Jump to content

След първото разреждане угасна лаптопа


Препоръчан пост

Привет!!! Купих си нов лаптоп и след първото цялостно разреждане докато работеше изгасна лаптопът. Свързах го към мрежата за зареждане но не показва ,че зарежда индексчето отпред,, опитах да го включа --премигват трите лампички и изгасят,, но неще да се включи.Изкарах му батерията -вкючих го към мрежата но не поема никъв ток --даже и лампичките не премигват?? НЕМОГА да го включа!! Моля ви даъте съвет!! Лаптопът е HP Pavilion DV7-1270!! Да не се езаключил нещо --не знам ?? ПОМОЩ
Link to comment
Сподели другаде

Привет!!! Купих си нов лаптоп и след първото цялостно разреждане докато работеше изгасна лаптопът. Свързах го към мрежата за зареждане но не показва ,че зарежда индексчето отпред,, опитах да го включа --премигват трите лампички и изгасят,, но неще да се включи.Изкарах му батерията -вкючих го към мрежата но не поема никъв ток --даже и лампичките не премигват?? НЕМОГА да го включа!! Моля ви даъте съвет!! Лаптопът е HP Pavilion DV7-1270!! Да не се езаключил нещо --не знам ?? ПОМОЩ

 

Първо - Не изпадай в паника! Провери дали зарядното ти е правилно свързано - понякога кабела може да се е извадил.

Провери дали правилно и докрай си сложил жака в гнездото на лаптопа!

Изобщо провери цялата верига, дори и контакта, ако трябва с фазомер.

Чак тогава търси причината в лаптопа. Много се съмнявам да не е механична повреда/неправилно включване/ в зарядното устройство....

Link to comment
Сподели другаде

Проверих всичко е свързано. Като натисна бутона за вкл. премигват 3 те лампички- 3-пъти и ни нищо не става.Вадя батерията не мигат при натискане!!! На 2 дена е дадох 1100$от Америка ми го донесоха и направо изтръпвам в момента като пиша това !!Помогнете ми!!
Link to comment
Сподели другаде

Провери дали адаптера работи и виж дали премигването на индикаторите не показва някакъв код за грешка: Notebook Does Not Startup or Boot Displaying a Blank Screen, Blank Screen LED Error Codes.
Link to comment
Сподели другаде

Това направи ли го:

1.

Remove the battery and disconnect all external devices from the computer.

2.

Hold the Power button for several seconds, with all power sources removed. This drains residual power from the system, and may correct many problems.

3.

Connect the AC adapter to a wall outlet and plug the other end into the computer.

4.

Press the Power button to start the notebook PC.

Link to comment
Сподели другаде

1. Изваждаш батерията, изключваш захранващият адаптер от машината и изваждаш/изключваш всичко, свързано с нея - мишка, слушалки, други устройства...

2. Натискаш бутона за включване на laptop-а и го задържаш натиснат за около 30 секунди.

3. Свързваш захранващия адаптер (без да поставяш батерията в laptop-а и без да свързваш другите устройства) и го включваш в електрическата мрежа.

4. Натискаш за кратко бутона за включване на laptop-а и гледаш дали ще стартира нормално.

Изпълних всичко но не светва нищо????

Т. е., при извадена батерия и включен захранващ адаптер машината не стартира и няма никакви индикации?

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е само адаптерът да не работи, нали каза, че при поставена батерия индикаторите светят. Можеш да потърсиш такъв адаптер и да провериш дали ще работи с него.

Друг вариант е да си провериш гаранционните условия и да занесеш или изпратиш laptop-а в някой оторизиран сервиз за гаранционно обслужване.

Link to comment
Сподели другаде

panevdd БЛАГОДАРЯ ТИ!!! Поръчах на приятел и сега ми донесе накрайника с 220волта а не с американския + КИТАЙСКИТЕ преходници -като бях го свързал- и фактически китайчето се е разтракало сиреч ЗГОРЯЛО и сега СВЕТНААААААААА !!!! БЛАГОДАРЯ ТИ ОТНОВО!! Това е да разчиташ на професионалисти и да се отзоват КОРЕКТНО !! Поклон!!! РАБОТИИИИИИИИИИИИИ ЛАПТОПААААААА!!!!! :bgflag: :bgflag: :cap:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...