Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Даам благодаря за забележката Night_Raven :)

Предположих че не трябва да попитам тук, но все пак реших да пробвам.

Просто не съм свикнала да пиша във форуми и още не мога се ориентирам .... :OK:

Ще свикна спокс ;) Още един път извинете ме... Ще пусна темата там.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нека и аз да се включа с още няколко пояснения.

 

Забелязал съм, че родните потребители от Арена и други торенти рипват даден филм от оригинално DVD или друг източник и за да стане по-малък орязват доста моменти от него. Така че може да изтеглиш всякакъв филм, но ако са му орязани елементите, после трудно можеш да ги възстановиш (говоря за превъртане, за допълнителни сцени и т.н.). Също така съм виждал често рипнати DVD-та да ги компресират в ISO файл, защото така се разпространяват по-лесно (не че размера се намаля, а просто е един единствен файл). За подобен запис има и друг вариант, освен този, който е посочил Night_Raven, а именно - зареждате ISO (може също да е bin, cue и друг имидж файл) в някое виртуално устройство (може да го създадете с Virtual Clone Drive - има я на заглавната) и след това просто си записвате файловете.

 

Повтарям отново, че оригиналните DVD-та често са над 4,5 гигабайта и затова се налага компресиране и изрязване на някои елементи от тях, които съм описал в статията, посочена в предишния ми пост.

 

Още едно уточнение - всяко DVD има две папки - VIDEO_TS и AUDIO_TS, но е възможно да има и само една VIDEO_TS. Навремето звука се е съхранявал отделно от видео сигнала и затова са били създадени тези две папки, но сега звука и видеото са обединени и реално папката AUDIO_TS (ако съществува) е празна.

При опит на запис с Nero, когато създавате DVD-Video в лявата част ще се появят двете папки и като провлачите съдържанието на папка VIDEO_TS или цялото съдържание, те автоматично ще се нагласят, но ако нещо се обърка и не стане, проверете дали всички файлове са в папаката VIDEO_TS, докато AUDIO_TS е празна.

 

Надявам се това да е помогнало и да е разяснило още малко въпроса по отношение на записване на DVD дискове с Nero.

Link to comment
Сподели другаде

Чакайте чакайте... Tragedy, това с двете папки го разбрах още в обяснението на това как се прави DVD филм с Nero. Но не разбрах друго - много потребители като свалят DVD филм от оригинален диск, го конвертират, качват си го на компа, поотрязват го тук и там, правят го по-малък, правят го като ISO, bin, cue file и ти нататък се оправяй... Така ли? :crosseyes1:

Как така да заредя някой image file в някое виртуално устройство? Незнам какво значи виртуално устройство? Nero-то ли ми го създава или то това устройство се създава след като обработя изтегления файл с CloneDVD ???

Сега пак се обърках...

Мислех си че си изтеглям един DVD филм, от някъде и след това с Nero-то както е описал Tragedy си го качвам на DVD диск. Разбрах също така че тези които свалят филмите от оригинални DVD дискове ги режат и това което искам аз да направя с превъртането и сцените може да го няма и да трябва сама да си го направя с програмите които danina ми каза. Бъркам ли някъде? Може би :bored:

Link to comment
Сподели другаде

Мислех си че си изтеглям един DVD филм, от някъде и след това с Nero-то както е описал Tragedy си го качвам на DVD диск. Разбрах също така че тези които свалят филмите от оригинални DVD дискове ги режат и това което искам аз да направя с превъртането и сцените може да го няма и да трябва сама да си го направя с програмите които danina ми каза. Бъркам ли някъде? Може би :bored:

В най- общи линий си разбрала съвсем правилно. Просто Милен и Найт Равен услужливо са ти дали доста информация относно DVD и различните му варианти. Според мен направи си концертите със съответното меню, както ти харесва и си ги запиши, пък другата информация постепенно сама ще ти се наложи да изпробваш и разбереш. :)

Link to comment
Сподели другаде

Чакайте чакайте... Tragedy, това с двете папки го разбрах още в обяснението на това как се прави DVD филм с Nero. Но не разбрах друго - много потребители като свалят DVD филм от оригинален диск, го конвертират, качват си го на компа, поотрязват го тук и там, правят го по-малък, правят го като ISO, bin, cue file и ти нататък се оправяй... Така ли? :crosseyes1:

SURF_lady, Image файловете са огледални копия на CD или DVD дисковете, които се правят с цел лесно разпространяване за да могат други потребители да си ги записват по-лесно.

Изрязват се части за да се събере на 1 DVD диск ако оригиналът е бил по-голям от 4.7GB, а се иска да се събере на един диск.

 

Как така да заредя някой image file в някое виртуално устройство? Незнам какво значи виртуално устройство? Nero-то ли ми го създава или то това устройство се създава след като обработя изтегления файл с CloneDVD ???

Виртуално устройство е такова, което не е истинско, но лъже компютъра, че е реално. Докато в истинските устройства се пъхат дискове, във виртуалните се "пъхат" image файлове. :) Веднъж емулирани, все едно си сложил истински диск в истинско устройство.

Виртуално устройство се добавя от някоя от следните програми: Alcohol 120%, Daemon Tools или Virtual Clone Drive. Вторите две са безплатни.

CloneDVD е като Alocohol 120% или Nero - служи за създаване и записване на image файлове. С разликата, че първите две са специализирани в това, докато Nero има по-базови функции в това отношение.

 

Мислех си че си изтеглям един DVD филм, от някъде и след това с Nero-то както е описал Tragedy си го качвам на DVD диск.

Зависи как го свалиш.

Ако са директно папките VIDEO_TS и AUDIO_TS, можеш директно да си ги запишеш по начина описан от Tragedy.

Ако е image файл, или се записва с някоя от гореизброените програми (различен от описания от Tragedy начин, или се емулира във виртуалното устройство (хем за да се види дали има орязано нещо) и се записва пак по начина описан от Tragedy.

 

Разбрах също така че тези които свалят филмите от оригинални DVD дискове ги режат и това което искам аз да направя с превъртането и сцените може да го няма и да трябва сама да си го направя с програмите които danina ми каза. Бъркам ли някъде? Може би :bored:

Да, ако са изрязали тези функции.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте 1во да кажа :)

значи....четох четох и много неща научих от вас...благодаря за което :)

обаче най-глупавия въпрос сигурно..аз ли не съм наред или всички филми от торенти, които си тегля нямат такива папки (audio_ts и video_ts)....?

помогнете малко защото майка ми иска ЛЕОН да й запиша и ме юрка от сума ти време...и аз имам някаквии двд+р дискове и половината съм ги опропастила вече, защоото плейъра вкъщи уж чете всякакви дискове...ама нещо не се получава аз като ги запиша...така че МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!! :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте 1во да кажа :)

значи....1етох четох и много неща научх от вас...благодаря за което :)

обаче най-глупавия въпрос сигурно..аз ли не съм наред или всички филми от торенти,които си тегля нямат такива папки(audio_ts и video_ts)....?

помогнете малко шото майка ми иска ЛЕОН да й запиша и ме юрка от сума ти време...и аз имам някфи двд+р дискове и половината съм ги опропастила вече шото плейъра вкъщи уж чете всякакви дискове...ама нещо не се получава аз като ги запиша...така че МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!! :crazy:

Здравей!

Дай малко повече инфо!

Какви са файловете, които сваляш. Щом няма такива папки, вероятно не са DVD. Може да са bin, iso, avi ит.н. Ако случая е такъв и домашния ти плеар не чете друго освен DVD можеш да го конвертираш в DVD.

Провери с GSpot кодирането и пиши какво е. Ако трябва да се конвертира , както предполагам кажи и ще ти предложа някои програми за конверт.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

здрасти пак :P

ми то не само ЛЕОН аз него като пример го дадох иначе винаги като си тегля някакви филми и те са 2 файла дрън-дрън.avi и дрън-дрън.sub/.srt

пробвах на обинковен cd-rw и на dvd+r и нещо не се справям

а двд-то в нас уж всякакви дискове чете....

 

Ти Леон в какъв формат го имаш?

 

в .avi и субтитрите

Link to comment
Сподели другаде

*CruZ*, това, което имаш е компресиран филм в DivX или XviD. По принцип не всички DVD плеъри четат тези формати. Ако четат, то ще си го пише, няма да пропуснат да се похвалят. :)

Ако не четат такива формати, ти и да го записваш на обикновен диск и на DVD+/-R форматът на файла не се променя, а само носителя е различен. Ако DVD плеърът ти не може да се справя с тези компресирани формати, ще трябва да се конвертира от DivX/XviD в MPEG2 (т.е. DVD). За целта можеш да опиташ програмата ConvertXToDVD 2. Можеш да я изтеглиш от тук (6.7MB). За жалост е trial (демо) версия и ще вгради воден знак във филма, но не пречи поне да й хвърил едно око.

Ако има проблеми или въпроси, питай смело.

Link to comment
Сподели другаде

*CruZ*, това, което имаш е компресиран филм в DivX или XviD. По принцип не всички DVD плеъри четат тези формати. Ако четат, то ще си го пише, няма да пропуснат да се похвалят. :)

Ако не четат такива формати, ти и да го записваш на обикновен диск и на DVD+/-R форматът на файла не се променя, а само носителя е различен. Ако DVD плеърът ти не може да се справя с тези компресирани формати, ще трябва да се конвертира от DivX/XviD в MPEG2 (т.е. DVD). За целта можеш да опиташ програмата ConvertXToDVD 2. Можеш да я изтеглиш от тук (6.7MB). За жалост е trial (демо) версия и ще вгради воден знак във филма, но не пречи поне да й хвърил едно око.

Ако има проблеми или въпроси, питай смело.

 

 

воден знак?!??!?!?!??!

:blush:

Link to comment
Сподели другаде

ok...благодаря много..сега ще видим какво ше направя с тая :P.........

стискай палци :)

 

оооо забравих да питам :)...сега като свърши да конвертира какво трябва да стане...тва с 1те папки (audio_ts и video_ts) ли?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...