Jump to content

native-SATA в BIOS-а


Препоръчан пост

Здравейте! Проблема, е че искам да инсталирам линукс, но при инсталация ми дава съобщение за грешка, същото се получава и при инсталация на ХР(грешка 0х00000007В) и разбрах, че трябва да направя "disable" на native-SATA в Моя биос, но такавива настройки в моят биос няма. Затова писах мейл до suport на моят производител Hewlett Packard те ми посичиха линк за моят ппроблем, но аз немога да се справя, защото не съм много добре със английският език.

 

Ето го и линка ------> http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...c=en#standalone

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Проблема, е че искам да инсталирам линукс, но при инсталация ми дава съобщение за грешка, същото се получава и при инсталация на ХР(грешка 0х00000007В) и разбрах, че трябва да направя "disable" на native-SATA в Моя биос, но такавива настройки в моят биос няма. Затова писах мейл до suport на моят производител Hewlett Packard те ми посичиха линк за моят ппроблем, но аз немога да се справя, защото не съм много добре със английският език.

 

Ето го и линка ------> http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...c=en#standalone

Ще трябва да си запишеш SATA-драйверите на дискета и да я поставиш като следваш инструкциите на сините екрани дето са под заглавието Installing Windows using native SATA drivers. Ако нямаш флопи може да си намериш Windows XP с вградени SATA-драйвери и би трябвало да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не аз искам да инсталирам линукс, аз информативно написъх за грешката при инсталация на хр. Другото, е че няамам флопи, със лаптоп съм. :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Не, не аз искам да инсталирам линукс, аз информативно написъх за грешката при инсталация на хр. Другото, е че няамам флопи, със лаптоп съм. :crosseyes1:

Не знам там вече. Използвам уиндоус.

Link to comment
Сподели другаде

Линукс няма проблемите, които има уиндоус със Сата контролерите, проблема идва от друго място... виж си биос как е настроен, търси AHCI ... ако видиш нещо такова цъкни го и премести примерно на generic или нещо от този тип... макар, че линуксите нямат проблем и с ahci режима...

 

Каква дистрибуция се опитваш да сложиш и на каква машина, по точно какво правиш и каква грешка ти дава ?

Link to comment
Сподели другаде

Машината на която се опитвам да инсталирам е HP pavilion dv7. А се опитвам да инсталирам ПЦ Линукс една от най новите дистрибуции, която съм изтеглил от официалният сайт преди не много време. Също така се опитах да инсталирам и убунту 8.10, но също ми дава грешка.

Във биоса нямам настройки за AHCI ... Направих си труда да препиша какво имам в биоса:

Main

System Time

Sistem Date

Security

Administrator Password

Power On Password

Diagnosticks

Hard disk self test

Memory test

System Configuration

Language

Button Sound

Virtualization Technology

Card Rader / 1394 Power Saving

Fan Always On

-> Boot Options

Exit

Това е всичко. Просто няма настройки за промяна на AHCIv :crosseyes1: :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Доста интересно орязан биос... :)

Kaто гледам на сайта на HP пише, че sata native mode-a е орязан в биосите на моделите които идват преинсталирани с Виста... имат явно интересно споразумение с майкростофт...

 

Ми и аз не знам какво да ти кажа, преди време имаше едни дънни платки производство на Foxconn, в които беше вкарана грешка нарочно в биос, която пречеше на инсталацията на линукс дистрибуции, в смисъл ядрото не можеше да разпознае ACPI-то, та трябваше да се променя една частичка от биоса с Hex редактор и да се префлашне, освен да си случил на такова дъно...

 

Освен гледам, че си пробвал с убунту 8.10, което е с доста старо ядро вече, пробвай и с 9.04 или та даже 9.10 ниощо, че е бета, току виж захапало, запиши диска на ниска скорост, като го изтеглиш му направи и една проверка за цялост на данните.

Не знам какво друго да ти кажа. :blackcat:

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съвета vyrgozunqk, получи се инсталирането на убунту 9.04 :yesss: ! Но проблема с намирането на AHCI в биоса си остава. Накой ако знае как да го напавя? :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...