Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

Здравейте на всички!

Ползвам Skype 3 Beta версията.Видеото работи отлично в двете посоки(виждам ги,виждат ме),чувам отсрещния говор -но те не ме чуват.

Първосигнален рефлекс - нов микрофон.Купих нов веднага-пак същата работа.Пак не ме чуват.

Смених версията на Skype-а с двойката - отново нищо.

Дали не е хардуерен проблема-от лятото не го бях ползвал ,а тогава имаше гръмотевична буря и изпогоряха много телевизори и др.ел.уреди.Аз минах само с нова Lan карта и ремонт на телевизора,(изгоря му интеграла),но май че ще излязат и др.дефекти щото AV-то на което гледам филми от компа на телевизора се оказа здраво , а не мога да изкарам филма от компа до телевизора.

Ако обичате споделете Вашето мнение-възможно ли е нещо да е изгоряло та да не могат да ме чуват по микрофона?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Провери дали не е хардуерен. Старт-> Контролен панел-> Звуци и аудиосутройства. При Сила на звука добави контрола на микрофона, махни чавката ако е заглушен, и вдигни плъзгача- би трябвало да се появи микрофония като доближиш микрофона до предварително усилени тон колони, ако всичко е наред. Ако не бачка- има хубави звукови карти за по 15лв. Може да провериш преди да напазаруваш дали всичко е наред в Мениджъра на устройствата- да няма такива с жълти въпросителни, или още по-гадното- с удивителни.

Имаш ли проблем с микрофона при други програми които го ползват?

Виж също какво разпределение на буксите изписва производителят на звуковата ти карта, в зависимост от "броя канали" които си си избрал за момента, защото има значение дали звукът ти е стерео

http://tzwaro82.9999mb.com/2ch.PNG

или 5.1 да речем- там вече няма вход (респ. и микрофон)- всичко са изходи

http://tzwaro82.9999mb.com/6ch.PNG

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Значи всичко това го направих, но не се получи микрофония.Има съветник за тестване на микрофона-не реагира и гласа ми не се регистрира.После пуснах теста на Скайпа - и там нищо.Явно звуковата карта е леко починала.Ще я сменям , няма начин.Благодаря за отзива .
Link to comment
Сподели другаде

Не бързай да сменяш картата- може да ти е от голяма полза ако ползваш TV-Out. В такъв случай си сложи нова, без да отстраняваш старата. Мисълта ми е, че (преполагам) тогава ще можеш едновременно да говориш посредством някоя програма, и в същото време някой да се наслаждава на филм който си пуснал към ТВ-то. За да не се смесват аудио потоците, избереш за двете групи програми ( примерно мултимедия & комуникация) различни звукови карти, като "осакатената" може да си я ползваш за мултимедията. Мисля, че в плетеницата която се получи, тук е най-удачно да попитам някой който е експериментирал, или е "по-навътре" в нещата- има ли начин описаното от мен препдоложение да не сработи?

За епикриза на звуковата ти карта ( както и за двете звукови карти едновременно), мисля, че ще е по-добре да изчакаш и някое друго предположение/решение.

Успех!

Описаният метод съм го пробвал с моята вградена, и една 4ch C-Media, но какво ще се получи ако и двете са на PCI слотове- незнам.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги, когато пускам скайп човката пред микрофона е натисната. И каквото и да правя следващия път е пак така. И вече си знам - пускам скайпа, махам човката и тогава говоря. Факт :crosseyes1:

 

http://www.softvisia.com/users/vesodimov/Other/volumecontrol.gif

Link to comment
Сподели другаде

Винаги, когато пускам скайп човката пред микрофона е натисната. И каквото и да правя следващия път е пак така. И вече си знам - пускам скайпа, махам човката и тогава говоря. Факт :crosseyes1:

 

http://www.softvisia.com/users/vesodimov/Other/volumecontrol.gif

Това не би трябвало да е проблем, защото Skype си пуска микрофона, ако зададеш в настройките автоматичен контрол на аудио устройствата. Ако не го прави, мисля че нещо не е както трябва.... Пробвай с настройките, и виж резултата на Skype Test Call без да пускаш микрофона.

Ако махнеш отметката, ще чуваш и своят глас в слушалките, което не мисля, че е от приятните неща.

Редактиран от tzwaro82
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

За да не отварям новав тема, ще пиша тук

 

От доста време съм забелязал, че определени контакти в Skype са маркирани като офлайн, но когато звънна, стават зелени (онлайн) или както са офф, същият контакт ми звъни. Не е единичен случай и не само при мен. Хората отсреща твърдят, че са в нормален режим, а не невидим и т.н.

Някой да има идея от какво може да е?

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

За да не отварям новав тема, ще пиша тук

 

От доста време съм забелязал, че определени контакти в Skype са маркирани като офлайн, но когато звънна, стават зелени (онлайн) или както са офф, същият контакт ми звъни. Не е единичен случай и не само при мен. Хората отсреща твърдят, че са в нормален режим, а не невидим и т.н.

Някой да има идея от какво може да е?

Благодаря предварително.

Не се случва само при тебе, гледам некой френд е онлайн, зимам да му пиша и става офлайн..

Обеснявам си с нарастващия брой потребители използвай скайп и така сървара им по-бавно избраща информацията, че даден потребител е сменил статуса си ...

Ще им пиша хем за тоя проблем, хем и за по-малки .. бъгчета :D

 

п.п. Така или иначе от доста време нема нова версия :D

Link to comment
Сподели другаде

Моя въпрос ->

4) Many of my friends say that see me "online", and start to write me and I momently get "offline", this happen on me too with people in my contact list. I think that is happen, why your server is overload, or have many information to convertible. This is only my suppose.
Техния отговор ->
4) In case of this error please try to reset Skype settings and configuration.

 

NB! Showing hidden folders and files has to be turned on: please navigate to My Computer > Tools > Folder Options > View. Once there, please make sure that the option "Show Hidden Files and Folders" is enabled.

 

* Quit Skype

 

* Locate the shared.xml file found in

C:\Documents and settings\Your Windows Username\Application data\Skype\shared.xml

* Delete shared.xml

 

* Locate the config.xml file found in

C:\Documents and settings\WindowsUsername\Application data\Skype\SkypeUsername\config.xml

* Delete config.xml

 

* Start Skype (shared.xml and config.xml will be recreated).

 

If the problem persists, please report back.

Забележка: Настройките, в Skype след изтриването и въстановяването на файловете, ще бъдат върнати както са си по настройки.

 

П.п. При проблем за някой, ще преведа отговора им ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ванка мерси много. :) Аз също го имам този проблем и в действителност като изляза и като вляза отново в скайп и си проличава кой е бил онлайн и кой офлайн.

Дааам ясно и сега остана да разберем дали има ефект от отговора им :)

Отзиви? Някой пробвал ли е вече? :lookaround:

Редактиран от SURF_lady
Link to comment
Сподели другаде

Сигурно, ве е страх да изтриете тези файлове, заради настройките.

Аз го пробвах.. настройките са същите ( не се променят) :OK:

Но за момента не мога да преценя дали е по-добре от преди ... ( за проблема )

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...
Здравейте - надявам се тук да ми помогнете, защото никой друг не е и чувал за моя проблем. Така- имам скайп отдавна и проблеми никакви -до вчера. Както си седях - без да пипам нищо по скайп- ми изчезнаха всички абонати - ЛИСТА МИ Е ПРАЗЕН!!! Отгоре на всичкото вечерта както продължавах да си се чудя видях че някой ми пише - погледнах и видях че от мое име пише ДРУГ :'( . И е толкова нагъл този човек че чак ме обижда и се забавлява с мен. Моля ви - има ли начин да премахна този проблем и НАЙ-ВАЖНОТО - мога ли да си върна абонатите обратно. Благодаря ви предварително!
Link to comment
Сподели другаде

Драга ми magi_135 някой "добродушен" "хакер" е научил паролата ти и ти е направил гаден номер, няма да казвам какъв е, да не нарушавам правилата на форума, но единственото, което можеш да направиш е да си регистрираш нов акаунт в скайп и да сложиш сигурна парола.

П.П. Като си регнеш нов акаунт, пиши на edva_li

 

Ако не знаеш как да си направиш нова регистрация, пиши без да се притесняваш :)

Link to comment
Сподели другаде

А щом си знаеш паролата и можеш да влизаш в акаунта си, защо просто не я смениш? Предполагам въпросния "човек" не стои постоянно с твоя акаунт. :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Наистина не знам как да създам нов акаунт - но паролата я смених. Преди малко един приятел, който също е хакер каза че е оправил нещата - възможно ли е това според вас. Много ви благодаря за отговорите :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...