Jump to content

Търси се IP адреса !


Препоръчан пост

За какво става въпрос: Интересува ме има ли някаква програма или начин по който мога да разбера IP адреса на даден компютър ако зная неговия Маc адрес . Или най общо казано - Търсене на IP по Mac !!!
Link to comment
Сподели другаде

За какво става въпрос: Интересува ме има ли някаква програма или начин по който мога да разбера IP адреса на даден компютър ако зная неговия Маc адрес . Или най общо казано - Търсене на IP по Mac !!!

 

Нещо от тук, няма ли да ти свърши работа? Чети и двата поста!!!

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление горните инструменти не вършат работа. Те наблягат предимно на въвеждане на IP адрес - който в случая , аз не зная. Представям си някакси така нещата: Промерно да се пингне Маc адреса за да се прихванат пакети ,които от своя страна да представят информация за IP-то или нещо подобно??? :lookaround:
Link to comment
Сподели другаде

Няма как да "пингнеш" MAC адреса и да получиш IP - двете характеристики (IP и MAC) са в различни нива на OSI модела.

Има някои неща, които можеш да опиташ, но първо кажи с каква операционна система работиш, дали си в една мрежа с компютъра, който търсиш, имаш ли достъп до рутера (ако има такъв), който ви свързва...

Link to comment
Сподели другаде

До колкото разбрах искаш да разбереш какъв ти е IP адреса???

Лично аз ползвам EVEREST Ultimate 5.02.1750

Той си показва и двата адреса:

http://i39.tinypic.com/289vqdh.jpg

Ако наистина съм те разбрал това искаш да разбереш,ако пък не е за твоя компютър то EVEREST Ultimate 5.02.1750 трябва да е инсталиран на въпросния компютър за да му се разберат и двата адреса!!!

Link to comment
Сподели другаде

panevdd

 

Относно системата. На Windows XP Professional съм ,но мога да подкарам и Linux под виртуална машина за целта ако трябва. С компютъра не съм в една мрежа ,имам само Маc адреса му. Което отговаря на въпроса за рутера.

Щом не става да да пингна мак адреса за да получа IP,тогава как да прихвана пакети от тоя Маc адрес ? Знам ,че става но не и точно как! Разбрах за програмата CommView ,но тя не работи с моята карта ,а и също ми бяха казали ,че това ставало и с програмата Ethereal ,но не съм пробвал и за това питам. :crosseye :

 

plamen74.72

 

Не ме разсмивай бе човек , ipconfig /all и всичко е ясно . :brushteeth:

Link to comment
Сподели другаде

panevdd

 

Относно системата. На Windows XP Professional съм ,но мога да подкарам и Linux под виртуална машина за целта ако трябва. С компютъра не съм в една мрежа ,имам само Маc адреса му. Което отговаря на въпроса за рутера.

Щом не става да да пингна мак адреса за да получа IP,тогава как да прихвана пакети от тоя Маc адрес ? Знам ,че става но не и точно как! Разбрах за програмата CommView ,но тя не работи с моята карта ,а и също ми бяха казали ,че това ставало и с програмата Ethereal ,но не съм пробвал и за това питам. :crosseye :

 

plamen74.72

 

Не ме разсмивай бе човек , ipconfig /all и всичко е ясно . :brushteeth:

 

 

Странно е ,че те разсмивам - Ако си като мен и всички в този град които сме към този доставчик (а всички сме с неговото IP) тази команда няма как да я задействаш - така че остава само този преглед и на двата адреса (които пък за всички абонати са еднакви).Връзката е PPPoE и никой от нас няма реално IP (за това и командата за която пишеш е неактивна и не е възможно да покаже кавото и да било по въпроса)!!!

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72

 

Това е така за вас, при тази ситуация . Тука съм съгласен с теб /до голяма степен/.

Но ставаше въпрос ,че при моите условия знам много добре как да си видя IP- то или там каквото ме интересува. Това имах предвид.

Link to comment
Сподели другаде

panevdd

 

Относно системата. На Windows XP Professional съм ,но мога да подкарам и Linux под виртуална машина за целта ако трябва. С компютъра не съм в една мрежа ,имам само Маc адреса му. Което отговаря на въпроса за рутера.

Щом не става да да пингна мак адреса за да получа IP,тогава как да прихвана пакети от тоя Маc адрес ? Знам ,че става но не и точно как! Разбрах за програмата CommView ,но тя не работи с моята карта ,а и също ми бяха казали ,че това ставало и с програмата Ethereal ,но не съм пробвал и за това питам. :crosseye :

 

plamen74.72

 

Не ме разсмивай бе човек , ipconfig /all и всичко е ясно . :brushteeth:

Ти как мислиш, дали е възможно да прехванеш пакети от компютър, с който нямаш връзка...

Ако двата компютъра са с публични IP адреси и имаш някаква представа в какъв диапазон е адреса на компютъра, който търсиш, можеш да сканираш целия предполагаем диапазон. След това анализираш резултатите и търсиш съответния MAC адрес.

Ако обаче сте в различни (под)мрежи и сте с частни (и особено - динамични) IP адреси, задачата "леко" се усложнява. В този случай евентуално можеш да ползваш приложение от типа клиент-сървър, ако имаш необходимите права, за да го инсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

Аз връзка ще осъществя ,за това не бери грижа.

По принцип съм чувал че,се слуша трафика м/у маc address /на компа / и - mac address /моя/ за прихващане на пакети . Ставало много бавно и обикновенно са недостатачни да се разбере IP-то.

За това въпроса е как да стимулираме активност за прихващане на достатъчно пакети.

Link to comment
Сподели другаде

Като гледам какви въпроси задава и какви отговори връща на зададените му въпроси, а и да разбере IP адреса, ми се струва, че на

А след това?

ще има едно голямо нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...