Jump to content

Препоръчан пост

1. Утре очаквам анализа на онези файлове в предишните ми постове във VirusTotal.

 

2. Изпъление на скрипта на Combofix.

 

3. Аз бих деинсталирал и следните неща:

 

Adobe AIR

Adobe Reader 9.1 - Bulgarian => да се замени с по-безопасния Foxit PDF Reader

BS.Player PRO => GOM Player, KMPlayer, Media Player Classic ?

Демотата на игрите ?

DAEMON Tools Toolbar

Java 6 Update 14 => да се обнови до Java 6 Update 16

K-Lite Mega Codec Pack 4.8.0 => има по-нова версия 5.0.5 + update 5.0.7

Nero 8 => BurnAware при това е безплатна

RegCure 1.6.0.0

Registry Medic 2008

SA Dictionary 2005 T2 => има версия 2010 алфа 2

 

Даже най-добре си изтегли Secunia Software Personal Inspector и провери и обнови всичките си уязвими и стари програми.

 

Изтегли и инсталирай Secunia Personal Software Inspector.

 

Стартирай приложението и от INTERFACE MODE (под името Secunia Personal Software Inspector) се придвижи в Advanced Mode => Scan и натисни Start Scan.

 

http://pic-bg.net/files/iv2kw14zgkv8r6mnezhlfmsbcrkv2vln40p9ic23.jpg

 

След края на проверката ще видиш статистика с резултатите относно програмите които трябва да деинсталираш или обновиш.

 

4. Провеи отново със SUPERAntispyware за да видиш дали ще засече отново намерените и изтрити от теб обекти от началото на разговора ни.

 

5. Според Event Viewer-a имаш много подменени системни файлове. Видях, че си качвал някакви програми за трансформация на Windows като Seven Remix

 

Най-добре ще е да сложиш инсталационния диск на Windows XP и да изпълниш командата Start => Run => sfc /scannow за да възстановиш оригиналните и стабилните версии на системните файловете. Повече информация има тук

 

=> http://www.updatexp.com/scannow-sfc.html

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Направо ми се зави свят. Това го засякох с IObit 360,но Nazikov каза че е безопасно и аз го пуснах.Това лош фаил ли е?c:\windows\iun6002.exe

И много ли ми е задръстен компютъра с буболечки?

С толкова информация май ще пиша пак след ден два.

А демотата и плеарите защо да ги махам,обясни.Не мога да правя всичко на доверие.

Да махам ли Seven Remix?

Link to comment
Сподели другаде

Направо ми се зави свят. Това го засякох с IObit 360,но Nazikov каза че е безопасно и аз го пуснах.Това лош фаил ли е?c:\windows\iun6002.exe

И много ли ми е задръстен компютъра с буболечки?

 

Кое си засякъл с Iobit360...c:\windows\iun6002.exe => не е опасно, но се води adware.

 

Като цяло е трудно да се каже, кое от всичките неща са буби, защото програмите ти са изтеглени и инсталирани в свободната директория на дял C:\ (затова като приключим няма да е зле да направиш update на дефинициите си и да пуснеш пълна проверка на хардиска с наличната си антивирусна).

 

А защо те карах да правиш всички тези процедури...ами не си единствения с подобни намерени нещa SAS, но там проблема бе, че се засичат отново и отново...

 

http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic213881.html

 

PS: В един от логовете се казва и за проблем с файловата таблица...Трябва да направиш проверка на хардиска за грешки;

 

=> My Computer => десен бутон на някой дял от хардиска => Properties => Tools => слагаш и двете отмеки и избираш Start

 

http://www.hard-drive-help.com/image-files/chkdsk.gif

 

Повтори процедурата за всички дялове. Може да отнеме известно време, но си струва.

Link to comment
Сподели другаде

Само глупости ли съм качвал.

Добре,той компютърът последните дни е доста зле и се чудя къде да го бръкна.Ще изпълня каквото написа и ще видя когато съм готов следващите дни ще пиша. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

А демотата и плеарите защо да ги махам,обясни.Не мога да правя всичко на доверие.

Да махам ли Seven Remix?

 

Просто имаш Gom Player, а BSPlayer е морялно остарял, а демота...ами не са пълни игри...но всичко е въпрос на избор.

Зависи дали Seven Remix e само тема качена след пачване на uxtheme.dll или е цял пакет за трансформация. Ако е второто бих я махнал.

Link to comment
Сподели другаде

Как да разбера какво е?

Май попаднах на точния човек, да ми каже колко съм съсипал Windowsa. :thumbsup:

 

След проверка в нета се оказа, че прави генерални промени на системни файлове. Аз бих я деинсталирал и бих използвал sfc /scannow.За целта обаче ти потрябва дискът с Windows. Сложи го в оптичното устройство. След това за да стартираш проверка със System File Checker напиши "sfc /scannow" в RUN и натисни Enter.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да пусна Combo Fix защото все пише да спра Есет НОД32,а аз не го виждам да е стартиран. :lookaround:

 

Няма ли го в трея ? (провери и за активни негови процеси в Task Manager).

Link to comment
Сподели другаде

Погледнах ,но поне аз не го виждам.Аз преди време го спрях. Ако искаш да снимам таск мениджър?

 

Не, няма нужда. Пропусни стъпката с Combofix и продължи с останалите. После ще изтрием тези неща, но с друг инструмент.

Link to comment
Сподели другаде

Успях да пусна ComboFix но продължи повече от 1 час и аз го спрях. Пишеше само да чакам и нищо друго.Иначе преди това изтри някакви файлове.Да го пускам ли пак? :lookaround: Спрях го след като се рестартира компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

Успях да пусна ComboFix но продължи повече от 1 час и аз го спрях. Пишеше само да чакам и нищо друго.Иначе преди това изтри някакви файлове.Да го пускам ли пак? :lookaround: Спрях го след като се рестартира компютъра.

 

Оттук ще те поеме Night_raven...а ти имаш доста работа...

 

Така или иначе оттук нататък следвай неговите инструкции...но положението от Event Viewer ти бе много лошо...подменени системни файлове, повредени файлови таблици, програми инсталирани в свободната директория на C:\ и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...