Jump to content

Препоръчан пост

Та значи вируса исключва антивирусната казваш.Ами в реално време да.Ама хаиде да видим как ще исключи Касперски скенера който не зарежда с уиндоус и се буутва от цд диск.Мисля че ще свърши работа.Ето линк от каде да си го свалиш и запишеш буутваш диск както се записва уиндоус.Рестартираш компа и след като стартира касперски следваш инструкцийте на екрана.Дано ти свърши работа.Успех и пиши дали става. http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml

 

zjfmr.exe проникна през скайпа. блокира антивирусните и всички останали програми при стартирането им просто ги затваря мигновено.изключа ли процеса той пак се възстановява. Има ли начин да се премахне ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 138
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Минава POST,стартира,и когато дойде време да се появят всички икони и да зареди трея зависва.И започва да мисли.Не съм чакала повече от 1/2час.Това е проблемът.

Не пуснах нова тема,защото проблемът се появи след преинсталацията заради вируса.

Какво точно е поправка на MBR ?

Преинсталация дали ще оправи проблема?

Забелязах сега друго - изключих лаптопа от нета,не е реагирал така от тогава,включва се нормално всеки път.На другия лаптоп/с връзка с нет/ не се е появявало съобшението за конфликт с IP.

MBR е съкращение от Master Boot Record. Това е специална част от твърдия диск, която се използва основно за съдържане на таблицата с дяловете на даден твърд диск и за стартиране на операционни системи, след като получи "щафетата" от BIOS.

Дали поправката му ще помогне е несигурно.

Ще е добре да потвърдиш дали винаги при изключен интернет проблемът го няма, а при включен интернет - го има, или е просто съвпадение.

Link to comment
Сподели другаде

Снощи се получи леко зависване/за малко/ на трея на ASERa с изключен интернет,но с батерията.

Но MSI започна да зависва /той в момента е с включен нет/,днес ми трябваха 3 шътдауна докато заработи.Не сработваше и Ctrl+Alt+Del даже,за това направо шътдаун.

Link to comment
Сподели другаде

Момент, аз вече се обърках колко лаптопа имаш, кой какъв е, с какви проблеми е и на какъв интернет са. Ще може ли да обобщиш подробно и ясно, че стана каша?
Link to comment
Сподели другаде

ASERa е нетбук,който имаше проблем с вируса.Оправихме проблема с вируса,преинсталирах уиндоус с флашка.След известно време започна да зависва при включване.Интернетът е чрез кабел.При свалена батерия и в SaveMode няколко дни работи нормално,но отново започна да показва същия проблем.Често се появяваше и съобщение за конфликт с IPто.Изкючих този лаптоп от интернета.Не показваше проблеми.Единствено снощи зависна за малко трея.Опитах днес да преинсталирам отново,но единственото,което успявам да постигна е включване на ОС чрез нея.Инсталация на уиндоус не можах да направя.

Съответно за връзка с интернет и работа включих друг лаптоп - MSI.Появи се същия проблем и при него - зависването.Комбинацията Ctrl+Alt+Del при него не работи/неясно защо/ и се налага шътдаун - 3 пъти днес.Включен е от 3 дни.

Link to comment
Сподели другаде

Момент, аз вече се обърках колко лаптопа имаш, кой какъв е, с какви проблеми е и на какъв интернет са. Ще може ли да обобщиш подробно и ясно, че стана каша?

Aз също, за това помилих да създаде нова тема...

Тук потребителите имат лошият навик да правят една тема по "Всичкознание" и всичко става една голяма...каша..

2-та лаптопа с Windows един и същ релийз ли са? Проблемът да не е от бъгав релийз?

Температурите как са? След време почва ли да бави, преди да зависне?

Какво става ако го пуснеш без LAN кабела-Рутер нямаш ли?

Ако компютъра не се включва след това, или дава съобщения за липсващ носител за буутване или подобни-Поправка на Master Boot Record

Ако компютърът минава POST(Power On Self Test), който е тест от BIOS при включването на компютъра, за да установи дали всички основни компоненти са на място(RAM, Video, CPU, HDD), то тогава проблемът ти е или софтуерен или прегряване.

Не знам с какъв софтуер е наблъскан компютъра, нито знам какъв релийз на WindowsXP е сложен.

Link to comment
Сподели другаде

Тук потребителите имат лошият навик да правят една тема по "Всичкознание" и всичко става една голяма...каша..- Обясних защо го правя в тази тема.Ако смятате,че трябва да пусна нова тема ще го направя!

2-та лаптопа с Windows един и същ релийз ли са? Проблемът да не е от бъгав релийз? - Не разбирам точно какво е релийз,но ако е това което си мисля НЕ!На MSI е някаква орязана самоделка/така ми обясниха/.На ASERa е оригинален португалски от 2005/6г преинсталиран с флашка.

Температурите как са? След време почва ли да бави, преди да зависне?- Нямам идея за температурите,не знам къде и как да ги следя.Зависването е преди окончателното включване на лаптопите.След това няма никакви проблеми.

Какво става ако го пуснеш без LAN кабела-Рутер нямаш ли? - Без кабел няма проблеми,само на АСЕРа веднъж за много малко зависна трея.Не го е правил пак.Нямам рутер.

Ако компютъра не се включва след това, или дава съобщения за липсващ носител за буутване или подобни-Поправка на Master Boot Record - Не дава съобщение за нищо.

Ако компютърът минава POST(Power On Self Test), който е тест от BIOS при включването на компютъра, за да установи дали всички основни компоненти са на място(RAM, Video, CPU, HDD), то тогава проблемът ти е или софтуерен или прегряване. - Как да разбера това?

Не знам с какъв софтуер е наблъскан компютъра, нито знам какъв релийз на WindowsXP е сложен. - По горе дадох програмите,инсталирани на АСЕРа.Как точно да разбера релийза на WindowsXP?

Link to comment
Сподели другаде

Тук потребителите имат лошият навик да правят една тема по "Всичкознание" и всичко става една голяма...каша..- Обясних защо го правя в тази тема.Ако смятате,че трябва да пусна нова тема ще го направя!

2-та лаптопа с Windows един и същ релийз ли са? Проблемът да не е от бъгав релийз? - Не разбирам точно какво е релийз,но ако е това което си мисля НЕ!На MSI е някаква орязана самоделка/така ми обясниха/.На ASERa е оригинален португалски от 2005/6г преинсталиран с флашка.

Температурите как са? След време почва ли да бави, преди да зависне?- Нямам идея за температурите,не знам къде и как да ги следя.Зависването е преди окончателното включване на лаптопите.След това няма никакви проблеми.

Какво става ако го пуснеш без LAN кабела-Рутер нямаш ли? - Без кабел няма проблеми,само на АСЕРа веднъж за много малко зависна трея.Не го е правил пак.Нямам рутер.

Ако компютъра не се включва след това, или дава съобщения за липсващ носител за буутване или подобни-Поправка на Master Boot Record - Не дава съобщение за нищо.

Ако компютърът минава POST(Power On Self Test), който е тест от BIOS при включването на компютъра, за да установи дали всички основни компоненти са на място(RAM, Video, CPU, HDD), то тогава проблемът ти е или софтуерен или прегряване. - Как да разбера това?

Не знам с какъв софтуер е наблъскан компютъра, нито знам какъв релийз на WindowsXP е сложен. - По горе дадох програмите,инсталирани на АСЕРа.Как точно да разбера релийза на WindowsXP?

Release-В пиратският свят значи пиратска версия на някакъв продукт, която се прави от някого.Дали са с един релийз, ще рече дали са с една и съща пиратска версия на Windows, т.е дали е инсталирано от един и същи диск или от 2, които са правени от една и съща теглена версия например.

POST-Power On Self Test-ако компютърът стартира, не те уведоми с някакво лаконично съобщение за проблем, като повредена памет, или липса на устройство от което може да се стартира и не писука, то компютърът е Минал POST

По време на POST на екрана ще се покажат характеристиките-процесор, дискови устройства или евентуално графика, вместо съобщенията, ако такава е заложена.

Значи, след като стартира системата, всичко е наред и зависване няма? Да не би да има проблем с многото програми, които се пускат при стартиране на Windows?

Усеща ли се цялостно бавене на системата при копиране на файлове?

След стартирането случва ли се да зависват и забиват?

Ако да, чети по-долу.

Температурите се гледат с програми като Everest/SIW и отиваш на датчици или еквивалента.

Ако имаш настолен компютър или друг с който да пробваш и знаеш, че не е правил подобно нещо, пробвай с него на твоят LAN кабел.

Вече взе да ми става съмнително дали не се предават и някакви смущения по кабела, които да причиняват своеобрзен токов удар/"шок" на системата и от там да се получава фрийзването(забиването) на системата.

П.П Щом е преинсталиран на Аcer-a, то вероятно и там е пиратска версия, ако не е ползван оригиналният диск и продуктов ключ.

П.П2 Не тача орязаните Windows-си, защото не се знае кой какви каши е правил вътре. Една пълна, чиста версия ще е много по-добре.

Извинявам се, малко рязък бях, но просто всичко се омеша и не знам от кой край да почна. Приемам горният ти пост за начало, от където да почна да пиша :)

Link to comment
Сподели другаде

Значи,не съм се обидила - и на мен ми стана доста мешано.

1.При копиране на файлове няма забавяне или зависване.Нито след включване.

2.Програмите,които се стартират са около 7/8 - поне така мисля.На АСЕРа мисля,че Експлорър прави някакъв проблем.казаха,че не се интегрира добре с лаптопа и за това трябва да се ползва Мозила или друг браузър.

3.На настолния компютър не е имало такъв проблем,но последно беше ползван ЛАН-кабела преди 3/4 месеца.Ще пробваме и на него.

4.На АСЕРа Уиндоуса си е от оригинален диск с продуктов ключ - чрез флашка обаче.

5.На мен също не ми се нравят особено орязаните версии,но така си купих МСИ и все още не ми се е налагала преинсталация.Не мисля и да го правя преди да стане наложително.

Температури:

Процесор - 37ºC

FUJITSU MHW2080BH PL 35 °C

Това на МСИ.

По-късно ще дам инфо как реагират АСЕРа и стационарния.

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

И стационарния зависна :crosseyes1:

Опитах вчера да спра някои стартиращи програми - блутута,телефона и биткомет.

Днес не успях да включа интернета и при включване се появи някакво съобщение,че използвам Sistem Configuration utility да направя еди какво си и т.н.Направих възстановяване на системата - оправи се.

Вече нищо не разбирам.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно ли е всичко това да е заради вирус?

Като принтирах от флашката бяха открити 2 вируса,единият нещо Ауторън еди какво си.

Възможно ли е да е пренесен и на трите компютъра и проблема да е от това?

Link to comment
Сподели другаде

Възможно ли е всичко това да е заради вирус?

Като принтирах от флашката бяха открити 2 вируса,единият нещо Ауторън еди какво си.

Възможно ли е да е пренесен и на трите компютъра и проблема да е от това?

напълно е възможно да е от това и Win32:Autorun.inf да е и на 3те компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...