Jump to content

Проблем с двуслойни двд-та


Препоръчан пост

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Точно така. Лаптопът ги чете като празни поне от autoplay ме пита дали да ги записва, старата записвачка при някои дискове може да отворя папката със файловете(в случая филми), но ако реша да ги пускам е до там, засега само един филм е пуснала, който е на един от въпросните дискове.

Пробвах и с други дискове, да видя как ги четат двете устройства и няма проблеми - нито със cd-та, dvd-ta - по 4,75ГБ и двуслойни, относно четенето.

Link to comment
Сподели другаде

При това положение проблемът най-вероятно е в самите носители. По принцип за двуслойни такива единствените препоръчителни са на Verbatim. При всички останали марки положението е от типа "я камилата, я камиларя".

Занапред се придържай към двуслойните носители на Verbatim

Link to comment
Сподели другаде

При това положение проблемът най-вероятно е в самите носители. По принцип за двуслойни такива единствените препоръчителни са на Verbatim. При всички останали марки положението е от типа "я камилата, я камиларя".

Занапред се придържай към двуслойните носители на Verbatim

 

Много благодаря за отговора и аз имах такива подозрения, тези дни пак ще ходя и този път ще си взема на Verbatim.

Весела Коледа и успешна Нова година!:)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Четох за проблемите с двуслойните двд-та,тук и на още три четири места във форумите на сайта.

Въпросът ми е, къде да прочета, как да разделя DVD 7.72GB на обикновенни двд-та и да си го гледам на домашния плеър.

Link to comment
Сподели другаде

Аз го разделям с DVD Shrink, когато не се налага да се прави меню. Ако пък държиш да запазиш менюто, със същата програма маже да го компресираш, правейки компромис с качеството на картината и лишавайки се от някой аудио поток, ако имаш два или повече.

http://www.kaksepravi.com/2DVD5/works.html

Ако държиш да запазиш качеството и да си направиш ново менют ползвай DVD-lab PRO

http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=2123

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Какво мислите за този запис?

post-485-0-27714800-1317559289_thumb.png

 

Има ли значение, диска който се тества, дали съдържа музика (Audio CD), файлове (Data) или видео (DVD)? Т.е. различават ли се резултатите при различните формати.

 

Един страничен въпрос. Искам да си запиша няколко Audio CD-ве. Имам Verbatim CD-R 52x, но най ниската скорост която поддържа за запис е 16х. Тъй като съм фен на по-ниските скорости и по качествените носители, смятам да купя Verbatim CD-R AZO Crystal. Лошото е, че не намирам инфо, на каква най ниска скорост могат да се записват.

Link to comment
Сподели другаде

Какво мислите за този запис?

Чудесен е записът.

 

Има ли значение, диска който се тества, дали съдържа музика (Audio CD), файлове (Data) или видео (DVD)? Т.е. различават ли се резултатите при различните формати.

Не.

 

Един страничен въпрос. Искам да си запиша няколко Audio CD-ве. Имам Verbatim CD-R 52x, но най ниската скорост която поддържа за запис е 16х. Тъй като съм фен на по-ниските скорости и по качествените носители, смятам да купя Verbatim CD-R AZO Crystal. Лошото е, че не намирам инфо, на каква най ниска скорост могат да се записват.

Аз имам Verbatim DataLife Plus (Super AZO Crystal) и поддържаните скорости са следните: 16x; 24x; 32x; 40x; 48x. Не знам ти какво точно мислиш да купуваш, не става ясно от сайта, който си дал. Verbatim DataLife (без Plus) се произвеждат от CMC Magnetics и не са чак толкова добри. Verbatim DataLife Plus се произвеждат от Mitsubishi Chemicals и са определено по-добри.

Митове и легенди са твърденията, че всеки диск трябва да се записва на ниска скорост. Особено data дисковете. За аудио дисковете има мааалко повече логика това, но в никакъв случай не е някакво златно правило. Беше преди доста време, вече не е. Ако устройството е добро (а твоето е) и ако носителите са качествени (DataLife Plus са), то не би трябвало да се притесняваш за качеството на записите. Ако се съди по резултатите от сканирането, дори с носители на CMC не би трябвало да имаш проблеми. Твоето устройство записва CD-R носители на максимална скорост (52x) използвайки CAV стратегията, което е добра новина. За аудио дискове не е препоръчително да се използва Z-CLV стратегията. Тя обикновено се използва само при високи скорости. Твоето устройство не я използва при тях, което значи, че определено няма да я използва при по-ниските. А ако използва CLV при 16х, то положението е още по-добро. Така че на твое място не бих се притеснявал за скоростите на запис.

 

И нека да допълня, че по-качествени носител и запис на носителя като цяло няма да доведат до по-качествен звук при възпроизвеждането на аудио диска после.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам ти какво точно мислиш да купуваш, не става ясно от сайта, който си дал.

Ми само това дават - AZO Crystal.

 

...и ако носителите са качествени (DataLife Plus са)...

Дай линк да ги видя тези дискове. Това не беше ли едновремешното им означение?

 

И нека да допълня, че по-качествени носител и запис на носителя като цяло няма да доведат до по-качествен звук при възпроизвеждането на аудио диска после.

Сигурен бях, че това няма да го пропуснеш като забележка. ;)

Какво мислиш за тези?

 

П.П. Какво точно означава зеления цвят от графиката по горе?

Link to comment
Сподели другаде

Явно Verbatim наистина премахват обозначението DataLife като цяло, защото не намирам конкретни данни и снимки. В такъв случай гледай да вземеш дискове, произведени в Сингапур. Те са най-качествените.

Зеленият цвят отразява броя на C2 грешките при четене. Това са по-сериозните грешки (спрямо C1), които са по-трудно поправими и сравнително лесно биха могли да направят даден диск нечетим. При теб няма такива грешки, което е най-доброто, което можеш да постигнеш.

Link to comment
Сподели другаде

Е, не мога да кажа нищо конкретно. На сайта няма никаква по-полезна информация. То е важно конкретния шпиндел, който купуваш, къде е произведен. Тази информация няма как да я има на сайта на Verbatim. Иначе това, че ги пише "Music CD", в никакъв случай не значи, че са по-добри за аудио дискове от останалите.
Link to comment
Сподели другаде

Чудесен е записът.

Не, че се хваля де, но виж след петия запис какви резултати дава. :wink1:

post-485-0-48005500-1317919687_thumb.png

 

Ето и графиката на един от "измислените" носители - Imation (първи запис).

post-485-0-05854300-1317919788_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...