Jump to content

Virut и Sality - информация и почистване


Препоръчан пост

Пробва ли с Flash_Disinfector - към края на ревюто на Night_Raven е описано как се работи с нея?

Внимавай с тия гадини, да не ти се прехвърлят на компа!!!

Ето и една друга програмка за зачистване на заразени autrun.inf Autorun Eater

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 90
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Те вече са на PC-то днеска ще го преинсталирам ама искам да изчистя флашовете първо,защото после пак ще се заразя като трябва да ги ползвам.

 

Първо се заразих с Sality ама това преди да знам що за гадина е и ми трябавше да ползвам флашка и така заразих и нея и сега искам да я изчистя,за да мога да я ползвам пак.Autorun Eater -а не помогна :( :( :(

Link to comment
Сподели другаде

Ако говориш за заразяване с autorun.inf гадинки, то можеш да почистиш устройствата на чист компютър с Flash_Disinfector. Просто стартираш инструмента и следваш инструкциите.

Това обаче няма как да предотврати заразата на файлове на флашката.

Link to comment
Сподели другаде

Имам впредвид,че има още един фаил който не мога да махна,няма autorun има само някакъв измислен exe които не съм слагал и се появи след заразяването му,това искам да премахна

 

Flash_Disinfector изцяло ли ще изчисти флашовете,ако сега директно формат-на целия Хард и после се опитам да изчистя флашките ?

Link to comment
Сподели другаде

Flash_Disinfector почиства от autorun.inf гадинки, не други неща, и имунизира срещу бъдещи зарази от такива. Ако нямаш ценна информация на флашката, можеш спокойно да си я форматираш. А дори и да имаш ценна информация, можеш да си я запазиш и после да си форматираш флашката.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Направо почвам по темата:

Преди 30 минути се връщам от едно приятелче де'т си знае неговото и не подлежи на вразумяване. :yesss:

Става въпрос за следното.

Компа му е прецакан тотално от win32.Sality . :(

Прегледах туй онуй ,ударих един бърз скенинг с Avast (5) на 10-на exe-та и ...

Обяснявам му ,че дори и да направя моето любимо /Преинсталиране/ кашона му няма да се оправи и че може да спаси само Текст /музика /снимки/ и филми/ най общо казано понеже:

Туй нещо е заразило половината му EXE фаилове и като щракне на някой от тях ,ще стане същият батак.

Ама не ще да чува. Каза имало хора и програми дето ,чистели вируси и той нямало да си затрие 500 хард с игри и програми дето бил събирал 2 години заради моите глупости.

Щял да се обади на специалист от обява да му го оп'рай. :haha: :haha: :haha:

Не спорих много с него и си тръгнах пожелавайки му успех. :)

 

Във връзка с горното искам да попитам за моя информация ,тоя / win32.Sality / само // exe и Scr // файлове ли заразява или и други и кои са те?

Може ли да зарази iso /cue /rar /html /midi /bat / ? До колкото ми е известно май не ??? И за това питам за да съм сигурен.

 

Ако /Exe-тo / е в /rar архив/ който е защитен дори с някаква елементарна парола не може да бъде заразено , нали така ?

И последно.

Имаме примерно - Два дяла C:\ и D:\ който компютър е заразен с гореспоменатият вирус.

Трием C:\ и преинсталираме .След което влизаме в дял D:\ без да пускаме нищо . Заразява ли се C:\ ???

Link to comment
Сподели другаде

Ето едно клипче, за това как може (евентуално) да бъде почистен компютър, заразен с тези гадове...

 

P.S: Мисля, че и по-преди беше даван линк към него, но все пак... Наистина е много зрелищно, но едва ли някой може да гарантира, че след подобно чистене машината ще бъде спасена. Ако твоят приятел си намери спец от калибъра на този, дето е правил клипа - има някакви шансове, които обаче намаляват с всяка изминала минута, защото гадината пачва все нови и нови файлове..., докато в същото време, създателя на вируса преточва съдържимото на харда му...

Link to comment
Сподели другаде

То туй цял филм бе 40 мин. :crazy:

 

Мен ме интересува само кои файлови разширения се заразяват. :crosseyes1:

 

И ония мит дето като влезеш в D:\ се прецаквало и C:\ с тоз вирус ,което дълбоко ме съмнява ,че може да стане без да пуснеш нещо. :haha:

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...
Вчера водихме война с една такава гадина,преинсталирах няколко пъти докато разбера кво става накрая се оказа,че флашката ми е била заразена с Sality и от там като си копирам драйверите и всичко пропада,видях се в чудо task mng,regedit,gpedit нищо достъпно,накрая форматирах диска и се оправи благодарение на споделената информация :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...