Jump to content

Windows или проблем с хардуера


kingston

Препоръчан пост

Добра вечер!

Имам проблем с компютъра и не мога да установя от седмици къде е - дали е операционната система или нещо друго?

Преди седмици първия проблем беше син екран.

От там нататък ту пали, ту не - от няколко дни вече не пали. Създавше няколко различни проблема - основно: пали, но на монитора не се появява нищо, както и не светва клавиатурата. Когато тя заработи, което се случва понякога, машината тръгва и има два варианта - или зарежда без проблем или уиндоуса ми предлага да си оправи грешките и след това работи като хората.

Сори за непоследователното обяснение, но не съм много на Ти. Моля някой да се отзове, тъй като не съм в Бг и тук няма към кой да се обърна.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

С Windows7 съм, за съваление не пазя конфиг. на хартия и много неща не си спомням по нея :

- двуядрен процесор на Intel на 2 и нещо GHz, преди около година като го вземах беше доста сносен, но тогава беше по-нисък клас от I3- серията, ако не се лъжа Т-серия май (може и да греша).

- Дъно на ASUS

- две плочки рам по 2 гига на кингстън

- от кутиите на Elite, захранване 350 W

- работи с два харда по 500 гига

Link to comment
Сподели другаде

Изтеглете HWMonitor.

  • Запазете файла на Вашия десктоп.
  • Инсталирайте въпросния софтуер.
  • Стартирайте HWMonitor.exe.
  • Направете снимка на стойностите на температурите и захранващите напрежения.

Моля, прикачете изображението към следващия Ви коментар.

 

Информация за компонентите в системата може да намерите чрез допълнителен софтуер като:

 

AIDA64

HWiNFO

SiSoftware Sandra

Link to comment
Сподели другаде

За настолен компютър говорим, нали? Състоянието на захранването какво е? Има ли подути/изтегли кондензатори на дънната платка? Тези проблеми доста често се дължат на захранване или проблеми с кондензаторчетата, особено ако пали на топло, но не и на студено. Проблемът ми се вижда хардуерен...
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да го подкарам, в първия пост написах, че последно няма сигнал към монитора. В момента поствам от лаптопа (не уточних по-рано - мой пропуск).
Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай, проблемът изглежда да е хардуерен и ще се наложи консултирането със специализиран сервиз. Ако мониторът е тестван и работи без проблеми, то е много вероятно проблемът да се корени във видеокартата, инсталирана на системата.
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да го подкарам, в първия пост написах, че последно няма сигнал към монитора. В момента поствам от лаптопа (не уточних по-рано - мой пропуск).

Щом не се включва - защо не изпълниш нещата, които съм дал в по-предното си мнение, защото проблемът е хардуерен, но за да разберем какъв е, ще ни трябва повече информация, която не можем да придобием дистанционно телепатично? Имаш ли желание да се занимаваш в действителност с железарията? С какви познания разполагаш? Имаш ли мултимерче? Знаеш ли как да си служиш с него?

Компютърчето издава ли някакви звуци при опит за включване или често въобще не се развъртат вентилаторите дори?

Link to comment
Сподели другаде

Настолен е да. Не, не забелязвам нищо като проблем там. Но понякога като пали чувам, че започва някой от вентилаторите (незнам кой от трите обаче) да работи първо за няколко секунди на много ниски обороти и после тръгва нормално.
Link to comment
Сподели другаде

Настолен е да. Не, не забелязвам нищо като проблем там. Но понякога като пали чувам, че започва някой от вентилаторите (незнам кой от трите обаче) да работи първо за няколко секунди на много ниски обороти и после тръгва нормално.

По лъжичка на час ли ще го даваме? Да започнем от начало...Ако искаш да диагностицираш хардуерен проблем, трябва да си подготвен да работиш методично и точно, без да има опасност да повредиш нещо по невнимание. Готов ли си за това или ще караш компютърчето на сервиз?

1.Компютърът включва ли по-често на топло? По-големи проблеми има ли на студено?

2.Захранването стабилно ли е, имаш ли мултимер, за да можеш да измериш напреженията, ако евентуално тръгне?

3.Компютърчето издава ли някакви звуци, бипове, ако се ключи? Паметите и видео картата наместени ли са правилно? Правено ли е почистване и има ли възможност процесорът да не е съвсем правилно монтиран при предходни операцийки по системата?

4.Подути кондензатори има ли някъде? Сешоар имаш ли? Сложи му една фунийка направена от хартия и закрепена по ръба с малко тиксо и се опитай да обдухаш кондензаторите по дънната платка. Навярно знаеш как изглежда кондензаторът и не трябва да го обяснявам? Защо правим това ли? Кондензаторите, особено когато остареят имат сериозни проблеми с капацитета, когато са студени. С относително леко затопляне е възможно магически дънцето да тръгне и от там вече сме локализирали евентуалният проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Няма проблеми при по-ниски температури, дори напротив, всеки път като пали след 2-3 дни без да е работил запалва сутрин, когато е по-студено.

Относително чисто е всичко, съвсем малко прах има вътре, нормално.

Процесора не е пипан, нама как да не е монтиран ОК - не е пипан преди да пиша днес. Само на няколко пъти махах и слагах кабелите на хардовете към тях и към дъното съответно - и след това тръгвше системата. сега се сещам, че когато стана първия път проблема махнах капака и оттогава при затворена кутия не работеше.

Не виждам някакво надуване по кондензаторите.

Напреженията не мога да замеря!

Кофти обяснение, осъзнавам, но то не е само едно да го опиша.

Надявах се, че е операционната или знам ли - че може да са ми изгорели юсб-портове заради клавиатурата която не тръгваше.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Добра вечер и от мен!

Незнам дали тук е мястото да си кажа проблема,но ще пробвам пък,ако стане.

Незнам дали е от ОС или от хардуеър-а,но от вчера след като преинсталирах наново 7-та.Се появи следния проблем:

Като зареди БИОС-а и преди да започне зареждането на ОС.Се появява надпис,който гласи:Сложете диска с ОС и натиснете Ентър!

Ако не сложа диска нетръгва да зарежда Уиндоус-а.Ако пък го сложа и след 3-4 секунди тръгва както си му е реда.

Ако някой може да помогне с нещо,ще съм му безкрайно благодарен! :coffee:

Link to comment
Сподели другаде

Добра вечер и от мен!

Незнам дали тук е мястото да си кажа проблема,но ще пробвам пък,ако стане.

Незнам дали е от ОС или от хардуеър-а,но от вчера след като преинсталирах наново 7-та.Се появи следния проблем:

Като зареди БИОС-а и преди да започне зареждането на ОС.Се появява надпис,който гласи:Сложете диска с ОС и натиснете Ентър!

Ако не сложа диска нетръгва да зарежда Уиндоус-а.Ако пък го сложа и след 3-4 секунди тръгва както си му е реда.

Ако някой може да помогне с нещо,ще съм му безкрайно благодарен! :coffee:

Предлагам ти,като за начало, със този диск да пробваш да направиш един Repair.

Link to comment
Сподели другаде

Предлагам ти,като за начало, със този диск да пробваш да направиш един Repair.

Побвах да го Поправя,да!Даже преинсталирах наново ОС.Но няма ефект!

Като пусна компютъра без да сложа диска с Уиндоса исписва,че има проблем с Буут-ването и трябва да сложа диска с Уиндоус-а и да натисна ВХОД!

Побвах и БИОС-а да Резента,но и това непомогна.

Незнам к'во да мисля,че може да е проблем. :help:

Link to comment
Сподели другаде

Побвах да го Поправя,да!Даже преинсталирах наново ОС.Но няма ефект!

Като пусна компютъра без да сложа диска с Уиндоса исписва,че има проблем с Буут-ването и трябва да сложа диска с Уиндоус-а и да натисна ВХОД!

Побвах и БИОС-а да Резента,но и това непомогна.

Незнам к'во да мисля,че може да е проблем. :help:

Направи си нов boot-ващ диск и си преинсталирай компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...