Jump to content

Проблем с Malwarebytes Anti-Malware и Daemon Tools


Препоръчан пост

Имам проблеми с програмата Malwarebytes Anti-Malware. Първо както си беше инсталирана и работеше, изведнъж се появи някакво съобщение за грешка, спря да отговаря, и не можеше да се пусне отново по-никакъв начин. Става въпрос за версия 2.0.1.1004. Нея бях инсталирал на токущо инсталиран Windows 7 Ultimate. Видях се принуден да я деинсталирам. След деинсталирането и инсталирах версия 1.75.0.1300, която уж работеше но не искаше да се обновява, резидентния модул за защита и защитата на файловата система не работеха както трябва, и реших и нея да я махна и пак да опитам да инсталирам версия 2.0.1.1004.

 

Това са съобщенията за грешки, които се показват по време на инсталацията:

 

Вътрешна грешка: грешка Expression "по време на работа грешка (при 57:177):

Външна изключение E06D7363

 

Runtime Error (at 49:252):

External exception E06D7363

 

Internal error: Expression error 'Runtime error (at 35:89):
External exception E06D7363.'

 

като се предлага опция да бъдат игнорирани или отказ.

 

Все пак след като инсталацията приключи се опитвах да го изпълния, незабавно се получи съобщение за грешка:

 

 

"Malwarebytes Anti-Malware спря да работи, Проверете онлайн за намиране на решение на проблема или "затваряне на програмата".

 

Другият ми проблем е с програмата Daemon Tools. По-подобен начин по-време на работата, и внезапно се появи съобщение за грешка и програмата се самозатвори, и след всеки опит да се пусне отново се самозатваряше.

Деинсталирах я като след деинсталирането и на 2 те програми, ръчно в регистрите, които тяхни файлове намеря ги изтривам.

След това се опитах да кача по-стара версия на  , и тогава ми се появи съобщение че трябва да рестартирам компютъра за да продължи инсталацията, рестартирах го и като стартирах инсталатора отново, се появи същото съобщение. Рестатирах компютъра още няколко пъти но все това съобщение се появява и инсталацията не може да продължи.

Дори това съобщение се появява и в други инсталатори, като видях че не мога да инсталирам Daemon Tools, изтеглих Alcohol, и като стартирах инсталатора му, отново се появи съобщението да рестартирам компютъра за да продължи инсталацията.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Популярни дни

ТОП потребители в тази тема

  • Hard drive bad sectors and other hard drive problems. Sometimes resetting your computer or turning it off improperly affects your hard drive performance and memory. It may not be able to read certain programs or software properly, on next start-up.

  • RAM issues. Maybe your RAM is too old already and needs replacement, or it just can’t work properly because of dirt. RAM, like the Hard drive, there is a big tendency that it may read applications improperly when it’s not in good condition, leaving Malwarebytes unreadable and displaying runtime errors.

Направете проверка за лоши сектори:

  • CHKDSK C: /X /F /R   
  • Лога ще го намерите в EventViewer, няма да е лошо да го прикачите.

Проверка за грешки в рам паметта:

Link to comment
Сподели другаде

Изпълнил съм всички стъпки в тази статия, но проблемите пак продължават. Търся помощ за диагностицирането и отстраняването им.

Да попитам:

Windows-а със SP1 ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах тест на паметта с Windows - кия иструмент и премина успешно. Също така пуснах и проверка на всички дискове и дялове но не мога да открия къде са тези логове в Event Viеwer и как да ги запазя?

Преди бях с XP и там знаех как става, бях свикнал но тук е много по-различно. За първи път сега го отворих и не мога да ги открия колкото и да ги търсих.

 

 

Бихте ли обяснили по-подробно?

 

Да с Windows 7 Ultimate SP1 съм.

Link to comment
Сподели другаде

Натисни десен бутон на Моят компютър=>Управление=>Event Viewer=>Windows Logs=>Application.

Кликни върху Applikation и изчакай да зареди страницата. След това във дясно намери реда  Save All Events As......

Кликни върху него.

Ще се появи прозорец, във който да запишеш файла.Посочи папка, която после ще можеш да намериш лесно.Сложи му някакво има  и натисни да се запише.

Файла го архивирай и качи някъде така че да може да се изтегли.Вземи линк и го прикачи към следващият ти коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Значи като чукна на Event Viewer ми отваря Application And Services, и трябва и него да чукна и ми се появяват Hardware Events, Internet Explorer, Key Management и Media Center и на тях мога да дам Save All Events As, на Application And Services като дам десен бутон и ми излизат тези опции: Open Saved Log, Create Custom View, Import Custom View, Изглед, Обнови и Помощ.

Дано да е това:

 

https://www.zeta-uploader.com/1507880384

Link to comment
Сподели другаде

Да.Това ми трябваше.Нямаше лоши сектори.

Но не си изпълнил цялата команда, която ти е дал  @Stoynnov.

Тя е:

CHKDSK C: /X /F /R

Ти си пуснал:

CHKDSK C: /R

При първата команда сканирането е 5 от 5.

А при втората е 3 от 3.

Хубаво е да се сканира със първата команда.

Link to comment
Сподели другаде

Значи аз имам 2 харда които са разделени на много дялове, искам да ги сканирам всички. Какво да напиша за да ми сканира всички хардове и дялове?

Това ми се появява след като изпълня първата команда:

 

https://www.zeta-uploader.com/927746705

Link to comment
Сподели другаде

Първата команда е точно определена.Да сканира дял С:

Предполага се че там ти е твоята ОС.

А за видеото което си пратил:

Когато се отвори командният прозорец /черният прозорец/ натисни на бутон Y.

След това Enter.

Следва да рестартираш.

Link to comment
Сподели другаде

Добре, а няма ли команда или някакъв начин да сканира всички дялове наведнъж? На мен това са ми дяловете: C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R.

 

Ще помоля ако можеш да ми напишеш какво точно да напиша за да бъдат сканирани всички дялове наведнъж.

Link to comment
Сподели другаде

Не ти трябва да сканираш другите дялове.

Сега търсим причината за тази твоя грешка.И във първият коментар, който ти дадох, обяснява че един от проблемите може да са лоши сектори на харда.

А тези лоши сектори ще създадат тази грешка само там където е инсталирана твоята ОС.

Иначе можеш поотделно да сканираш всички дялове със тази команда.

Само трябва да промеяш буквата на който дял искаш да е сканирането.

Например:

CHKDSK D: /X /F /R

Или:

CHKDSK E: /X /F //R

И така нататък.Предполагам че схвана?

При другите дялове нама да се налага рестартиране.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...