Jump to content

Ръководство конвертиране (рипване) на DVD в AVI


Препоръчан пост

Хм, мислех си, че са подобни навсякъде - поне с филтъра за орязване е така.

Да, обикновено не са много и всяко приложение използва някои или всички от тях. Т.е. използват се същите или сходни филтри. Аз обаче не съм се интересувал какви такива филтри съществуват, кои са по-добри и кои от тях в кои приложения се използват, защото аз самият много рядко ги използвам, а когато ги използвам, ми е достатъчно това, което вече го имa вградено в приложението за компресия, което използвам.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 160
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 6 months later...

Първо да благодаря и аз на Night Raven за ръководството. :)

И второ - да попитам за субтитрите - в раздела "за начинаещи" пише:"4. В поле Subtitle track(s), ако желаете, можете да укажете кои субтитри да се вградят в самия видео поток по време на компресията. Ако не желаете да вграждате субтитри, не поставяйте отметки." Понеже вече компресирах(конвертирах) видеото с AutoGK и после се сетих, че във VOB-файловете има и субтитри - бих искал да ги извадя като отделен файл(srt). Използвах програмката SubRip, но тя изглежда ми изкара само субтитрите на първият език, който се оказа холандски. Как мога да извадя субтитрите на някой от другите налични езици?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Новият ми компютър е с четириядрен процесор х64 и Win8. При опит да заредя ifo файл в AGK получавам съобщение "Error parsing IFO file". Не се получава и с други файлове. Предполагам, че причината е, че AGK е несъвместима с х64 или с Win8. Така ли е? С какво бих могъл да правя добри рипове щом развитието на AGK е изоставено?

Link to comment
Сподели другаде

Версиятя ми е 2.55. С нея на стария компютър и с Win7 направих няколкостотин отлични рипа по твоето ръководство. Между другото, в един руски сайт някой се оплакваше от същото, но той работеше на Win7. IFO файловете са от снети от торент сайтове филми (вече декриптирани, досега не съм се занимавал с декриптиране). Опитах с доста DVD филми от твърдия ми диск, не става. На старият компютър винаги се получаваше при същите филми.

  Между другого, декриптирането е нещо като снемане на защита, нали? Досега съм копирал купени DVD дискове направо върху твърдия диск без декриптиране? Изглежда тези дискове са нямали защита?

Link to comment
Сподели другаде

Версиятя ми е 2.55. С нея на стария компютър и с Win7 направих няколкостотин отлични рипа по твоето ръководство. Между другото, в един руски сайт някой се оплакваше от същото, но той работеше на Win7. IFO файловете са от снети от торент сайтове филми (вече декриптирани, досега не съм се занимавал с декриптиране). Опитах с доста DVD филми от твърдия ми диск, не става. На старият компютър винаги се получаваше при същите филми.

  Между другого, декриптирането е нещо като снемане на защита, нали? Досега съм копирал купени DVD дискове направо върху твърдия диск без декриптиране? Изглежда тези дискове са нямали защита?

На теория би трябвало да се получават нещата, но не пречи да направиш едно ръчно декриптиране само на филма за всеки случай. Понеже става въпрос за вече свалени папки на DVD (предполагам), ще трябва да използваш DVDFab. Ако не се оправяш с нея, можеш да погледнеш този коментар.

Да, декриптирането е премахване на защитата. И да, ако си копирал DVD дискове на твърдия диск и въпросните копия са работили, значи не са имали защита. Такива са/бяха(?) обикновено дискове към разни вестници/списания.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...