Jump to content

Избор на процесор и видео


Препоръчан пост

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Като за начало:

- не ти трябват четириядрени процесори;

- за системата с Intel процесор се ориентирай към дъно на Gigabyte;

- не ти е нужна памет на честота 1333 за AMD системата, освен ако нямаш намерение да овърклокваш;

- за хард диск по-добре се насочи към Caviar Blue/Black сериите.

 

Относно мониторите, ще дадеш ли по-подробна информация или ще преведеш пари по банкова сметка да отидем на врачка?

 

 

 

 

  :bravo:  :crazy:  :bat:  :-8  :thumbsup:    

 

 

 

Странно. Аз пък имам познат, който твърди обратното. Мнения колкото искаш. Както и навремето Maxtor бяха плюти, че за нищо не стават.

Ти си твърдиш, че ATI са боклуци, а аз си твърдя, че и двете фирми разполагат с добри карти, като поне в най-горния клас в момента картите на ATI са много по-икономични откъм консумация на енергия, което означава, че не са толкова капризни спрямо захранването и че греят по-малко. Това са фактори, които не е редно да се пренебрегват.

 

 

 

аз съм съгласен, но като практик и допреди време дългогодишен търговец и асемблист,

 

както и зайтересован с оглед  на гаранциите който съм давал !

 

 

прекалено много дефекти / изгаряния след година, година и половина на ати -та и то върхови модели, въпреки по ниската консумация !

 

докато при Н-в ... също се е случвало, но основно при по нереномирани производители и обикновено заради вентилатора.

 

все пак българите сме циции и неграмотници, както и страшни мърлячи... не че машините трябва да ги галим нещо, 

 

но все пак елементарна хигиена и светла мисъл ;) 

 

 

 

 

Вечният спор се заформи :) за спорта е добре !

 

 

ATI/AMD INTEL/NV ... INTEL залагат на по-резервирани решения с оглед сигурност, това е открай време... всякакви овърклоци са правени през годините.., политиката на AMD си е такава, че да позволи подобни действия от страна на геймърите основно...

 

да съобразим възможностите си - за толкова пари толкова !

 

инак вземи и двете върхови конфигурации и си джиткай 

 

аз нямам определени предпочитания мога да карам и BMV, както и Меrcedes...

 

но ако ми подарят нов Jipp или Крайслер ще карам и него !

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

ДА със сигурност се насочва към интел и5 или ако падне цената малко по празниците на и7. :peace: :yesss: :bravo:

Няма смисъл да взимаш Core i7 920 - гледай само към Core i5 750. Нали ти дадох да разглеждаш тестовете? Не видя ли, че първият почти няма предимство пред втория, а струва със 150 лв. по-скъпо. Даже в много от тестовете вторият има преднина.

Link to comment
Сподели другаде

Назиков разгледох всичко каквото има в нета и това което си мидал и ти и мисля със сигурност че ще бъде и5 750. Но ме притеснява това че е на 2,4гхз. Примерно ще ми върви ли игра която иска 3,1гхз. Четох че и5 има някаква система за автоматичен оверклок вярно ли е това. :lookaround: :hesthebest: :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Примерно ще ми върви ли игра която иска 3,1гхз. Четох че и5 има някаква система за автоматичен оверклок вярно ли е това. :lookaround: :hesthebest: :peace:

Изобщо не се притеснявай за игра която иска 3,1 гхц това може да е на едноядрен процесор 3,1.Но на този няма да има никакви проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Назиков разгледох всичко каквото има в нета и това което си мидал и ти и мисля със сигурност че ще бъде и5 750. Но ме притеснява това че е на 2,4гхз. Примерно ще ми върви ли игра която иска 3,1гхз. Четох че и5 има някаква система за автоматичен оверклок вярно ли е това. :lookaround: :hesthebest: :peace:

Не е на 2,4, а на 2,66 GHz (не се пише "гхз", защото не се казва Хенрих Херз, а Херц - на български е Хц, но беше прието само латинското означение по системата СИ - Hz) и не е важна честотата, а производителността. Всеки процесор на Intel може успешно да се овърклоква, но това на практика не е необходимо за този. Не задавай глупави въпроси като "ще ми върви ли игра която иска 3,1гхз".

Link to comment
Сподели другаде

То е ясно че ще бъде 5870 но може да поизчакам да падне още малко цената. Ок :peace: картата е избрана :yesss:. Сега да помислим за Рам'та 2х2гб мисля че ще достатъчна като за начало , но на коя марка да избера. :yeah:
Link to comment
Сподели другаде

Ако ще овърклокваш, се насочи към по-висшите модели на Corsair. В противен случай Corsair (отново), Kingston, A-DATA или SuperTalent трябва да ти свършат достатъчно добра работа.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...