Jump to content

Препоръчан пост

Инсталирах си Апач и искам да го настроя да работи с ПХП. Но нещо не се получава. Промених следните неща: преименувах php ini-diest на php ini и го сложих в папката на уиндоус за да може да го намери Апач

след това добавих редовете LoadModule php5_module "C:\Program Files\php/php5apache2.dll, AddType application/x-httpd-php .php и

AddType application/x-httpd-php-source .phps на съответните им места в httpd.conf.

Направих една проста тестваща програма и я отворих с интернет експлорера си. Но тя се отвори като обикновен текстов файл. След това забелязах че интернет експлорера ми не пише да поддържа пхп файлове, а пък аз бях сложил пхп. Най вероятно съм объркал нещо но незнам какво. Ако някой има някаква идея моля да пише. Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

C:\Program Files\php/php5apache2.dll

 

Предполагам, че наклонените черти, чрез които задаваш пътя до модула трябва да са такива "/" (като под unix) а не такива "\" (като под windows/dos).

 

C:/Program Files/php/php5apache2.dll
Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че наклонените черти, чрез които задаваш пътя до модула трябва да са такива "/" (като под unix) а не такива "\" (като под windows/dos).

 

Промених чертите но продължава да ми отваря пхп файлът като обикновен текстов файл.

Link to comment
Сподели другаде

Ако не се лъжа, при инсталация PHP дава възможност за интегриране с инсталиран (преди това) Apache сървър. Най-добре инсталирай отново PHP. Ако пак не стане, ти препоръчвам да пробваш XAMPP пакета, който автоматично конфигурира PHP5, Apache, MySQL, Filezilla Server, phpMyAdmin и още куп инструменти.
Link to comment
Сподели другаде

ПХП не съм го инсталирвам. Имам една книга са ПХП, Апач и в нея пише само да се добави пхп модула към Апач както описах по-горе. Но нещо не се получава. Пробвал съм със хамп но ми дава съобщение за грешка и оставя файлове които не могат да се изтрият.
Link to comment
Сподели другаде

Ами... ето как аз си инсталирах PHP, MySQL и Apache по отделно. Не съм сигурна в последователността, но може да опиташ...

Изтеглих си Apache-то, PHP и МySQL последните им версии от официалните им страници. Инсталирах Apache-то на диск различен от C. След което си инсталирах PHP-то и накрая MySQL. Не съм пипала нищо по файловете до колкото си спомням, освен ако не е описано в самия сайт или не е препоръчано при инсталирането, когато самия помощник (т.нар. Wizard).

P.S. Можеш да погледнеш темата ТуК. Може да има нещо което да ти помогне ;)

Успех :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...