Jump to content

Препоръчан пост

Когато се опитвам да свържа от телефона към лаптопа, дава ми да въведа пин кода и оттам изчаквам няколко секудни да се извърши сдвояването. После се появява на телефона, че сдвояването е отхвърлено от лаптопа.. А от лаптопа към телефона е абсурд, просто не го открива, също така и ТВ... все едно около нас няма включен блутуут..

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Възможно е да е от драйвера. Аз също ползвам Bluetooth донгъл (същия като на снимката) WIDCOMM, имал съм подобни проблеми и със смяна на драйвера се оправи. Пробвайте с тези драйвери:

За Windows 7 32bit

За XP 32bit

Редактиран от Stoyannov
Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа има вграден Bluetooth, опитайте с този драйвер, погледнете тук, и пробвайте да сдвоите лаптопа с телефона.

 

П.С. Какво стана с донгъла?

Редактиран от Stoyannov
Link to comment
Сподели другаде

И аз виждам, че пише, че е вграден, инсталирах тези драйверите и нищо.. А за донгъла пак нищо, инсталирах горния линк и пише, че не открива хардуера :no:

Link to comment
Сподели другаде

Bluetooth устройството тествано ли е дали функционира правилно на друга система? Сигурни ли сте, че по някакъв начин не сте забранили използването на вградения bluetooth в лаптопа? Устройството разпознава ли се в Device Manager?

Link to comment
Сподели другаде

Вече не знам и аз честно казано... Вчера цял ден се занимавах с него и не ми се мисли какво мазало е вече станало с тия драйвери... Това му е първият ОС Windows 7 и честно казано не ми се преинсталира наново, че се прави с флашка :no:  КАжи какво да снимам, къде да проверя... Днес с външния адаптер пробвах да се свържа с друг телефон Sony появи се за кратко и после изчезна... Убедена съм, че проблема е в драйверите... Но вече толкова много смених, че не знам вече :( Първоначално съм инсталирала от сайта на Asus двата драйвера по - отделно и те не вървят...

Link to comment
Сподели другаде

Това му е първият ОС Windows 7 и честно казано не ми се преинсталира наново, че се прави с флашка :no:

 

Преинсталацията ще се окаже последният възможен вариант, след като опитаме абсолютно всичко. Попринцип е странно, че вградения bluetooth на лаптопа не функционира правилно. Моля, отворете отново Device Manager и проверете дали в дървовидната структура на устройствата няма Bluetooth Radios. Също така, доколкото виждам от manual-а, клавишната комбинация Fn+F2 би трябвало да изключва/включва съответното устройство. Когато системата не е част от активна Wireless интернет мрежа, светлинния индикатор в долната част на компютъра би трябвало да показва активността на bluetooth връзката.

Link to comment
Сподели другаде

В Device Manager го няма.. Появява се в System devices, когато инсталирам драйверите, но дотам. Аз честно казано се съмнявам, че го има вграден, макар че сайта им твърди друго. Със другия лаптоп на Sony нямаше никакъв проблем с драйверите, а на този защо така ми се опъват тия драйвери, не зная... Сега ще махна всички драйвери и отново ще пробвам...

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Съжалявам, че ме нямаше дълго време... Оказа се, че в лаптопа нямам вграден блутуут... Опитах се да инсталирам външния, които е донгъл, обаче имам проблем с bluetooth profile interface drive... Та какво да направя за там?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...