Jump to content

Странен проблем с FX 5500


Препоръчан пост

Проблема е следният ,когато включвам компа седи малко време както трябва и почва .Компютъра не спира да работи и екрана почва да ми излизат някакви чертички зелени,червени и накрая целия ми екран става така.Как мога да го оправя или видеото се е прецакало.
Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно видео картата ти прегрява, що става малко след работа, почисти и вентилатора, ако няма избърщи хубаво радиатора и сложи нещо да го обдухва...
Link to comment
Сподели другаде

Да, появата на артефакти по екрана най-често идва от прегряване на видеокартата. Другият възможен вариант е хардуерна повереда - например дефектирал чип памет и/или проблем с графичния процесор, но това не може да се каже със сигурност без да се погледне картата. За целта първо провери варианта с прегряването като може да опиташ следното - внимателно пипни радиатора и виж дали може да си задържиш пръста поне 10 секунди. Ако не можеш - почти сигурно платката прегрява и ще се наложи смяна или почистване на охлаждането.

 

Между другото - да не би това да е видеокарта, производство на Axle? Питам, защото Axle 5500 на времето се "хвалеше" с лошо изчислен захранващ мосфет, което след време води съответно до проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

l.kanelov на ФХ5500 с пасивно охлаждане и при нормална работа, трудно ще си задържи пръста, те са много горещи попринцип. Та в неговият случай не е точно мерило за съжаление, просто ФХ5500 е клокната ФХ5200 с ЦЕЛИ 25 мхз, а чипа толкова си може :D ... И е зверска печка, малко повечко прах да има и почва да прегрява...
Link to comment
Сподели другаде

Между другото - да не би това да е видеокарта, производство на Axle? Питам, защото Axle 5500 на времето се "хвалеше" с лошо изчислен захранващ мосфет, което след време води съответно до проблеми.

Как да разбера на коя фирма е производство?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип е възможно Everest или GPU-Z да покаже производителя (Subvendor), но не е 100% сигурно. Обикновено си пише някъде по PCB-то или охлаждането или пък в гаранционната карта.

 

Щом вентилаторът не работи - има огромна вероятност той да причинява проблема. Опитай да го поправиш или направо сложи нов и виж как е. Видеокартата най-вероятно не е изгоряла, а просто прегрява след известно време и затова се появяват артефакти, което си е в реда на нещата при прегряване.

Link to comment
Сподели другаде

Отговорът е "не" и на двата въпроса. Трябва ти AGP видео карта, а си си харесал такава на PCI Express. Или ще трябва да смениш дъното (което пък ще доведе до цялостен ъпгрейд общо взето) или ще трябва да търсиш видео карта на AGP.
Link to comment
Сподели другаде

Отговорът е "не" и на двата въпроса. Трябва ти AGP видео карта, а си си харесал такава на PCI Express. Или ще трябва да смениш дъното (което пък ще доведе до цялостен ъпгрейд общо взето) или ще трябва да търсиш видео карта на AGP.

Аха а можеш ли да ми предложиш AGP видео карта.

Link to comment
Сподели другаде

Може би GeForce 6600 серията или GeForce 7300/7600. Не знам какви са цените при теб и не знам какво има в наличност. Просто AGP картите са на изчезване и трудно се намират вече. Може и нещо на ATI от HD2400/2600 сериите. По принцип има и по-мощни карти, но няма особен смисъл, защото останалият ти хардуер няма да оползотвори пълния им потенциал.
Link to comment
Сподели другаде

Може би GeForce 6600 серията или GeForce 7300/7600. Не знам какви са цените при теб и не знам какво има в наличност. Просто AGP картите са на изчезване и трудно се намират вече. Може и нещо на ATI от HD2400/2600 сериите. По принцип има и по-мощни карти, но няма особен смисъл, защото останалият ти хардуер няма да оползотвори пълния им потенциал.

Значи да се купи дъно е по-добрият вариянт.Asrock качествена марка ли са ,да знам дали да търся такова дъно или друга марка да търся?

Link to comment
Сподели другаде

Не знам ти дали въобще си прочел по-горния ми коментар, но смяна на дъното ще доведе до смяна на процесора и паметта, а с тях най-вероятно ще се наложи и смяна на захранването. Отделно е това, че и кутията е желателно да се смени, но това би било по-скоро екстра. Т.е. общо взето говорим за цялостен ъпгрейд или иначе казано нов компютър.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...