Jump to content

Проблем с Видео GeForce FX 5500


Препоръчан пост

Kартата ми е GeForce FX 5500 128bit/128MB.От един определен период PC започна да забива и то на игри който са вървели преди това.Не вървят GTA3,NBA2007 и т.н,изискванията за тях са чуствително малки.Конфигурацията е от 2005г.Процесора е CELERON на 2,4 MHz.Какво направих аз:рразглобих PC изчистих го с въздух.Стори ми се че видеото загрява(вентилатора се върти слабо).Махнах неговия вентилатор и присъдих един по голям,(радиатора свален старата паста почистена сложих нова).сега не загрява,на радиатора на картата може да си държи човек пръста.Но пак си забива!Сменях какви ли не драйвери все тая.Everest дава на процесора най много 40 градуса.Да ли картата се е прецакала от прегряване или....?Който може да да помага .Благодаря за мненията предварително
Link to comment
Сподели другаде

EVEREST не отчита температурата на захранването. Сложи си ръката на него, по точно на отвора където е вентилатора от задната стрна, също и отгоре на кутията, където се намира захранващия блок. Топло ли е, горещо ли е, студено ли?!...

 

@EDIT:Хубаво е компютъра да е работил поне 30 мин най-малко, още по-добре е и ако го натовариш малко. Всъщност как забива? Като влезеш в игра и веднага забива или след определено време?

Link to comment
Сподели другаде

Имах в предвид че EVEREST неотчита стоиности на напреженията който не са в норма.Забиването става след няколко минути Сподер начина на игра в NBA ако играча прави повече финтове и т.н.Ако си играем двамата на коша не забива.Нещо такова.Захранването не грее така силно,както преди
Link to comment
Сподели другаде

Не пренебрегвай и захранването, тези симптоми може да се дължат и на негово основание.

 

EVEREST не отчита температурата на захранването. Сложи си ръката на него, по точно на отвора където е вентилатора от задната стрна, също и отгоре на кутията, където се намира захранващия блок. Топло ли е, горещо ли е, студено ли?!...
Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с същата видео карта и някой път ми става така на слаби игри рескам компютъра и се оправя пробвай го.Картата не е ли 256 защото моята е.

 

На мен почна да ми става така като сложих новите драйвъри.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...