Jump to content

във видеокартата ли е проблема?


Препоръчан пост

здравейте,

като пусна компа ми се появява проблема от снимката,но като влезна в настройки на дисплея и разместя резолюцията се оправя!!!??? дори и да я върна на същата пак няма проблем. излиза така че всеки път трябва да разбъзикам резолюцията за да се оправи. по принцип резолюцията ми стои на 1280х800.компа ми е в гаранция и се чудя да го нося ли в сервиза или проблема не е хардуерен?

 

post-10309-1242816511_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

здравейте,

като пусна компа ми се появява проблема от снимката,но като влезна в настройки на дисплея и разместя резолюцията се оправя!!!??? дори и да я върна на същата пак няма проблем. излиза така че всеки път трябва да разбъзикам резолюцията за да се оправи. по принцип резолюцията ми стои на 1280х800.компа ми е в гаранция и се чудя да го нося ли в сервиза или проблема не е хардуерен?

 

post-10309-1242816511_thumb.jpg

 

Здравей, от многобройно четене на написаното от теб аз не разбрах същност къкъв ти е проблема (може би защото съм сънен още)

Гледам на показания шот две картинки едната с иконки другата без,

Искаш да кажеш чи при включване на компютъра или през неопределено време работния плот ти се разделя на две ли или че тапета се разделя на две?

Link to comment
Сподели другаде

здравейте,

като пусна компа ми се появява проблема от снимката,но като влезна в настройки на дисплея и разместя резолюцията се оправя!!!??? дори и да я върна на същата пак няма проблем. излиза така че всеки път трябва да разбъзикам резолюцията за да се оправи. по принцип резолюцията ми стои на 1280х800.компа ми е в гаранция и се чудя да го нося ли в сервиза или проблема не е хардуерен?

 

post-10309-1242816511_thumb.jpg

Здрасти! От кога е така, монитора има ли DVI-вход, не би ли трябвало да си го нагласил на по-висока резолюция?

Link to comment
Сподели другаде

при всяко включване на компа се показва това от снимката.а трябва да си е нормална катринка с иконките върху нея.втората без иконите незнам каква е изобщо.проблема се оправя като сменя резолюцията без значение колко на колко.проблема е само при включване на компа,по време на работещ комп не го прави.така трябва да ми изглежда екрана :

 

post-10309-1242825238_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

@ gibson58

 

Дай модела на видеокартата, версията на драйверите и модела на монитора!

От кога ти го прави този номер?(след някаква инсталация, игра, ъпдейт...)

Link to comment
Сподели другаде

при всяко включване на компа се показва това от снимката.а трябва да си е нормална катринка с иконките върху нея.втората без иконите незнам каква е изобщо.проблема се оправя като сменя резолюцията без значение колко на колко.проблема е само при включване на компа,по време на работещ комп не го прави.така трябва да ми изглежда екрана :

 

post-10309-1242825238_thumb.jpg

Виж там някакви настройки като автоматично нагласяване. Струва ми се, че си с VGA-кабел, нали? Има ли монитора DVI-вход (цифров)? Ако има - отивай за такъв кабел, да нямаш проблеми. Ако няма - не се купува такъв монитор при никакви условия!

Link to comment
Сподели другаде

@ gibson58

 

Дай модела на видеокартата, версията на драйверите и модела на монитора!

От кога ти го прави този номер?(след някаква инсталация, игра, ъпдейт...)

ati radeoh 1650

драйвера къде да го видя,че незнам?

монитора е asus VW198

проблема се появи без причина .скоро преинсталирах ОС с всички програми и игри но това беше преди 2,3 седмици

 

Виж там някакви настройки като автоматично нагласяване. Струва ми се, че си с VGA-кабел, нали? Има ли монитора DVI-вход (цифров)? Ако има - отивай за такъв кабел, да нямаш проблеми. Ако няма - не се купува такъв монитор при никакви условия!

няма цифров вход, а настройките не съм ги пипал

Link to comment
Сподели другаде

ati radeoh 1650

драйвера къде да го видя,че незнам?

монитора е asus VW198

проблема се появи без причина .скоро преинсталирах ОС с всички програми и игри но това беше преди 2,3 седмици

 

 

няма цифров вход, а настройките не съм ги пипал

Ами това е... не са виновни според мен драйвери или карта. Не се обръща сериозно внимание на липсата на DVI-вход при покупката. Пробвай там нещо като Auto Adjust... разни други... не знам за момента.

Link to comment
Сподели другаде

Дали да не го занеса направо в сервиза?

Ако имаш чувството, че нещо не е наред с него - носи го. Там и те ще го пробват... Може да ти кажат каква е причината.

Link to comment
Сподели другаде

там е проблема че незнам дали е хардуер или софтуер... :bang:

Проблема е, че си взел монитор само с аналогов вход VGA (D-SUB). Естествено в магазина няма да ти кажат, че това е непрепоръчително - нали трябва да си ги продават. Защото като започнат разни такива проблеми с изместване на картина в ляво или дясно, размазване на букви на някои места, вълнички се движат из картината - трябва да се търси на каква честота на кадрите е най-добре и др. Причината е, че видеосигнала от картата претърпява цифрово-аналогова преработка, която е излишна. LCD-мониторите работят само с цифров сигнал и трябва да се използва само техният цифров вход, за да няма никога подобни ядове. Тогава всичко е точно. С аналогов кабел може и да работи добре, но може и да не работи и затова такъв не се взима.

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е, че си взел монитор само с аналогов вход VGA (D-SUB). Естествено в магазина няма да ти кажат, че това е непрепоръчително - нали трябва да си ги продават. Защото като започнат разни такива проблеми с изместване на картина в ляво или дясно, размазване на букви на някои места, вълнички се движат из картината - трябва да се търси на каква честота на кадрите е най-добре и др. Причината е, че видеосигнала от картата претърпява цифрово-аналогова преработка, която е излишна. LCD-мониторите работят само с цифров сигнал и трябва да се използва само техният цифров вход, за да няма никога подобни ядове. Тогава всичко е точно. С аналогов кабел може и да работи добре, но може и да не работи и затова такъв не се взима.

мерси за инфото ,добре е да се знаят тези неща.май ще занеса всичко на куп в сервиза ,като не знам къде е проблема...

Link to comment
Сподели другаде

Ами това е... не са виновни според мен драйвери или карта. Не се обръща сериозно внимание на липсата на DVI-вход при покупката. Пробвай там нещо като Auto Adjust... разни други... не знам за момента.

 

Аз пък съм на мнение, че причината за това не е липсата на DVI-вход. Хубаво е да има такъв, но ако няма не е болка за умиране.

 

gibson58, опитай с друг монитор. Ако имаш инсталационен диск към монитора, инсталирай го. Разгледай внимателно настройките на видеокартата. Когато пуснеш компютъра и екрана се раздели, както си показал, каква е резолюцията?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...