Jump to content

Избор на ОС


Препоръчан пост

Здравейте.

 

Искам да помоля за помощ при избора на ОС за новият ми компютър. Нужна ми е възможно най - добрата ОС за него, не ме интересува цената.

Ето и конфигурацията.

MB: Gigabyte EP45-DS3R (Intel P45)

CPU: Core2 Due E8400

RAM: 4GB (2x2GB) G.SKILL PC8000 (F2-8000CL5D-4GBPQ) ( не съм 100% сигурен за моделите.)

VGA: NVIDIA 9800GT 1024MB

PSU: 600W не помня моделът

 

l.kanelov

23 Jan 2009, 23:38:

Относно операционната система - за този компютър най-добрият избор е Vista SP1 x64. Задължително трябва да е x64 изданието, за да може да работиш пълноценно с 4-те GB-та RAM най-вече. Каква е разликата между 32-бтиова и 64-битова OS е писано многократно. Конкретно в случая Vista е по-добрият избор, защото XP x64 ползва ядрото на Windows Server 2003 и е доста "по-капризен", а отделно машината е достатъчно добра, за да работи отлично с Vista. По натам може да минеш на Windows Seven, който ще доведе до по-добра производителност при multicore процесори.

от тази тема

(взех компютъра от дадената от него конфигурация с леки промени. )

Разбрах го и мисля, че Vista SP1 x64 е правилния избор както той е казъл. Но искам пак да попитам, за да не съжалявам по-късно. В момента е с Vista 34 bit (не знам дали го казвам както трябва) и осетих проблема за който той беше казал. Рамта се възприема като 2 GB. Taзи ос ми я дадоха по-погрешка или някъкво недоразумение и казаха че ще я дадът но аз да я инсталирам.... Не е проблем това, но дали да приемам ?

 

П.С. Надявам се да съм бил ясен и точен.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Има ли вече информация кога излиза официално win 7? На единия лаптоп ползвам RC, който се държи чудесно. От друга стана лично аз не откривам видима разлика в производителността от Vista, при компютри с нормални характеристики (1,5 и повече RAM и приличен процесор). Все пак на принципа да ползваме новото, идва ред на 7.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Има ли вече информация кога излиза официално win 7? На единия лаптоп ползвам RC, който се държи чудесно. От друга стана лично аз не откривам видима разлика в производителността от Vista, при компютри с нормални характеристики (1,5 и повече RAM и приличен процесор). Все пак на принципа да ползваме новото, идва ред на 7.

Октомври месец. Скоро се чака Release to Manufacturing (RTM) - версия.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Има ли вече информация кога излиза официално win 7? На единия лаптоп ползвам RC, който се държи чудесно. От друга стана лично аз не откривам видима разлика в производителността от Vista, при компютри с нормални характеристики (1,5 и повече RAM и приличен процесор). Все пак на принципа да ползваме новото, идва ред на 7.

 

Всички се надяваме да излезе в понеделник.Спрелиса сайта на Майкрософт за обновяване мисля че има връзка с RTM.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...