Jump to content

Кой е плеърът, който вади най-добър звук?


Препоръчан пост

Пробвах Pioneer Stereo (визуализацията), интересна е, но не може да мине в пълноекранен режим. При преминаването към нея плейърът забива - нищо не може да се контролира - само принудително спиране от таск-мениджъра. След това вече си работи нормално.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пробвах Pioneer Stereo (визуализацията), интересна е, но не може да мине в пълноекранен режим. При преминаването към нея плейърът забива - нищо не може да се контролира - само принудително спиране от таск-мениджъра. След това вече си работи нормално.

Деинсталира ли advanced skin studio? Аз go разкарах и случайно или не, няма и едно забиванее на плеъра. От къде задаваш full screen-a? През visualizatoin\select plug-in\pioneer stereo. От падащото меню plug-in module задавам pioneer stereo full screen \start и няма грешка.

edit: да видим до кога. Дано не е за кратко. :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Деинсталира ли advanced skin studio? Аз go разкарах и случайно или не, няма и едно забиванее на плеъра. От къде задаваш full screen-a? През visualizatoin\select plug-in\pioneer stereo. От падащото меню plug-in module задавам pioneer stereo full screen \start и няма грешка.

edit: да видим до кога. Дано не е за кратко. :haha:

Благодаря, намерих как се задава full screen. Не съм премахнал advanced skin studio - плейърът забива само като се сменят визуализациите - иначе после си работи нормално.

Link to comment
Сподели другаде

Не, благодаря. Има поне няколко допълнения към Winamp, които бих ги предпочел на секундата пред DFX: Shibatch Super Equalier, Dee, Dee2, Enhancer, iZotope Ozone for Winamp. Последното допълнение е на практика на същата цена като DFX, но е много по-качествено и предлага много по-гъвкави настройки. Останалите пък са безплатни. Единственият плюс на DFX е леснотата на работа - има 3-4 плъзгача и това е. По всички останали параграфи има кой да го бие, особено съотношение цена/ефективност. Там лидери са iZotpe Ozone и Enhancer.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Интересува ме, мога ли да ползвам няколко плъгина, инсталирани на различни плеъри. На winamp съм инсталирал izotope ozone, а на WMP11 искам да инсталирам dfx. Може ли да стане конфликт, защото преди време като съм махал dfx-a от wmp, и след това съм инсталирал dfx-a на winamp(естествено версията за winamp) , и даваше грешка по време на инсталацията. А уж не трябва. А и уина ми е новичък и не ми се рискува, без да получа компетентно мнение.

edit: и на мен ми се струва, че izotope ozone е по-качествен от dfx, но иска много настройки, за да се усети разликата, на по-слаби аудио системи

Link to comment
Сподели другаде

Мисля си прочел, коментара на Night_Raven по въпроса за dfx? Аз споделям същото мнение. Ако искаш да си запазиш по-длъжко време Win-а, избягвай да слагаш неща, които реално не са ти нужни и на които си намерил вече алтернатива (IZotope Ozone). казвам го съвсем добронамерено. Ако искаш експерименти, слагай една виртуалка и тествай дали ще ти хареса дадена програма...

 

На моменти ми се струва, че някои хора слушат музика на комповете си не толкова заради самата музика, колкото заради възможността да бъзикат различни програми. Абсолютно съм убеден, че който и да е от по-извстните плеъри да се хване, ще предложи достатъчно добър звук с вградените си възможности за настройка, без допълнителни добавки. Не искам никого да засегна.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля си прочел, коментара на Night_Raven по въпроса за dfx? Аз споделям същото мнение. Ако искаш да си запазиш по-длъжко време Win-а, избягвай да слагаш неща, които реално не са ти нужни и на които си намерил вече алтернатива (IZotope Ozone). казвам го съвсем добронамерено. Ако искаш експерименти, слагай една виртуалка и тествай дали ще ти хареса дадена програма...

 

На моменти ми се струва, че някои хора слушат музика на комповете си не толкова заради самата музика, колкото заради възможността да бъзикат различни програми. Абсолютно съм убеден, че който и да е от по-извстните плеъри да се хване, ще предложи достатъчно добър звук с вградените си възможности за настройка, без допълнителни добавки. Не искам никого да засегна.

Вградените еквалайзери не променят нещата много. При уинамп, wmp няма особено подобрение. Виж, ако ползваш j. river, който си има вкарани няколко добавки, или друг ''обогатен'' плеър, може и да минеш без допълнителен плъгин. Но този плъгин наистина е доста качествен (izotope ozone). A искам да добавя и dfx на wmp , за да сравнявам при различни настройки, как се справят. Никъде не видях инфо за двата, едновременно инсталирани. Та за това питам. Иначе dfx-a ако го инсталираш, без да го ''прехвърляш'' на друг плеър, не прави абсолютно никакви проблеми. Абсолютно. Ако обаче има и най-малък шанс за конфликт между двата, няма да го инсталирам dfx-a.

Иначе хора всякакви. Кой за какво инсталира плеъри...кой знае. Би трябвало да е за да слуша музика или гледа филми :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Интересува ме, мога ли да ползвам няколко плъгина, инсталирани на различни плеъри. На winamp съм инсталирал izotope ozone, а на WMP11 искам да инсталирам dfx. Може ли да стане конфликт, защото преди време като съм махал dfx-a от wmp, и след това съм инсталирал dfx-a на winamp(естествено версията за winamp) , и даваше грешка по време на инсталацията. А уж не трябва. А и уина ми е новичък и не ми се рискува, без да получа компетентно мнение.

edit: и на мен ми се струва, че izotope ozone е по-качествен от dfx, но иска много настройки, за да се усети разликата, на по-слаби аудио системи

В момента имам инсталиран dfx за WMP11 и едновременно dfx за winamp като съм копирал .dll на dfx за winamp в папката plugins на AIMP.Същевременно имам и izotope ozone free for winamp.Нямам проблеми така че можеш да пробваш.Не вярвам компютъра да се разлети на ситни парченца във въздуха :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Вградените еквалайзери не променят нещата много.

Има нещо вярно, макар някои да са нелоши. Аз си ползвам еквалайзера и възможностите на звуковата карта, които са ми напълно достатъчни. Сменил съм немалко DSP плъгини: Dee, Dee2, Enhancer, DFX, iZotope Ozone, но в крайна сметка установих, че като че ли е най-добре да си ползвам само звуковата за корекции и "оцветявания" и нищо повече.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Имам WINAMP 2.95 (стабилна версия за по-слабички компютри).

От любопитство инсталирах и AIMP2. Получи се конкуренция!

Благинките при втория ми допадат, но от признателност към първия му търся кусурите.

Засега AIMP2 води (то няма и как!) във временното класиране, но.... не откривам как да увелича размера на шрифта в плейлистата.

Искат ми се мъ-ъ-ъ-ничко по-големи буквички - при WINAMP-а го има.

Та това е въпроса де - size на шрифта!

Link to comment
Сподели другаде

Продължавам да се чудя защо хората ползват версия 2 на Winamp. Не че е лоша, но Winamp 5 предлага повече функции и възможности, изчистени бъгове и може да е също толкова лека, ако се инсталира както трябва.
Link to comment
Сподели другаде

Неволята учи. Добър човек от друг форум ми помогна да намеря решението. А то е:

 

Отивате в Options>Playlist (Настройки>Плейлисти) и демаркирате Use skin-defined font (Използвай шрифт съобразен с облика).

В появилото се прозорче Select (Избери) правите избор за размера на шрифта в плейлистата.

 

Фасулска работа! :haha:

Затова трябва да се чете внимателно при разучаването на нова програма.

Това е. Бъдете здрави! :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...