Jump to content

Препоръчан пост

Имам следния проблем: при по-голямо натоварване комютъра ми зацепва, след което единствения изход е рестарт от копчето. Проверих температурите и забелязах, че тази на процесора е 55-60 градуса без пуснати програми, съответно като пусна някоя игра например, температурата се качава и стига до към 75-80 градуса и някъде там забива компютъра. Възможно ли е проблема да е от охлаждането, и ако е така какво да предприема?

 

Процесора ми е AMD Athlon 64, 2500 MHz

Link to comment
Сподели другаде

От кога не е почистван компютъра от прах (като се обърне внимание и на радиатора на процесора като за целта се сваля вентилатора и след почистване се монтира отново), а и не си казал на колко време ти е компютъра понеже е възможно и термопастата на процесора да е позасъхнала, но ако не знаеш как да я смениш по добре го занеси в сервиз за да ти я сменят!!! Но първо пробвай да го почистиш от прах (предполагам, че не си го чистил)!
Link to comment
Сподели другаде

Ами компютъра скоро е чистен, преди около месец-два, а иначе е на 2 години. А температурите, които съм дал е нормата ли са или не?

Да, компютъра ти прегрява яко и затова спомага също видеокартата по време на игра. От нея се отделя яка жега и загрява всичко. Имаш ли вентилатор отзад на кутията? Има ли по кутията много свободни отвори - отзад за втори вентилатор и отстрани?

Link to comment
Сподели другаде

Ами имам отзад на кутията вентилатор и ако не се лъжа има отовр за още 1, но отсрани няма.

Добре тогава. Увери се, че всички вентилатори в момента ти работят нормално и освен да монтираш втори отзад на кутията, за да се създава по-голямо течение в кутията. По някаква причина може да е намалял термоконтакта между процесора и радиатора, но това не е много вероятно. Може да го носиш в някой сервиз, ако не си уверен.

Link to comment
Сподели другаде

Привет искам да попитам на колко време ориентировачно трябва да се почиства кутията от прах и да се смазват вентилаторите.АЗ не съм го правил това 6 месеца.Благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Привет искам да попитам на колко време ориентировачно трябва да се почиства кутията от прах и да се смазват вентилаторите.АЗ не съм го правил това 6 месеца.Благодаря.

Толкова - на 6 месеца е добре. Вентилаторите по принцип не се смазват.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...