Jump to content

Избор на процесор и видео


Препоръчан пост

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Nazikov тестовете са много добри. След малко ще дам колко ФПС ми изкарва.

DIRT 2 ми изкарва мах 100 фрейма.

 

При ДХ 11 макс.74фрейма мин. 12 средно 38 фрейма.

При ДХ 10 мкас.118,8 фрейма мин.87 средно 95 фрейма.

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

Здравейте отново.

 

Доста време не се бях мяркал във форума , просто защото нямах никакво време.

 

След година безотказна работа на компютърчето , гледам че температурата на процесора не е това което беше ,в смисал повиши се и то доста. С чистене не става пробвано много пъти. Реших се да си купя нов охладител за процесора а той е INTEl 930 2.9Ghz. спрял съм се на Prolimatech Super MEga и на Corsair Hidro series H80 или H100 зависи кое намеря . Отново ви моля за помощ кой охладител ще е по добрият избор . Искам да клокна малко от рода на 3,6 - 3,8 ГХз така че ще ми трябва добър охладител.

 

Видео картата ми АТИ saphire vapor-x 5870 и тя започна много да грее , преди в idle режим си стоеше на 32градуса а сега по малко от 45 не сваля незнам защо така , предложения приемам всякакви.

Link to comment
Сподели другаде

От водата на корсар няма нужда, по-добре вземи ТОВА.

За видеото свали капака и почисти добре ребрата(заводското охлаждане е добро), защото са много финни и се затлачват - ТУК има ревю с разглобена карта да видиш как е под капака.

 

Може ако искаш да смениш термо пастата на CPU и VGA с качествена.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

КОлеги след доста години вярна служба щаигата взе че хвърли фира. След преинсталиране компютъра започна да зарежда много мудно 5 минути и даже не е заредил уиндолса и ето какво ми показва http://i54.tinypic.com/2uh8oi9.jpg

Никога е нямало такъв проблем. Мисля че нещо може да е изгоряло , но не съм сигурен моля помагайте .

Link to comment
Сподели другаде

Видео картата външна ли е? Ако да, то я махни и пробвай само с вградената в дъното (ако има такава). Друго за което се сещам в момента е да пробваш с някое LIveCD за да разберем проблема софтуерен ли е или хардуерен. Ако си зарежда нормално от BootCD-то, значи най-вероятно е софтуерен.
Link to comment
Сподели другаде

То че зарежда от боот СД зарежда ама докато стигне до по горния екран минава сумати време а преди нямаше такъв проблем. НЕ е от уиндолса защото от толкова години сам с него и винаги е бил отличен.

 

От какво може да е няма как да проверя дали е от видео картата

Link to comment
Сподели другаде

Отвори кутията и извади, почисти и пак влючи всички кабели.

За проба бутни от флашка.

 

ПП: Ако си инсталирал XP липсват драйвъри за SATA хард диск.

Link to comment
Сподели другаде

Почистих компа не от това ама хора имам предвид че като цъкна копчето на кутията , компа се включва и вместо както обикновенно да зареди за по малко от 1 минута зарежда повече от 5 минути и стига до гореспоменатия екран и дотам
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...