Jump to content

Настройките на интернет защита пречат на отварянето на един или повече файлове


Desislava Bibeva

Препоръчан пост

Здравейте!

Съобщението "Настройките на интернет защита пречат на отварянето на един или повече файлове" се появява често, когато искам да използвам или инсталирам някои програми, като например "Adobe Reader" (най-вече когато отварям файлове с нея), но нямах съществени проблеми, докато вчера не се опитах да свържа към компютъра си скенер. Инсталирам програмата за скенера от диска, който го придружава и щом свържа компютъра със скенера, веднага изкача това съобщение. Нямам идея кои може да са тези настройки, че да не мога да използвам скенера. Дълго време се опитвам да намеря решение на проблема, но не мога да се справя. Моля ви, помогнете!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей Деси!

Аз в момента не мога да предположа от какво е проблема, но много ще улесниш другите потребители, които биха искали да помогнат, ако дадеш по-подробна информация.

 

1. С какъв Windows си и имаш ли идея дали не е самоделка?

2. Какви програми за защита ползваш? (антивирусна, защитна стена и т.н.)

3. Зад рутер ли си?

4. Модел на скенера?

5. От кога е проблема? Веднага след инсталацията на Windows или се е появил впоследствие?

6. Сканирано ли е за зловреден код?

 

Тази информация като за начало мисля, че ще е достатъчна. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам, не се сетих, че може да Ви трябва по-подробна информация. Като начало:

1.Windows 7

2.Антивирусната, която използвам в момента е Аваст (версия 5.1.889), защитната стена е на уиндоуса

3.Зад рутер съм

4.Модела на скенера е Microtek

5.Не съм напълно сигурна, че проблемът се появи веднага след инсталацията, просто защото досега не му отдавах особено значение, но мисля, че дойде малко по-късно

6.И сканирах компютъра за вируси

Не знам дали тази информация ще ви е от полза, но когато свържа скенера и компютъра, файлът, който казва, че не може да се отвори се намира в C/windows/System32/RunDll

Link to comment
Сподели другаде

Да, пробвах и двете! Спрях абсолютно всяка защита, за която се сетих, но не се получи. Когато дам на компютъра да търси нов инсталиран софтуер, отново се показва съобщението (за което става дума във форума).
Link to comment
Сподели другаде

В диска, който е със скенера има програма, чрез която се извършва сканирането. Но, след като я кача (въпросната програма) и я пусна, ми изписва, че не може да намери скенер - да провера връзката на компютъра и скенера.
Link to comment
Сподели другаде

До колкото знам като свържеш скенера и Windows 7 сам си намира и инсталира Drivers

 

Не знам дали тази информация ще ви е от полза, но когато свържа скенера и компютъра, файлът, който казва, че не може да се отвори се намира в C/windows/System32/RunDll

 

Файлат не е ли C/windows/System32/RunDll32.exe

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че точно там е проблемът - компютърът не може сам да търси драйвъри, защото някаква програма или нещо друго (с което аз не мога да се справя) му забранява (затова излиза съобщението "Настройките на интернет защита пречат на отварянето на един или повече файлове"). Предполагам, че поради тази причина, когато свържа компютъра и скенера, отново изскача въпросното съобщение. Опитах се да намера драйвъри в интернет, но не успях...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...