Jump to content

Проблем със слагане на рам


Препоръчан пост

Здравейте

Значи проблемът ми е малко странен.Купих си допълнително рам,още 2GB kingstone DDR2 същата като тази която имам на компа,но не иска влезе в слота и да се щракнат двата щрифта.С мноого зор едвам влиза от едната страна и щраква но от другата ъпсурт.Във всички слотове е така и ме е страх от много напъване да не стане беля...Та въпросът ми е трябва ли да свалям дъното,за да помъча на равна повърхност?

Link to comment
Сподели другаде

Същата работа и при мене, със същата RAM. Потпънах по-здраво и си влезе като пич. Натискай, обаче равномерно и постъпателно от двете страни да не е посучеш нещо. Внимавай и със статичното електричество.

 

P.S: Ако обаче дъното ти е старо (не PCI Express), DDRII няма как да стане..., колкото и да напъваш.

Link to comment
Сподели другаде

Най-важното при монтиране на RAM е вдлъбнатината на модула(ите) да е ориентирана правилно спрямо слота на дъното. По принцип това е направено, за да може да се монтира само по един начин, но има случай на обърната RAM, което е фатално за самата памет и евентуално дадения слот, така че е добре да се внимава. Като цяло изпитването на сериозни затруднения при монтаж на даден компонент не е добър показател и е добре да се погледне дали не се прави опит да се монтира погрешно.

Другото важно нещо, което всъщност засяга всякаква електроника е защитата от електростатично разреждане, но за нея вече съм писал във форума и ако имаш желание може да ползваш търсачката.

 

P.S.: При монтаж на RAM не е необходимо да се сваля дъното.

Link to comment
Сподели другаде

Ако такова ти е дъното, което си посочил в линка, би следвало RAM-та да ти е напълно съвместима и да нямаш проблеми, ако я поставяш в правилния слот и в правилната ориетация, съгласно инструкциите на l.kanev. Ръководи се от позицията и ориентацията на другата плочка RAM... При мен (по-скоро на компа, на който поставях), слотовете бяха просто паралелно съседни и се ориентирах по другата плочка...
Link to comment
Сподели другаде

Готово.Стана с мноого зор,след като разкачих повечето кабели от буксите им за по добра видимост и със стабилен натиск,равномерно от двете страни най-накрая влезе:)

Веднага се усеща разликата,въпреки че вместо 4GB XP-то ми разчита 3GB.Само с Виста ли ще ми разчете и 4-те междо другото?

Благодаря на всички за отделеното време:)

Link to comment
Сподели другаде

За да ти разпознае изцяло 4-те GB рам ще трябва да инсталираш 64-битова версия на операционната система. Не ти препоръчвам 64-битовата версия на ХР. По-добра е 64-битовата версия на Виста.
Link to comment
Сподели другаде

За да ти разпознае изцяло 4-те GB рам ще трябва да инсталираш 64-битова версия на операционната система. Не ти препоръчвам 64-битовата версия на ХР. По-добра е 64-битовата версия на Виста.

 

Мерси за инфото Ники:)Помня че беше нещо такова..Лошото е,че не съм свикнал много много с Вистичка

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...