Jump to content

Ръководство: Регионалните и езикови настройки в Windows - как да работим с тях


Препоръчан пост

Здравейте и весели празници на всички!!!

Става въпрос за един компютър на който някои неща написани на кирилица излизат по странен начин (?????????) направих всичко посочено по-горе,но проблема е в това,че момчето на което е даденият компютър няма никакви дискове с него,та моля кажете какво да правим!!!

Другия въпрос ми е свързан с кодексите за windows media plyer,ако можете да кажете от каде да ги намеря(извинявам се.че въпроса не е пуснат в точната тема)

Поздрави Иван!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 114
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте и весели празници на всички!!!

Става въпрос за един компютър на който някои неща написани на кирилица излизат по странен начин (?????????) направих всичко посочено по-горе,но проблема е в това,че момчето на което е даденият компютър няма никакви дискове с него,та моля кажете какво да правим!!!

Другия въпрос ми е свързан с кодексите за windows media plyer,ако можете да кажете от каде да ги намеря(извинявам се.че въпроса не е пуснат в точната тема)

Поздрави Иван!

Имало (има) ли е инсталиран Flextype, той има навика да скапва кирилицата...

 

Иначе кодъци, дал Бог (или не съвсем той) в каталога ни . Като най-удобни за потребители може би са K-Lite Codec Pack 3.6.2 Standard

Link to comment
Сподели другаде

Имало (има) ли е инсталиран Flextype, той има навика да скапва кирилицата...

 

Иначе кодъци, дал Бог (или не съвсем той) в каталога ни . Като най-удобни за потребители може би са K-Lite Codec Pack 3.6.2 Standard

Мерси за кодъците,сега всичко е ок :),но проблема с кирлицата остава,иначе да,с flextype е windows-а.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси за кодъците,сега всичко е ок :),но проблема с кирлицата остава,иначе да,с flextype е windows-а.

На първата страница в текущата тема има информация как да премахнеш FlexType и да възстановиш оригиналната поддръжка на кирилица.

Link to comment
Сподели другаде

На първата страница в текущата тема има информация как да премахнеш FlexType и да възстановиш оригиналната поддръжка на кирилица.

Оправихме го,мерси :) и всело изкарване на празниците!

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
Хм ами ако нямаме диск? Така и не разбрах как се е оправила мацката без дисковете .. Аз примерно имам кирилица, не е флекстайп, а на Инжинера, но не мога да си сменя езика в Advanced на Bulgarian, защото ми иска диск.. принципно би трябвало да имам някъде, но нямам идея къде съм го бутнала..
Link to comment
Сподели другаде

По принцип при нормална инсталация не е нужен инсталационния диск. При промяна на езика за non-Unicode програми на Bulgarian и кликане на OK Windows съобщава, че нужените файлове вече ги има на твърдия диск и пита потребителя дали желае да използва тях. Клика се Yes:

http://i35.tinypic.com/108abk1.png

 

След това се иска рестарт, на което също се клика Yes:

http://i36.tinypic.com/vxzr0g.png

Link to comment
Сподели другаде

Явно ползваш някакъв модифициран Windows. При инсталация на стандартен Windows, дори и да се инсталира с английски езикови настройки, после без проблем може да се обърне на български такива - появяват се същите прозорци.

Ако нямаш диск, леко изгаряш. Ще трябва да си намериш диск или нужните файлове от друг компютър.

Link to comment
Сподели другаде

Да и аз това си мислех някой да ми прати файловете, ама като не знам кои са нужните..

 

Някой да има идея ?

 

П.С. Не ми изглежда нестандартен Windows-а, съвсем нормален си е, ХР

Link to comment
Сподели другаде

Той Windows-ът може да изглежда нормален, но един господ знае откъде е свалян и дали не е някой тунингован, каквито са модерни напоследък. Windows си съобщава кои файлове са му нужни. И все пак най-добре е да си намериш инсталационен диск.
Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...
Здравейте. Преинсталирах си Уиндоус-а, ама не четеше кирилица. Та, по време на инсталацията тотално изключих за Advanced прозореца, и около 30 мин се чудих, какво съм забравил при правене на регионалните настройки.. Та, влязох тук във форума и се сетих.. Ама имам друг проблем.. Дори и със оправянето на регионалните настройки, субтитрите на филмите пак са прецакани. Излизат ми с йероглифи.. Гледах в настройките са субтитрите и си е сложено на Cyrillic, ама не ми излизат нормално.. :| Някакви идеи, как да ги оправя? Благодаря Ви предварително! :)
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...