Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

На мястото, което съм посочил със стрелката искам да добавя повече място, без да добавям редове или колони, които да се отразяват вляво или нагоре (като шпация в word).

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей cplx,

не съм сигурен дали съм разбрал правилно въпроса, но ако говорим за клетка V215 - то, хвани краят на буквата V|W - и дръпни надясно колкото е необходимо, по същият начин и с 215-ти ред (надолу).

Link to comment
Сподели другаде

Отново не ми става ясно, ако е само едно дописване на нещо в тази клетка - провери само дали не е активиран -  Wrap Text, резултатът ще бъде както е по-горе (V209). Ако не е така, моля обясни по-ясно.

Link to comment
Сподели другаде

Отново не ми става ясно, ако е само едно дописване на нещо в тази клетка - провери само дали не е активиран -  Wrap Text, резултатът ще бъде както е по-горе (V209). Ако не е така, моля обясни по-ясно.

Не! Това, което съм го оградил, искам да направя същото нещо и на мястото, което съм посочил със стрелката., но мястото не ми стига. Мога да добавя допълнителни редове, но те ще се отразят и вляво , а там трябва да си е както е сега.

post-16698-0-13024000-1429539146_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да се случи, без да се добави/добавят редове(клетки), но може когато се добавят, да се пуснат още малко линии за да стане съединяването, което е направено.

Ако следвам логиката, то следва, че някъде отгоре ще върви линия, която ще се съединява с допълнителните клетки някое от (Distribution или Drop cable нещо си....).

За съжаление, няма друг начин.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Нужен ми е макрос който да копира от лист PL от диапазона N14:S29 само клетките в които има данни и да ги слага в лист Spr. След това на следващия ред да се извършва сумиране на изминатите км. а в колона А на съответния ред да се изписва номера на пътния лист и датата на издаването му. Този ред да се оцветява с определен цвят. При обработката на следващия пътен лист за месеца при копирането на данните да отиват на следващия празен ред. Опитвах и направих един макрос за да се разбере какво се иска но не успях да се справя с изписването на номера на пътния лист и датата му на издаване. В лист Spr съм направил няколко коментара.

 

Primer 1.xls

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай този макрос, въпреки че аз бих направил базата данни по съвсем друг начин.,

ако идеята е да имаш архиви на всеки пътен лист, то базата данни се създава за всеки един запис по редове, а не по колони,

и след това може да си я извикаш в отделен лист, за всеки един запис по отделно.

 

Sub Macro2()
    Range("N14:S21").Select
    Selection.Copy
    Sheets("Spr").Select
    Range("B27").Select
    ActiveSheet.Paste
    Range("A35:G35").Select
    With Selection.Interior
        .ColorIndex = 40
        .Pattern = xlSolid
    End With
    Range("C35").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM(R[-8]C:R[-1]C)"
    Selection.AutoFill Destination:=Range("C35:G35"), Type:=xlFillDefault
    ActiveCell.Offset(0, -2).Value = Worksheets("PL").Range("E1").Value & "/" & Worksheets("PL").Range("I1").Value
    Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Select
    Selection.Font.Bold = True
    With Selection
        .HorizontalAlignment = xlCenter
        .VerticalAlignment = xlBottom
        .WrapText = False
        .Orientation = 0
        .AddIndent = False
        .IndentLevel = 0
        .ShrinkToFit = False
        .ReadingOrder = xlContext
        .MergeCells = False
    End With
End Sub

Link to comment
Сподели другаде

Идеята е да се направи справка от която да е видно всеки камион за месеца колко пътни листа има издадени и какви км. е изминал (Пълен...празен.... и извън БГ)

 

1. Предложения макрос копира данните винаги в клетка В27 . а трябва да копира в първия празен ред под предходния пътен лист.

2. Може би защото взема данните от лист PL за дата и номер на пътния лист с промяната на номера се сменят за всички пътни листи данните в колона А

 

Ако не ти представлява трудност би ли направил пример с твоя начин с база данни.

Благодаря за бързия отговор

Link to comment
Сподели другаде

Като се прибера довечера ще ти кача моя разработка,

сега съм на работа и съм зает.

следи форума най - късно до утре сутринта ще кача примерен файл

Link to comment
Сподели другаде

Изпращам ти решението в жълтите клетки има формули,

трябва да си ги допишеш в останалите непопълени клетки,

формулите са близки една с друга и са свързани с функцията vlookup.

в лист PL_spravki избираш от клетка Е1 от падащото меню номер

на пътният лист, и автоматично се попълва информацията в жълтите клетки.

Макроса копирай в SPR копира информацията в базата данни.

Primer_pyten_list.xls

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отделеното време и положения труд, но не е това ,което исках. Вярно, че се създава архив и може да се извикват отделните пътни листи. Така не може да се направи справката колко пътни листи има за месеца и колко общо км . са измината в страната и извън и с товар и без товар.

Благодаря още веднъж

Link to comment
Сподели другаде

Аз бих ти предложил в тоз случай да се ориентираш към пивот таблиците.

това представляват таблици за обобщена информация, викат им също и осеви таблици,

най лесно се организира информацията с тях,

може би трябва да си подредиш базата така че да е удобна за филтриране на информацията чрез пивотки

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...