Jump to content

Наборната служба отпада в края на 2008 г.


Препоръчан пост

Военната експертиза сочи, че БА може да стане напълно професионална не по-рано от 31 декември 2008 г. Това каза новият началник на ГЩ на БА ген. Златан Стойков на първата си пресконференция след като официално пое поста вчера.

 

Ген. Стойков беше запитан за внесен в Народното събрание законопроект, който предвижда наборната военна служба да отпадне от началото на 2008 г. Стойков обясни, че за професионализацията най-вече в Сухопътни войски е необходимо технологично време за подбор на кадровите военни,както и да има достатъчно кандидати. Професионализацията на армията е сред приоритетите на военното ръководство, посочени от ген. Златан Стойков.

 

Източник на новината: actualno.com

Link to comment
Сподели другаде

Да,абсолютно,задължително е , да стане професионална Българската армия,и то час по скоро !

Аз съм служил 27 месеца,но тогава Родината имаше "врагове",а и преспективата не беще много голяма-средно образование-работник с 300-350 лева, с висше образование-чиновник с до 500-600 лева !

Сега,в това динамично време,при все,че сме и член на НАТО,е безмисленно да се държат млади хора дори и шест месеца под пагон ! Нека се вземе предвид,че хората под пагон,са добри професионалисти,но са и хора,на ,който им отбягва реалният,цивилен живот /да ми простят последните ! /. Именно затова,те имат привилегията ,да се пенсионират доста по-рано,от останалите категорий трудещи се !

Сигурен съм,че има достатъчно кандидати,за тази сурова професия,и ако се определи и подобаващото възнаграждение,бързо,ще се попълнят необходимите бройки,за една стегната,дисциплинирана и професионарна армия ! Българска армия !

 

П.П. Винаги,като по-млад,съм се чудел-"Защо навремето е било голяма гордост,да ходиш с униформа,дори и на собствената си сватба,а днес /млад съм бил,преди 20 години /,военнослужещите,носят мрежи,със зарзавати,и самата им походка,говори,неща,за който и те ,самите ,имат отговор,но...!?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...