Jump to content

Препоръчан пост

Нормално ли е записвачката на лаптопа ми (ACER 5535 записвачката е Slimtype DVD A DS8A2S) да записва едно DVD за 50 мин?Пробвах 2 различни програми и различни марки дискове-все така. Може би се правят някакви настройки, но никак не съм наясно.Струва ми се че това време е прекалено много, дори при най- ниската скорост за запис .Освен това е и много шумна. Чудя се да отивам в сервиз ли ...?Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Windows XP Service pack2

Записвам на ниска скорост-2 -така съм чувала е най-добре

спокойно можеш да записваш и на по висока скорост - например 8х

а записвачките на ACER, както и на някои други марки са си малко по-шумни от тези на конкуренцията.

Затова пък цените им са по-тънки....

Link to comment
Сподели другаде

спокойно можеш да записваш и на по висока скорост - например 8х

а записвачките на ACER, както и на някои други марки са си малко по-шумни от тези на конкуренцията.

Затова пък цените им са по-тънки....

 

 

Благодаря. Ще опитам на по-висока скорост .А за колко време би трябвало да се запише диска при скорост 8 ?

Link to comment
Сподели другаде

Ако и на по-висока скорост записът е бавен, кажи, зада търсим решение.

По принцип няма най-добра скорост на запис. Това, че ниските скорости са по-добри е легента останала от едно време, когато записващите CD устройства навлизаха още. Отдавна сме преминали този етап. На практика сега не може да се каже коя е най-добрата скорост на запис. Тя зависи от диска и устройството. В общи линии качествените записи са по-вероятни, ако се записва на скорост, равна или близка на тази, на която са сертифицирани носителите. Т.е. каквато скорост пише на тях. Слоят на носителите е така създаден, че да дава най-добри резултати при сходни скорости. И отделно зависи от записвачката, защото някои устройства записват по-добре на едни скорости, а други - на други. И все пак не се отдалечавай много от написаната на диска скорост.

Link to comment
Сподели другаде

Ако и на по-висока скорост записът е бавен, кажи, зада търсим решение.

По принцип няма най-добра скорост на запис. Това, че ниските скорости са по-добри е легента останала от едно време, когато записващите CD устройства навлизаха още. Отдавна сме преминали този етап. На практика сега не може да се каже коя е най-добрата скорост на запис. Тя зависи от диска и устройството. В общи линии качествените записи са по-вероятни, ако се записва на скорост, равна или близка на тази, на която са сертифицирани носителите. Т.е. каквато скорост пише на тях. Слоят на носителите е така създаден, че да дава най-добри резултати при сходни скорости. И отделно зависи от записвачката, защото някои устройства записват по-добре на едни скорости, а други - на други. И все пак не се отдалечавай много от написаната на диска скорост.

 

 

Да-и на по-висока скорост е така-записва си за 50 min.Задавам скорост 8, а докато записва ми показва 1,или 1,6(с Img Burn ,а на Star Burn не знам къде и дали показва скоростта по време на запис ).Какво да правя?

Link to comment
Сподели другаде

Устройството на ATA или SATA се намира?

 

Извинявам се за невежеството ,но не знам как(къде) да проверя.Става въпрос за лаптоп ACER Aspire 5535,потърсих техническите спецификации в мрежата ,но пише само за харддиска-SATA, а не и за оптичното у-во.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, за да видиш, бих те посъветвал да използваш някоя програмка като Everest Ultimate, която дава информация за хардуеъра и софтуеъра на компа ти. Аз лично използвам програмката SIW - System Information For Windows, която засега е безплатна и е много подобна на Everest. Можеш да я дръпнеш от тук

 

Edit: Моята записвачка (LG) е с Paralell АТА интрфейс

Link to comment
Сподели другаде

Slimtype DVD A DS8A2S ATA Device - това предполагам означава Paralell АТА?

Изглежда не един и двама имат проблеми с този модел...

 

Да-излезе това: Interface- Serial ATA ,Standard- ATA/ATAPI-7 , Transfer mode(current/max)-SATA-150/SATA-150.(Пиша всичко ,защото не разбирам!)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...