Jump to content

Как се ъпдейтва BIOS


Препоръчан пост

Здравейте, от известно време на лаптопа ми се губи wireless връзката. Преинсталирам я, но не всеки път се оправя, но когато я оправя работи известо време(часове) и пак спира(изчезва цялата връзка, сякаш трябва да се преинсталира).Oткрих какъв може да е проблема. Цъкни Тук.Четох и как се ъпдейтва BIOS Цък. Та интересува може ли да се ъпдейтне биоса и чрез bootable cd. И какви ще бъдат последствията ако нещо се обърка при ъпдейта. Става въпрос за лаптоп MSI. Ето снимки с инфо.

post-4667-12565459317783_thumb.jpg

post-4667-12565459385631_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Аз не съм сигурен, че проблема се дължи на биоса. Може би по-скоро бих пробвал с преинсталация на уиндоуса (ако ти е от по-отдавна инсталиран е възможно да има някакъв проблем с него). Ъпдейтването на BIOS става най-лесно под Windows с помощта на специална програма, която се намира евентуално на диска с драйвери за дъното, който би трябвало ти е към компютъра или се сваля от сайта на производителя на дъното (лаптопа). Нещо като Utility е името й. Другите начини са показаните от теб с линка (USB флаш-памет или дискета), не съм видял досега да може да става с помощта на CD. Ъпдейтването на биоса крие известни рискове и затова не се препоръчва без това да се налага (например смяна на процесора с нов модел). Не трябва да прекъсва захранването по време на процеса и трябва да е сигурно, че версията е точната за модела дъно (лаптоп).
Link to comment
Сподели другаде

Ами и аз помислих, че проблема е от Windows, но вчера го преинсталирах и пак не става. Този проблем е от около 2 месеца и ту работи, ту спре. Но съм 100% сигурен, че не е от Windows, а по скоро е от BIOS. Ще видя в диска за такава програма,сигурно има, защото на диска с компютъра имах и вероятно и на този има. Ще пробвам и ще пиша каъв е бил резултата.
Link to comment
Сподели другаде

Ами и аз помислих, че проблема е от Windows, но вчера го преинсталирах и пак не става. Този проблем е от около 2 месеца и ту работи, ту спре. Но съм 100% сигурен, че не е от Windows, а по скоро е от BIOS. Ще видя в диска за такава програма,сигурно има, защото на диска с компютъра имах и вероятно и на този има. Ще пробвам и ще пиша каъв е бил резултата.

 

Можеш да пробваш от тук.

 

Можеш да провериш и тези съвети.post-7301-12565546141015_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами и аз помислих, че проблема е от Windows, но вчера го преинсталирах и пак не става. Този проблем е от около 2 месеца и ту работи, ту спре. Но съм 100% сигурен, че не е от Windows, а по скоро е от BIOS. Ще видя в диска за такава програма,сигурно има, защото на диска с компютъра имах и вероятно и на този има. Ще пробвам и ще пиша каъв е бил резултата.

 

justinn гледам че така и така си решил да флашваш биоса, но незнам дали си запознат с това което искаш да направиш, за това Цък тук за малко инфо преди да започнеш ако не си започнал вече.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм го флашнал все още BIOS,защото незнам как. :haha: . Имах подобни проблеми на комютъра(не бяха свързани с интернет, а със хардуера) и на диска който вървеше с дъното имаше програма с помощта на коята се ъпдейтва BIOS, използвах я, ъпдейтнах го и проблемите свършиха. Потърсих на диска на лаптопа за подобна програма ама няма, има разни които нямат нищо общо с флашването на BIOS. А да пробвам по описаните методи със дискета или USB нямам намерение, че може и да не се справя. И да питам понеже лаптопа е все още в гаранция при такъв проблем в гаранционния сервиз ли трябва да го занеса или да ида да дам 20-30лв на някой да ми го направи за 1 час. Но ако някой намери програма с която да го флашна ще е още по-добре(представа си нямам аз какво трябва да търся), новия BIOS го имам. BIOS
Link to comment
Сподели другаде

Не съм го флашнал все още BIOS,защото незнам как. :haha: . Имах подобни проблеми на комютъра(не бяха свързани с интернет, а със хардуера) и на диска който вървеше с дъното имаше програма с помощта на коята се ъпдейтва BIOS, използвах я, ъпдейтнах го и проблемите свършиха. Потърсих на диска на лаптопа за подобна програма ама няма, има разни които нямат нищо общо с флашването на BIOS. А да пробвам по описаните методи със дискета или USB нямам намерение, че може и да не се справя. И да питам понеже лаптопа е все още в гаранция при такъв проблем в гаранционния сервиз ли трябва да го занеса или да ида да дам 20-30лв на някой да ми го направи за 1 час. Но ако някой намери програма с която да го флашна ще е още по-добре(представа си нямам аз какво трябва да търся), новия BIOS го имам. BIOS

 

Най-добре го занеси в гаранционния сервиз. може да те забавят но ще опрявят проблема. Майстора за един час може да го оправи но ако не го оправи......................!!!

А щом не си сигурен какво трябва да правиш на 100% най-добре не се захващаи защото една грешка може да е фатална.

Link to comment
Сподели другаде

Абе рових се по интернет, четох камара съвети и пробвах като за последно да добвя драйверите от списък и взе, че тръгна. :D . До кога, незнам :D. Ако пак се появи същия проблем направо го нося на сервиз, все пак те са точно за това, като не мога да се справя сам, те са на ход. :D. Благодаря на всички за помощта, наистина ми бяхте от голяма полза. :thumbsup: :bgflag: :bgflag: :bgflag:

 

Еееее както се казва, секо чудо за три дни. Немаше и 5 минути работа и спре. :D. Абе видело се е, че утре ще се разходим до Лозенец и т'ва си е.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...