Jump to content

Препоръчан пост

Не мисля, че сложно си го обяснил... Който иска разбира и го приема като фактор... Който не иска..., пак го разбира, но си затваря очите и гледа табличките с числата и класациите... и вярва в това, което му се иска да бъде, дори да не е... Посоченото от теб си го казвал и друг път, но не ми се рови да търся точен цитат... Класациите на matousec изобщо не ме вълнуват... Реших да ползвам Outpost Free, защото комбинира в едно стена и HIPS, а и имам познати, които я ползват и са като цяло доволни от нея... Прочетеното из форума допълнително ме насърчи... От често коментираните варианти за стени с HIPS (Outpost, OA, Comodo), за себе си претеглих фактите "за" и "против" и стигнах до извода, че Outpost e..., как да го кажа... (?) "средното от 3-те средни", за които имам информация... OA, доколкото прочетох, била добра, но по-неоптимизирна и вземала повече системни ресурси; Comodo, била добра но пък трудна за настройки, пробва да вкарва шпионски tool-барчета (кокошкарси истории), а създателите и си мислят, че лайната им миришат по-хубаво (високомерни, разбирай)...;Outpost е с приятен, опростен (friendly) интерфейс и т.н. Но както изглежда и трите не са много добре оптимизирни... Та от тия факти, хванах Outpost за ушите и него ползвам... По-малкото зло, сигурно е твърде пресилено, но това е положеието, засега... Като резервен вариант си бях подготвил старата стеница на Sygate (безплатната) + DSA...

 

Изобщо..., мътна и кървава... Не си падам по експериментите със защитен software, че да тръгна да тествам кое как е... Не съм разбирач... каквото прочета, като информация тука, преценявам го доколкото мога и действам, пък каквото ще да става... Явно ще си карам така до следващата преинсталация (да не дава Господ да е скоро), пък тогава ще видим..., какво ще бъде новото средно от няколкото средни...

 

Извинявай, че ти изгубих времето, да се занимаваш... и това на другите, които четоха/писаха в темата...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 46
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

draco_volans,изглежда от "средното от 3-те средни" си избрал най-лошия вариант за стена + HIPS,като ти омръзне Outpost Free да ти товари системата пробвай Online Armor Free защото е мит че не е била оптимизирана и натоварвала системата.
Link to comment
Сподели другаде

В общи линии това, което си обобщил за "светата троица" е и моето впечатление. Разбира се най-добре е даден продукт да се тества лично в полеви условия. :)

Експериментирането със защитен софтуер може да е леко изнервящо, но пък това е най-добрият начин да се намери най-удобната за потребителя комбинация. Защитен софтуер има всякакъв и могат да се съставят много комбинации от различни продукти и най-добрият начин да се намери добра комбинация е чрез тестове. Е, нямам предвид да се тества всяка една комбинация. Може би най-оптималното решение е да се потърси информация из интернет за различните методи на защита с техните плюсове и минуси и т.н. и след като потребителят отсее онези програми, които счита, че може да са му от полза, да започне да си ги тества на практика.

 

draco_volans,изглежда от "средното от 3-те средни" си избрал най-лошия вариант за стена + HIPS,като ти омръзне Outpost Free да ти товари системата пробвай Online Armor Free защото е мит че не е била оптимизирана и натоварвала системата.

Ще се съглася, че е мит, ако се съгласиш, че превъзходството на Comodo Internet Security над останалите също е мит. :D

Link to comment
Сподели другаде

Ще се съглася, че е мит, ако се съгласиш, че превъзходството на Comodo Internet Security над останалите също е мит. :D

Единствено платената версия на Online Armor като цяло превъзхожда Comodo Firewall.

Outpost Firewall Free ми допада също,но draco_volans добре е описал недостатъка и.

Link to comment
Сподели другаде

draco_volans,изглежда от "средното от 3-те средни" си избрал най-лошия вариант за стена + HIPS,като ти омръзне Outpost Free да ти товари системата пробвай Online Armor Free защото е мит че не е била оптимизирана и натоварвала системата.

 

Лелеее, ма като ги вида такива, дет казват "О-о-о, ма ти с това си сгрешил, другото пробвай, то по-добро..." напрамо ми избиват чивиите... Много се дразня... Ми ти с нищо не помогна за вземането на правилното решение! Информативността от твоите писаници ми беше точно 0. Сума пъти си сменя подписите... Това било по-добро, онова било по-добро... Като вземе да опира ножа до кокала... "О, ма аз съм само аматьор..." Абсолютна безотговорност... Много хора те четат, имай малко съвест и мисъл за тях... Като не ти се играят компютърни игри, а ти се занимава с вирусчета, направи си една тема "Моите експерименти с вируси и антивирусен софтуеър" и недей да бъркаш хората, които четат в темите за стени с HIPS и за антивирусни програми... Добре, че Night_Raven и други потребители пишат в темите, че да има някаква реално полезна информация в тях...

Лично мнение. Съжалявам, че си оспамвам темата, която е за проблеми с rootkit, но не се траеше...

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

draco_volans, нямам предпочитания към дадена стена+HIPS, но по стечение на обстоятелствата и аз в търсене на оптимална защита, тествах точно тези 3 стени. Най-лека при мен се оказа Comodo Firewall, а най тежка Outpost Firewall Free, при включен торент клиент. При мен процентите даже бяха по-високи. За повече подробности може да прочетеш моите постове в тази тема. Все още съм с Comodo Firewall и съм много доволен. За недостатъка и ти вече знаеш. Просто ми трябваше повече време да свикна с интерфейса, но засега други забележки нямам. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Аз пък ползвам Outpost Firewall Pro и мога да кажа, че компютъра ми (Athlon X2 3800+ 2.0GHz Overclock 2.2GHz) работи както с нея - така и без нея. Възможно ли е Free-версията да е по-тежка? Съмнявам се. Да не са ви пък слабички процесорите много?...
Link to comment
Сподели другаде

Аз замених платената, с безплатната версия на outpost. Не натоварва при пуснати доста приложения. Ето и шот http://www.pic-bg.net/files/o0sinopho55zvnvay2q0cukupsr2u6gz3kiajt1w_thumb.jpg

Е...имам доста спряни процеси на уина, но едва ли те оказват някакво влияние, освен върху малката бройка в таск менажера. Иначе както се вижда в трея ми, доста програмки има пуснати, (тoрент, windowblinds, rocketdock) но няма някакво по-голямо натоварване.

edit: night raven, имам превид само cpu натоварването. За рама...там не съм напълно наясно(не че с другото съм) :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

draco_volans, нямам предпочитания към дадена стена+HIPS, но по стечение на обстоятелствата и аз в търсене на оптимална защита, тествах точно тези 3 стени. Най-лека при мен се оказа Comodo Firewall, а най тежка Outpost Firewall Free, при включен торент клиент. При мен процентите даже бяха по-високи. За повече подробности може да прочетеш моите постове в тази тема.[/color] Все още съм с Comodo Firewall и съм много доволен. За недостатъка и ти вече знаеш. Просто ми трябваше повече време да свикна с интерфейса, но засега други забележки нямам. :peace:

 

Прегледах постовете, към които си дал линк. И преди съм ги чел. Информативни са. При мен натоварването, явно причинявано от Outpost Free и е сравнимо, обаче с твоите най-ниски стойности (~1-10%). предполагам, че това се дължи на по-слабия ми нет. С uTorrent не мога да свалям с пoвече от 112 kb/s, а скоростта ми на ъплоуд в добри дни варира между 20 и 40 kb/s сборно за всички торенти, които сиидвам. За сега смятам, че натоварването е в допустимоте минимални граници. Comodo, лично аз няма да сложа, ако ще по гъз да се сурне. Лични убеждения. Не понасям високомерие, та било то и на цената на безплатно ползване на продуктите им.

 

 

Здравейте! Аз пък ползвам Outpost Firewall Pro и мога да кажа, че компютъра ми (Athlon X2 3800+ 2.0GHz Overclock 2.2GHz) работи както с нея - така и без нея. Възможно ли е Free-версията да е по-тежка? Съмнявам се. Да не са ви пък слабички процесорите много?...

 

Оф-ф-ф Nazikov... Моята машинка не е такава ламя... Все пак, не смятам, че Athlon x64 3000+ (2Ghz) е съвсем слаб... Съвсем нормален старичък, едноядрен процесор. Преди година и половина, за толкова съм имал пари, за толкова съм дал... И сега не съм особено паралия... Освен това си харесвам машинката и ми върши чудесна работа. Не се сещам за стандартно приложение, което да не върви с нея... Надувките с големите машини са за тия, които ползват сложни програми за професинални нужди и за геймърчетата, които разцъкват последните пуцалки, появили се из тракерите (нищо лично и против).

 

Ще се въздържа от промени в защитната конфигурация (в часност стената), защото не съм от тоя тип хора, които постоянно въртят защитния софтуеър. Смятам, че натоварването което се наблюдава е сравнително в граници, при обстоятелствата, които са при мен.

Link to comment
Сподели другаде

При мене, през повечето време, нещата се движат около тази стойност:

 

http://i28.tinypic.com/2w1xuad.jpg

 

Според мене, няма нищо кой знае колко екстремно, но стойността не е и 0..., когато съм пуснал uTorrent.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...