Jump to content

Проблем с двуслойни двд-та


Препоръчан пост

Да разбирам ли, че проверката се извършва преди самият запис? Ако е след записа, за да провера дали е единтичен с това, което съм записвал, не виждам много смисъл. Какво помага това, ако вече съм минал диск?

Естествено, че проверката е след записа. Идеята е да се провери дали записаното на диска е 1:1 с това, което е трябвало да се запише, и дали се чете както трябва.

 

Не ги свързвам с никоя програма. Не съм инсталирал нищо между успешните дискове и неуспешните. Как да ги премахна? Да ги изтрия?

Можеш да ги премахнеш от ImgBurn. В същия прозорец, от който създаде списъка, има и бутон за премахване на маркирания филтър. Намира се долу вляво.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Можеш да ги премахнеш от ImgBurn. В същия прозорец, от който създаде списъка, има и бутон за премахване на маркирания филтър. Намира се долу вляво.

Премахнах ги, записах, празен диск. :angry:

 

Явно ще купувам нова механика. Решил съм да не я сменям като модел. Доволен съм от нея. Освен този проблем, с друг не съм се сблъсквал. Дай ми моля те някакъв добър линк за тестове на записвачки да разгледам туй-онуй.

 

П.П. Няма да мога да комбинирам SATA с ATAPI? Сега съм с ATAPI.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Днеска записах и един двуслоен диск Verbatim DVD+R DL 2,4x, който намерих на цена 3,20лв. на дребно от шпиндел. Записах го успешно с програмата Nero 7.11.10 с моята Lite-On DH-20A1P, фърмуер 6Х13 - няма по-нова версия. Nero ми предложи две скорости - 2,4х и 4х. Избрах 2,4х, защото дискът е сертифициран официално само за 2,4х. Направих два теста на качеството при два режима: единият на максимална скорост на четене, която достигна до 12х и другия - ограничена скорост на 8х. Интересното е, че се получи съществена разлика - както може да се види от снимките. Подобни резултати получавам и с дисковете HP DVD+R DL 2,4x с подложка на CMC Magnetics Corp. и цена на др. 2,10лв. от шпиндел. При тях обаче, максималната скорост на четене при теста достига до 6х - просто дисковете я ограничават. Verbatim е с подложка МКМ 001 - сигурно има и по-добри, но за тази цена това намерих, има и по 4-5лв. Остава да се надяваме, че и материала е устойчив на стареене.

post-10359-1242926903_thumb.png

post-10359-1242926913_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Упорито отказваш да ползваш специализираната програма за Lite-On. Причината остава мистерия за мен. Колкото до CMC, те могат само да си мечтаят да достигнат нивото на Mitsubishi Chemicals.
Link to comment
Сподели другаде

Премахнах ги, записах, празен диск. :angry:

 

Явно ще купувам нова механика. Решил съм да не я сменям като модел. Доволен съм от нея. Освен този проблем, с друг не съм се сблъсквал. Дай ми моля те някакъв добър линк за тестове на записвачки да разгледам туй-онуй.

 

П.П. Няма да мога да комбинирам SATA с ATAPI? Сега съм с ATAPI.

Виж тук правят тестове на записвачки и използват Nero http://www.cdfreaks.com/reviews/

 

Упорито отказваш да ползваш специализираната програма за Lite-On. Причината остава мистерия за мен. Колкото до CMC, те могат само да си мечтаят да достигнат нивото на Mitsubishi Chemicals.

Ето и тест с програмата KProbe 2.5.2. Миля, че е добър резултата - има само един пик PIF = 23.

post-10359-1242932604_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Не разбрах, дали ще мога да използвам SATA механика на ATAPI интерфейс?

 

Спрял съм се на Lite-On iHAS422 въпреки, че има малко негативно мнение за DVD±R DL. :(

Да, добре е... И Pioneer DVR-116DBK ги бива сега, ако намериш такава и тя е добра. За предпочитане е със Serial ATA, но ако не може да я вържеш взимаш Paralel ATA. Твоя Lite-On e c Paralel ATA (E-IDE) Interface.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...