Jump to content

Проблем с картината при Linux


Tapion

Препоръчан пост

Проблемът възниква при опит да пусна лайв дистро от cd(Knoppix) или usb(Slax). Видео картата ми е GeForce 6200 LE, но не знам дали в нея е проблема. Състои се в това, че картината е тотално размазана и нищо не може да се различи - единствено мишката, която представлява черно квадратче. Направих и някаква импровизирана снимка за да стане по-ясно. Това е от последната версия на Knoppix:

http://img31.imageshack.us/img31/5423/001xtp.th.png

 

Защо става така? Някакъв хардуерен дефект или може би нещо не се разпознава?

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът възниква при опит да пусна лайв дистро от cd(Knoppix) или usb(Slax). Видео картата ми е GeForce 6200 LE, но не знам дали в нея е проблема. Състои се в това, че картината е тотално размазана и нищо не може да се различи - единствено мишката, която представлява черно квадратче. Направих и някаква импровизирана снимка за да стане по-ясно. Това е от последната версия на Knoppix:

http://img31.imageshack.us/img31/5423/001xtp.th.png

 

Защо става така? Някакъв хардуерен дефект или може би нещо не се разпознава?

Изглежда да е хардуерен дефект... Постояно ли работи така вече или само с определена програма? Може видеокартата да е дефектирала.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип ползвам Windows XP и при нега няма проблем. Случва се само при лайв Linux-ите. Проявява се със самото зареждане на графичната среда.

Ако имаш възможност - тествай live-дистрибуцията на ubuntu или на pclinuxos, но е напълно възможно тези дистрибуции които си опитал, да НЕ са успели да разпознаят коректно видеокартата ти.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...