Jump to content

Проблем със споделяне на интернет


Препоръчан пост

Здравейте.Днес реших да си споделя интернет на конзолата ми (Playstation 3).Направих го по най-лесния за мен начин с 2 лан карти.Свързах ги в мрежа, направих настройките за споделяне от лан карата, от която идва интернета.Другата я свързах с конзолата.Вързах ги в мрежа, но нямаше интернет.Прочетох някаде, че ако не стане по този начин да сложа прокси програма.Направих го и интернета дойда.Целта ми беше да мога да се канектна в PSN(Playstation Network), за да играя онлайн.Интернет връзката си беше добре, но опитам ли се да влеза в PSN, неставаше.Разрових се малко из нета и там пишеше, че за да влезна е нужно да отворя някакви TCP и UDP портове.Ето тука вече незнам какво да правя.Дайте съвет.Благодаря предварително.

PlayStation®Network
* TCP Ports: 80, 443, 5223
* UDP Ports: 3478, 3479, 3658

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Mariel. Най-вероятно, доставчика ти те ограничава по TTL, щом през прокси имаш нет. Пусни един пинг до абв.бг и виж колко ти е TTL=?. Кой прокси сървър ползваш? За UDP протокола ти трябва прокси което потдържа Socks протокол, а CCProxy го потдържа.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявай ако съм те потвел за CCProxy, нямам Playstation и не знам със сигурност дали ще може да ти свърши работа, но все пак опитай. Ако TTL ти е 1, може и да измислим нещо, ако си с XP_SP2/3. Предполагам и че с Vista ще стане, но все пак не ми се е налагало все още да променям TTL под Vista.
Link to comment
Сподели другаде

Със CCProxy съм.Пуснах пинг към абв.бг и накрая на TTL пишеше, че е 0(нула).С Windows XP/SP2 съм.През конзолата си ми отваря сайтове и си свалям без проблем, но в PSN немога да се конектна.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей Mariel. Виж дали в менюто Options на CCProxy е отметнато SOCKS/MMS. Виж също в настройките за интернета на Playstation дали имаш някъде отметка за ползване на SOCKS прокси. Добави IP-то на Playstation в Account Manager като избереш Разреши само на. Това става от менюто Account на CCProxy. Но пак ти казвам, не знам да ли ще стане.

 

Относно TTL-а. Свали от тук TTL.rar и разархивирай.

Ще ти се появат още два архива attlfilter.rar и winpkflt_rtl.rar.

 

Разархивирай първо winpkflt_rtl.rar и инсалираи winpkflt_rtl. Ще ти отнеме няколко секунди. По време на инсталацията избере NDIS hooking driver http://picbg.net/img.php?file=59051b819e2993bb.JPG. След инсталацията в папка C:\Program Files ще имаш папка WinpkFilter.

 

Сега разархивирай и attlfilter.rar, и от папка \bin копирай ATTLFilter.exe и го копирай в C:\Program Files\WinpkFilter\bin\i386. В упътването на ATTLFilter.txt пише да се постави в C:\Program Files\WinpkFilter\bin но там поставен не искаше да стане, така че го постави в C:\Program Files\WinpkFilter\bin\i386. След като го преместиш, натисни два пъти върху него. В отворилият се прозорец в горната половина ще ти бъдат показани мрежовите карти. Маркирай (освети) картата с каято се свързваш в интернет и натисни Enable http://picbg.net/img.php?file=11578de6ba99f4a1.JPG

Минимизирай прозореца и от папката C:\Program Files\WinpkFilter\bin\i386 дай десен бутон на ATTLFilter.exe и му направи пряк път на десктопа. От десктопа кътни (изрежи) прекия път и го постави в C:\Documents and Settings\UserProfiles\Start Menu\Programs\Startup, така че да ти се зарежда всики път с включването на компютъра.

 

След като направиш всичко това направи пинг до abv.bg и тоя път TTL-a трябва да ти е 5, като на моята снимка http://picbg.net/img.php?file=de76a46cabf0b13d.JPG

 

Сега си сподели интернета и на картата на компютъра сложи тея настройки

IP - 192.168.0.1 и Subnet Mask - 255.255.255.0

 

На Playstation

IP - 192.168.0.2, Subnet Mask - 255.255.255.0, Default Gateway - 192.168.0.1, DNS Server - 192.168.0.1

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...