под Vista/7), поддържаш операционната система и софтуера актуален и не се размотаваш из съмнителни кътчета на Интернет пространството, тогава бих казал да, антивирусна + стена е достатъчна защита.

Link to comment
Сподели другаде

- слаби

-Windows XP лицензиран, само един акаунт има, явно е админски.

-Абсолютно всички ъпдейти но ОС и нови версии на софтуера инсталирам

-10-тина сайта общо взето,основно свалям филми от арена и замунда,игри рядко.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...