Jump to content

Помощ! Линукс как да го махна?


Препоръчан пост

Здравейте.Приятелката ми си купи лаптоп,но вътре явно има инсталиран линук.Понеже задържайки F8 ми зарежда някакъв линпус 2.6.25(Да уточня-понеже сложих боот-ващ диск на 7-цата и си мислех,че няма никаква ОС)Та въпросът ми е,какво да правя??

Да уточня също,че при рестарт на лаптопа при изваден диск(7-цата) не ми зарежда никакви графични среди,а само ми казва да въведа някакво less за нещо си??

Благодаря на отзовалите се.

пс:Искам да сложа уиндоус 7,но като сложа боот-ващото Сд не ми го разпознава? И случайно да не би да я инсталирам в/у линукс и после да стане няква мизерия?

 

Acer Aspire 5536G от вивател е закупен

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Приятелката ми си купи лаптоп,но вътре явно има инсталиран линук.Понеже задържайки F8 ми зарежда някакъв линпус 2.6.25(Да уточня-понеже сложих боот-ващ диск на 7-цата и си мислех,че няма никаква ОС)Та въпросът ми е,какво да правя??

Да уточня също,че при рестарт на лаптопа при изваден диск(7-цата) не ми зарежда никакви графични среди,а само ми казва да въведа някакво less за нещо си??

Благодаря на отзовалите се.

пс:Искам да сложа уиндоус 7,но като сложа боот-ващото Сд не ми го разпознава? И случайно да не би да я инсталирам в/у линукс и после да стане няква мизерия?

 

Acer Aspire 5536G от вивател е закупен

 

 

Много ма съмнява лаптопа да има линукс който е купен от магазина.Настройси биоса да бутва първо от CD-to,сигурен ли си че диска ти е направен както трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам,невежа съм в тази област и не му разбирам много.Не е настроен да се буут-ва от СД-то.Как става това нещо?Значи гледах в гоогле как се прави да буут-ва през сд-то.Цъкам ф12 и йок,почва да си зарежда някакви си линукс неща и това е.
Link to comment
Сподели другаде

Отиди ето тук и в края на темата е описано как... Хем ще си припомниш и как се инсталираше Win7

При натискане на дел,ф2,ф12,ф8 и т.н си ми зарежда винаги едно и също нещо и то не е биос,а нещо на линукс?

Link to comment
Сподели другаде

При натискане на дел,ф2,ф12,ф8 и т.н си ми зарежда винаги едно и също нещо и то не е биос,а нещо на линукс?

 

Може да не натискаш F2/Del когато трябва. Веднага щом реснеш компа, екрана угасне, вентилатора на процесора почне да фучи, започни да натискаш/припомпваш клавишите, които са посочени.

Link to comment
Сподели другаде

Може да не натискаш F2/Del когато трябва. Веднага щом реснеш компа, екрана угасне, вентилатора на процесора почне да фучи, започни да натискаш/припомпваш клавишите, които са посочени.

Златен си!!

Благодаря на всички-оправих проблема!

Link to comment
Сподели другаде

Tия хора няма ли да се откажат да слагат това жалко подобие на ОС, което няма дори графична среда, само отказват хората от системата...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...