Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft PowerPoint


Препоръчан пост

  • 2 weeks later...
  • Отговори 113
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте.

На сина ми подариха едно CD, на което има файл в формат PPT. Проблема е, че не се стартира звука, когато се отвори чрез PowerPoint. Пробвах го на PowerPoint 2003, същата работа. Гледах го в човека, който ми го даде и там звука вървеше. Каде може да е грешката? Не намерих настройки за звука в PowerPoint.

Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно аудио файла не е вмъкнат в презентацията, а се използва като външен за презентацията източник на звук. Можеш да помолиш човека, от когото си взел презентацията, да ти копира и звуковия файл. Друг вариант (по-удобен) е звуковия файл да се "пакетира" в презентацията. В повечето версии на PowerPoint това става чрез менюто File -> Pack and Go... .
Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно аудио файла не е вмъкнат в презентацията, а се използва като външен за презентацията източник на звук. Можеш да помолиш човека, от когото си взел презентацията, да ти копира и звуковия файл. Друг вариант (по-удобен) е звуковия файл да се "пакетира" в презентацията. В повечето версии на PowerPoint това става чрез менюто File -> Pack and Go... .

 

Благодаря. Стана работата.

На диска имаше и самостоятелно аудио. Това пропуснах да го кажа. Извинявам се.

Странното, но нямам възможност File -> Pack and Go. Стана, като отидох на Slide Show -> From Beginning ...

Най интересното е, че същия този диск (без вградено аудио), само с две кликания на PPT-то се стартира автоматично, на компютъра на приятелят ми???

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте,искам да попитам бихте ли ми дали линк да си сваля слайд дизайни за powerpoint 2003,защото искам да си направя презентацията по- ефектна и да разнообразя малко ,защото с вградените вече не е интересно.Аз опитах да потърся в сайта на Microsoft Office от самия powerpoint но ми излизат само 22 слайд дизайна ,които не бяха много интересни.Благодаря предварително! :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,искам да попитам бихте ли ми дали линк да си сваля слайд дизайни за powerpoint 2003,защото искам да си направя презентацията по- ефектна и да разнообразя малко ,защото с вградените вече не е интересно.Аз опитах да потърся в сайта на Microsoft Office от самия powerpoint но ми излизат само 22 слайд дизайна ,които не бяха много интересни.Благодаря предварително! :thumbsup:

При търсене за безплатни шаблони в Google излизат доста резултати. Разгледай и може да попаднеш на нещо интересно

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
  • 1 month later...
:lookaround: Моля за помощ: Направила съм презентация на Power Point-2003 с тест в нея. Какво трябва да направя, за да може в края на тестовата част на презентацията, компютърът да извежда броя на верните отговори или съответно броя получени точки от теста?
Link to comment
Сподели другаде

Като едва ли Power Point е най-доброто средство за тест. По-удачен би бил HTML вариант. Във варианта с Power Point няма да се размине без макроси. Това тук цък не дава отговора, който търсиш, но може да ти даде нови идеи. Можеш да получиш повече информация, ако в Google напишеш: "Create quiz Power Point", без кавичките.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Тук говориш за макроси.

 

От Tools/Macro/Visual Basic Editor - от тука можеш да разгледаш , редактираш или вмъкнеш макроса към твоят текст.

 

Пример:

=====

Започваш от крайнят резултат и времето , сега ти си определяш дали да има време или не , ще си го редактираш.

 

Const NOOFQS = 4

'Used to manipulated the unicode values of bulleted lists
Const UD_CODE_1 = 111
Const UD_CODE_2 = 8226

Public QNo As Integer
Public ExitFlag As Boolean
Public Qs() As String
Public Choices() As String
Public Ans() As Integer
Public UserAns() As Integer

Sub NextSlide()
' Store the ans for later
'UserAns(QNo - 1) = 1
If QNo < NOOFQS Then
QNo = QNo + 1
SlideShowWindows(1).Presentation.Slides("QSlide").Shapes(1).TextFrame.TextRange.Text = Qs(QNo - 1)
AssignValues
Else
Call StopQuiz
End If
DoEvents
End Sub
Sub PreviousSlide()
Static X As Integer
If QNo > 1 Then
QNo = QNo - 1
AssignValues
End If
End Sub
Sub StopQuiz(Optional EndType As Boolean = False)
' EndType is used as a boolean Flag to indicate whether the user ran out of time
' or whether it was normal exit
Dim ScoreCard As Integer
Dim Ctr As Integer
ExitFlag = True
With SlideShowWindows(1)
For Ctr = 0 To NOOFQS - 1
If Ans(Ctr) = UserAns(Ctr) Then ScoreCard = ScoreCard + 1
Next Ctr
If EndType = False Then
.Presentation.Slides("EndSlide").Shapes("Closing").TextFrame.TextRange.Text = "Вашият резултат е: " & ScoreCard & " правилни от " & NOOFQS
Else
.Presentation.Slides("EndSlide").Shapes("Closing").TextFrame.TextRange.Text = "Съжаляваме!!! Времето изтече или не сте посочили отговор" _
& vbCrLf & "Повече късмет следващия път ." & vbCrLf _
& "Вашият резултат е: " & ScoreCard & " правилни от " & NOOFQS
End If
.View.GotoSlide (.Presentation.Slides("EndSlide").SlideIndex)
End With
End Sub

Sub StopIt()
Call StopQuiz(True)
End Sub

 

=====

 

=====

Тук пишеш въпросите , който искаш да са , като определяш броят им съответно въпроса.

 

Sub BeginQuiz()
Dim Ctr As Integer
ReDim Qs(NOOFQS)
ReDim Ans(NOOFQS)
ReDim UserAns(NOOFQS)
ReDim Choices(NOOFQS, 4)

' All the questions
Qs(0) = "1) Делфините са?"
Qs(1) = "2) Колко е 2 + 2 ? ))"
Qs(2) = "3)"Черната перла е псевдоним на?"
Qs(3) = "4) Колко постоянни зъби има човек?"  

' Set all user answers to negative
For Ctr = 0 To NOOFQS - 1
UserAns(Ctr) = -1
Next Ctr

' All the choices 3 each for a question
Choices(0, 0) = " бозайници"
Choices(0, 1) = " риби"
Choices(0, 2) = " мекотели"


Choices(1, 0) = " 5"
Choices(1, 1) = " 4"
Choices(1, 2) = " 0"

Choices(2, 0) = " Малдини"
Choices(2, 1) = " Пеле"
Choices(2, 2) = " Роналдиньо"

Choices(3, 0) = " 16"
Choices(3, 1) = " 20"
Choices(3, 2) = " 32"

 

@@@@@@@@@ - Ето ти информация и за скрипта

 

' Задаване на верните отговори

' Ans(0) = 0 означава, че на първи въпрос верният отговор е първият от предложените варианти.

' Ans(1) = 1 на втори въпрос, верният отговор е вторият.

' Ans(2) = 1 на трети въпрос, верният отговор е вторият

' Ans(3) = 2 на четвърти въпрос, верният отговор е третият

 

Ans(0) = 0
Ans(1) = 1
Ans(2) = 1
Ans(3) = 2

 

=====

 

Ето тук вече е крайната част на скрипта.

 

QNo = 1
AssignValues

With SlideShowWindows(1)
.View.GotoSlide (.Presentation.Slides("QSlide").SlideIndex)
End With
' Comment the line below to stop the timer.
' Call Tmr
End Sub

Sub SetBulletUnicode(ShapeName As String, Code As Integer)
With SlideShowWindows(1).Presentation.Slides("QSlide").Shapes(ShapeName).TextFrame.TextRange.ParagraphFormat.Bullet
.UseTextFont = msoTrue
.Character = Code
End With
End Sub
Sub ButtonChoice1()
UserAns(QNo - 1) = 0
AssignValues
End Sub
Sub ButtonChoice2()
UserAns(QNo - 1) = 1
AssignValues
End Sub
Sub ButtonChoice3()
UserAns(QNo - 1) = 2
AssignValues
End Sub

Sub Tmr()

'Just in the eventuality that you click the start button twice
'isRunning stores the current state of the macro
'TRUE = Running; FALSE = Idle
ExitFlag = False
Static isRunning As Boolean
If isRunning = True Then
End
Else
isRunning = True
Dim TMinus As Integer
Dim xtime As Date
xtime = Now

With ActivePresentation.Slides(2).Shapes("Timer")

'Countdown in seconds
TMinus = 59

Do While (TMinus > -1)
DoEvents
' Rather crude way to determine if a second has elapsed
If ExitFlag = True Then
.TextFrame.TextRange.Text = "00:00:00"
isRunning = False
Exit Sub
End If
If Format(Now, "ss") <> Format(xtime, "ss") Then
xtime = Now

.TextFrame.TextRange.Text = Format(TimeValue(Format(Now, "hh:mm:ss")) - _
TimeSerial(Hour(Now), Minute(Now), Second(Now) + TMinus), "hh:mm:ss")
TMinus = TMinus - 1
' Let the display refresh itself
End If
Loop
End With
Debug.Print "came here"
isRunning = False
StopQuiz True
End
End If
End Sub
Sub AssignValues()
SetBulletUnicode "Choice1", UD_CODE_1
SetBulletUnicode "Choice2", UD_CODE_1
SetBulletUnicode "Choice3", UD_CODE_1

Select Case UserAns(QNo - 1)
Case 0
SetBulletUnicode "Choice1", UD_CODE_2
Case 1
SetBulletUnicode "Choice2", UD_CODE_2
Case 2
SetBulletUnicode "Choice3", UD_CODE_2
End Select
With SlideShowWindows(1).Presentation.Slides("QSlide")
.Shapes(1).TextFrame.TextRange.Text = Qs(QNo - 1)
.Shapes("Choice1").TextFrame.TextRange.Text = Choices(QNo - 1, 0)
.Shapes("Choice2").TextFrame.TextRange.Text = Choices(QNo - 1, 1)
.Shapes("Choice3").TextFrame.TextRange.Text = Choices(QNo - 1, 2)
End With
End Sub
Sub ShowAnswers()
Dim AnsList As String
AnsList = "The answers are as follows:" & vbCrLf
For X = 0 To NOOFQS - 1
AnsList = AnsList & Qs(X) & vbTab & " Answer:" & Choices(X, Ans(X)) & vbCrLf
Next X
MsgBox AnsList, vbOKOnly, "Correct answers"
End Sub

 

Скрипта е копиран от калдата.бг , просто съм добавил малко инфомация , която липсваше там.

 

Предлагам ти да разгледаш първо макросите за да разбереш кое за какво служи , иначе не би се научила дори и 1 по 1 да ти ги обяснят!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
здрасти, хора, и аз имам въпрос относно презентация с пауър поинт 2003 И ТО МНОГО СПЕШЕН. знам, че не е най-новата версия, но в даскало скапаните лаптопи не включват друга. :'( та правя си аз презентацията, обаче като я включвам на цял екран не ми излизат целите снимки на монитора (снимките ми са с размер 1600х1200). въпроса ми е ще излизат ли цели на мултимедията? има ли някакъв стандартен размер за снимки за презентация на мултимедия? аз пробвах да им сменя размера, разтягах, какво ли не правих, ама не става нищо. а във вторник трябва да я представя. моля, помогнете! :help:
Link to comment
Сподели другаде

здрасти, хора, и аз имам въпрос относно презентация с пауър поинт 2003 И ТО МНОГО СПЕШЕН. знам, че не е най-новата версия, но в даскало скапаните лаптопи не включват друга. :'( та правя си аз презентацията, обаче като я включвам на цял екран не ми излизат целите снимки на монитора (снимките ми са с размер 1600х1200). въпроса ми е ще излизат ли цели на мултимедията? има ли някакъв стандартен размер за снимки за презентация на мултимедия? аз пробвах да им сменя размера, разтягах, какво ли не правих, ама не става нищо. а във вторник трябва да я представя. моля, помогнете! :help:

Утре можеш да провериш какъв е модела на мултимедията или поне в какъв формат представя картината - 4:3, 16:9, нещо друго... Тогава, предполагам, ще можем да ти отговорим точно какъв размер (и сътоношение) да ползваш за снимките.

Отделно от това, повечето преносими компютри имат настройки за работа с мултимедия, т. е., дали да изпращат картината както я виждаш на екрана или да я разпънат на цял екран при прожектирането. Повечето проектори също имат такива настройки - поинтересувай се как стоят нещата с вашата конфигурация.

1600х1200 е 4:3 резолюция, едва ли ще имаш проблем с презентацията.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Без да искам изтрих 1 презентация , после дръпнах програма за recovery върна ми някав файл ама ся неможе да се отвори.

Пише PowerPoint can't open the type of file represented by [FILENAME].

Възможно ли е да се отвори някак си ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...