Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, искам да си купя външна флаш памет, но се чудя коя от всичките, които се предлагат да избера.

Изискването ми е да е 1 GB и до 70 лв, а също да има възможност да се връзва.

Впечатление ми правят A-DATA и Corsair Voyager, но на 1-вата не съм сигурен може ли да се сложи верижка.

:blink:

Редактиран от emz
Link to comment
Сподели другаде

Лично мога да ти кажа, че съм виждал три различни варианта на тази на A-DATA - 128, 256 и 512. Като една от тях е у нас в Русе. Макар на снимката да не са, по принцип и трите са с късички метални вержики (от тези с топченцата). Много добра флаш памет.

Тази на Corsair също ще е добра, но не знам дали има или може да се сложи верижка.

Лично аз бих се спрял на A-DATA, лични предпочитание, а и е гумирана (противоударна).

Иначе и двете са отличен избор.

Link to comment
Сподели другаде

А скоростите на четене и на запис знаеш ли какви са на A-DATA-та?

също.. не знам има ли пряка връзка, но явно се дава с 2 години гаранция от производителя, на Voyager-а ако не се лъжа бяха 10

(http://www.adata.com.tw/adata_en/product_detail.php?ProductNo=90#tag) , дали имат по-малка издръжливост ? Знам че си имат някакво време на живот (брой цикли).

Редактиран от emz
Link to comment
Сподели другаде

Честно казано не ги знам, но флашчето работи доста пъргаво.

EDIT: Виждам, че в комплекта на Corsair има и кабел, така че ако той е важен се насочи към Corsair.

EDIT #2: Да, A-DATA е с 2 години гаранция, а Corsair е с 10. Ако издръжливостта (откъм удари и подобни) и верижката не са от съществено значение, май Corsair е по-добрият избор.

Link to comment
Сподели другаде

Ами това на PQI ? Само за 42 лв .. другите две са с 20-30 лв отгоре.

 

High End

Metallic Housing

Trendy color, metallic casing

Built-in personal customizable software

 

-Preloaded Software (USB Notebook Professional):

-Auto run function

-My Picture

-PC-lock

-Zipper-locker

-Mobile Doc

-Mobile Browser

-Web Account

-Mobile E-Mail (thunderbird)

-Sync Center

 

Само не ми става ясно, в крайна сметка колко ще е свободното място на тва флашче..

Редактиран от emz
Link to comment
Сподели другаде

Ами аз като гледам не са с 20-30лв. по-скъпи, а с 15-20. :)

 

Описанието е по-информативно за притежатели на ноутбуук. Не пишат дали е USB2.0, но би трябвало да е, защото ще е срамота да не е. Не пише какво включва комплекта и самото стикче не изглежда особено красиво.

Откъм скорост на трансфер е много трудно да се каже коя е най-добра, защото единствено Corsair са посочили конкретни цифри на четене и писане, но пък и те може да са оптимистични. Най-добре става ясно при реален тест, за което обаче трябва да имаш и трите флашки пред себе си.

Откъм външен вид и аксесоари другите два продукта надделяват според мен. А този има само 1 година гаранция.

Цената сам преценяваш дали те устройва.

Проблемът е, че гледането на спецификации е много относително. Ако още не си си избрал и се държиш за съвет, най-добре пусни тема в някои по-хардуерно ориентиран форум като HardwareBG например. Просто в случая е нужен конкретен опит с продуктите. Искай да ти се каже реална скорост на трансфер при четене и писане, какво садържа комплекта на всеки продукт и откога го имат. За скорост на трансфер според мен е достатъчно да ти кажат за колко време копира, да речем, един филм и за колко една папка с много, но дребни файлове, ти сам ще си сметнеш колко са бързи. Това за USB2.0 разбира се. Мнения от рода на: "Тая на хххххх е супер яка, взимай я!" не ги гледай много сериозно, все пак трябват факти, а не вуду.

 

За флашчето на A-DATA може би и аз ще мога да ти дам информация за трансфера, но в момента флаша не е у мен и затова ще ти кажа малко по-късно.

 

За реалния обем. Ако устройството е във FAT, то ефективността му би трябвало да е около 74% - около 750-760MB може би. Ако го форматираш във FAT32, което е и доста добра идея, би трябвало да е около 980-990MB. Е, това са по-скоро ориентировъчни числа.

Link to comment
Сподели другаде

Когато питах за реалното свободно място, имах в предвид, че в описанието се казва, че флашчето идва с инсталиран софтуер.. ема все пак не вервам да е 1 мб тоа софтуер :] , е предполагам , че поне 50 МБ отиват, реално погледнато.

А разликата м/у Voyager-a и PQI , е точно.. 70-46=24 лв (с доставка до Варна).

Link to comment
Сподели другаде

Ми не знам, може за разликата. Аз гледах само цените от линковете, които ми даде.

Инсталиран софтуер? Трябва да идва с диск с драйвери (обикновено от онези мъничките) за Win98 и други операционни системи, които не го разпознават автоматично. Win2K и WinXP се справят без допълнителни драйвери. Да не си си помислил, че толкова се заемат на самия флаш?

Link to comment
Сподели другаде

-Preloaded Software (USB Notebook Professional):

-Auto run function

-My Picture

-PC-lock

-Zipper-locker

-Mobile Doc

-Mobile Browser

-Web Account

-Mobile E-Mail (thunderbird)

-Sync Center

 

Мобилен софтуер! Според мен имат в предвид, че е достъпен от флаш-а , без инсталиране на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Между другото бях с такъв флаш и съм доста доволен, но го загубих. Сега съм с A-DATA PD4 - 1 ГБ и съм супер доволен, защото ми държи чудесни скорости, даже веднъж стигнах почти 10 мегабайта трансфер!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...