Jump to content

трябва ли да се настройва видеокартата?


Препоръчан пост

Като цяло не.

Ако картата е сравнително мощничка и ще се справя с игрите, няма нужда от допълнителни човъркания. В противен случай може да се наложи да се овърклокне малко например.

Link to comment
Сподели другаде

Като цяло не.

Ако картата е сравнително мощничка и ще се справя с игрите, няма нужда от допълнителни човъркания. В противен случай може да се наложи да се овърклокне малко например.

там е проблема че не е мощна. radeon x1650

Link to comment
Сподели другаде

Ами като цяло можеш да овърклокнеш малко честотите, но в общи линии не може да се направи кой знае какво по въпроса.

мерси,ще проуча въпроса с клокването

Link to comment
Сподели другаде

мерси,ще проуча въпроса с клокването

Няма смисъл.Най-много да я скапеш.Слабата машина и да я клокваш в игрите няма да видиш нищо.Така или иначе няма да подкараш заглявията,които и преди това не си успял.

Link to comment
Сподели другаде

Карта от клокване не се скапва. Моля, не заблуждавай потребителите. Всяка съвременна карта може да се овърклоква, без това да има негативни последици за нея. Някои се подават на малко овърклок, други на повече. И все пак всяка карта има някакъв потенциал за овърклок. При него най-много картата да започне да дава дефекти в изображението на екрана, ако не успява да насмогва (ако е клокната над възможностите й). В повечето случаи охлаждането на картата също е важен фактор и колкото по-добро е то, толкова по-високи честоти се постигат.

Да, при овърклок игрите, които не са били подкарвани досега, ще си останат неподкарвани. Обаче може да има някоя игра, която върви добре, но малко не й достига. Овръклокът може да й даде нужните няколко кадъра, за да се играе плавно. Зависи колко допълнтиелни мегахерцчета се изцедят от железарийката при стабилна работа.

Link to comment
Сподели другаде

Карта от клокване не се скапва. Моля, не заблуждавай потребителите. Всяка съвременна карта може да се овърклоква, без това да има негативни последици за нея. Някои се подават на малко овърклок, други на повече. И все пак всяка карта има някакъв потенциал за овърклок. При него най-много картата да започне да дава дефекти в изображението на екрана, ако не успява да насмогва (ако е клокната над възможностите й). В повечето случаи охлаждането на картата също е важен фактор и колкото по-добро е то, толкова по-високи честоти се постигат.

Да, при овърклок игрите, които не са били подкарвани досега, ще си останат неподкарвани. Обаче може да има някоя игра, която върви добре, но малко не й достига. Овръклокът може да й даде нужните няколко кадъра, за да се играе плавно. Зависи колко допълнтиелни мегахерцчета се изцедят от железарийката при стабилна работа.

night raven,тази карта колкото и да я напъне няма да даде и грам прираст.Въобще не го заблуждавам.Доста слаба е и колкото и мгц да изкара отгоре,няма да й са достаъчни за игри които не са вървяли и досега.Просто картата няма нужния потенциал.Ако мислиш ,че прираст от 5+ кадъра (в най-оптимистичните прогнози)спомагат за подобряване на геймплея ...И тези + 5 кадъра ще са при някоя много лека игра,а тя така или иначе ще е вървяла добре и преди това.При по-тежка няма да има и 2 кадъра.Казах че най-много да я изгори,защото по начина по които момчето е задало въпроса си личи,че няма и идея за какво става дума.И това не е съвременана карта.

Като иска да пробва.Сам ще се убеди.

Link to comment
Сподели другаде

Изглежда не си чел коментара ми. Аз самият казах, че овърклокът няма да помогне при игри, които не искали да тръгват.

5+ кадъра могат да са достатъчни за гладък геймплей. Ако играеш дадена игра с да речем 19 кадъра в секунда, едно повдигане с дори 3-4 е добре дошло. Не са много такива ситуации разбира се, но като за безплатен и доста безопасен начин да се повиши производителността мисля, че е доста приличен. Особено за някои модели е/беше почти дар божий.

Дори 1650 да не е последния крясък на модата, не бих я нарекъл несъвременна. А това за изгарянето й ме разсмива. Аз съм с GeForce 4 Ti4200 и съм я държал овърклокната в продължение на месеци. Не е изгаряла. Ако беше, щях да разбера.

Ако зададе прекалено високи честоти за клок, най-много да получава чести забиви, дължащи се на недостатъчно напрежение, на прегряване или на чиста невъзможност на картата да се справи с въпросните честоти. В първия случай това може да се постигне и с всяко измислено китайско захранване. Втората ситуация може да се случи при отказ на охладителя и/или висока температура в кутията, породена от лоша циркулация на въздуха, топла стая и др. Такива случаи има колкото искаш.

Link to comment
Сподели другаде

Изглежда не си чел коментара ми. Аз самият казах, че овърклокът няма да помогне при игри, които не искали да тръгват.

5+ кадъра могат да са достатъчни за гладък геймплей. Ако играеш дадена игра с да речем 19 кадъра в секунда, едно повдигане с дори 3-4 е добре дошло. Не са много такива ситуации разбира се, но като за безплатен и доста безопасен начин да се повиши производителността мисля, че е доста приличен. Особено за някои модели е/беше почти дар божий.

Дори 1650 да не е последния крясък на модата, не бих я нарекъл несъвременна. А това за изгарянето й ме разсмива. Аз съм с GeForce 4 Ti4200 и съм я държал овърклокната в продължение на месеци. Не е изгаряла. Ако беше, щях да разбера.

Ако зададе прекалено високи честоти за клок, най-много да получава чести забиви, дължащи се на недостатъчно напрежение, на прегряване или на чиста невъзможност на картата да се справи с въпросните честоти. В първия случай това може да се постигне и с всяко измислено китайско захранване. Втората ситуация може да се случи при отказ на охладителя и/или висока температура в кутията, породена от лоша циркулация на въздуха, топла стая и др. Такива случаи има колкото искаш.

Прочетох ти коментара.5+ кадъра с нищо не помагат за добра игра.Поне според моите представи за комфортна игра.Ако приемем ,че при тежка игра за неговата карта,максималните кадри се повишат от 19 на 24 или 24-30,това няма да е комфортна игра.Дори и при 30 кадъра има доста сериозен сеч,защото средните варират между...16-18.Също така при максимални 24-30 кадъра колко мислиш ще са минималните?5-6 кадъра.Дори средни 25-30 кадъра са малко за комфортна игра пак поради същата прична-недостатъчно високи минимални.А именно те са важните за геймплея.100%.Излиза,че в 90 % от игровото време ще се гледа слайдшоу.Аз мойто 8800гт от 1800\1500\600 съм го клоквал на 2000\1740\710 и прираста е бил не повече от 5 кадъра,а върху минималните 1-2.И как ще се видят тези 1-2 кадъра?Освен това проца е бил на 3.8гхц.Ами толкова си може картата.Издъхва.На някои заглавия ако ще и да я изпържи не вярвам да усети нещо.Говорим за игри където картата се задъхва.Старата архитектура колкото и да се напъне няма да успее да се справи.За приложенията,които са от времето на тази карта ще усети нещо,но то там така или иначе ще върви.И да.смея да твърдя,че при клок на видеокартите доста им се скъсява живота.Точно от пишман клокъри.Не един и два са примерите на карти купени 2-ра ръка,които след 2-3 месеца употреба си заминаваат.Доста има.Защо по обяви има карти,които св продават на прекалено ниска цена?Точно защото са си ''заминали'' и въпрос на време е да откажат окончателно.Аз си мисля,че овърклока се усеща най-вече при бърза машина.Там прираста е осезаем.При бавна...слаба работа.Аз например на мойта кошница нищо не усетих и за това махнах клока.

...Ако му се занимава на момчето да пробва.Нека после да пише какво е ''видял''

Link to comment
Сподели другаде

8800GT наричаш кошница? Ясен си ми като бял ден. Затова и се оттеглям от спора. Няма смисъл.

Ако знаеше,колко са картите,които са по-бързи от 8800GT,щеше да знаеш че съм прав-4870x2,gtx295,gtx285,gtx275,9800gx2,4850x2,4890,4870,gts250,gts240,9800gtx+,9800

gtx,485

0,4830,8800gt ultra,8800gts...Малко ли ти се виждат?A и АTI ако не се лъжа ще изкарват нова серия.Смятай къде e сега 8800gt и къде ще отиде в класацията.В голяма степен съм прав.Това,че е може би една от най-успешните серии на нвидия не означава,че вече не издъхва.Това,че е корава карта никой не отрича.Аз лично не смятам да я сменям скоро,още повече не съм и геймър.А колко съм ти ясен не знам.На мен не ми е ясно.Нямам тези възможности да виждам толкова далеч.Кое от това,което казах не отговаря на истината,че чак пък да се ''оттегляш от спора''??А и аз не виждам спор,а споделяне на мнение.И не аз ги измислям тези неща,а ревютата си показват.

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш, можем и да включим и отделните варианти с различно количество памет за всеки модел. Така бройката на картите, които са по-добри, ще нарастне на пръв поглед и ще накара 8800 да изглежда още по-калпава. Може и да включим и отделните производители и да изброим всичките модели на всеки производител (от ASUS до Sapphire), така 8800GT ще отиде съвсем назад и ще изглежда едва ли не като Riva TNT.

Не ми е нужно някой да ми обяснява неща, които са ми ясни и без това. Аз никъде не съм казал, че 8800GT е най-бързата карта. Пределно ми е ясно, че не е последната дума на техниката. И все пак, да се нарича тази карта "кошница", е меко казано необмислено изказване.

Писна ми от всякакви снобарчета, които отричат всичко, което не е най-новото. Знам, че ще започнеш оправдания, че не я отричаш, но на практика е почти така. Не мога да разбера защо една карта трябва да може да подкара най-най-новите игри на МАХ детайли, за да се счита за "добра". Добра карта е всяка, която може да подкара всички заглавия (колкото се може по-нови) на една сносна разделителна способност и прилични детайли. Не е нужно да се играе една игра на МАХ от всичко, за да се счита за подкарана.

Отделен е въпросът, че игрите изкуствено се държат тежки в повечето случаи, за да се продава новият хардуер. Аз съм убеден, че 8800GT може да подкара абсолютно всяка една игра в момента, като разликите спрямо флагманите биха били дребни. Разбира се това е при положение, че авторите на дадената игра седнат и си оптимизират енджина, ефектите и т.н. Това обаче не става и е разбираемо.

Не разбирам и каква е тази обсебеност от от графични пиршества. Да, графиката неимоверно помага и допълва изживяването, но това е второстепенен фактор. Нищо, че в днешно време е изместил неща като атмосфера и сюжет.

И 30 кадъра в секунда са достатъчни за един гладък геймплей. Всичко над 30 е лакомия.

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш, можем и да включим и отделните варианти с различно количество памет за всеки модел. Така бройката на картите, които са по-добри, ще нарастне на пръв поглед и ще накара 8800 да изглежда още по-калпава. Може и да включим и отделните производители и да изброим всичките модели на всеки производител (от ASUS до Sapphire), така 8800GT ще отиде съвсем назад и ще изглежда едва ли не като Riva TNT.

Не ми е нужно някой да ми обяснява неща, които са ми ясни и без това. Аз никъде не съм казал, че 8800GT е най-бързата карта. Пределно ми е ясно, че не е последната дума на техниката. И все пак, да се нарича тази карта "кошница", е меко казано необмислено изказване.

Писна ми от всякакви снобарчета, които отричат всичко, което не е най-новото. Знам, че ще започнеш оправдания, че не я отричаш, но на практика е почти така. Не мога да разбера защо една карта трябва да може да подкара най-най-новите игри на МАХ детайли, за да се счита за "добра". Добра карта е всяка, която може да подкара всички заглавия (колкото се може по-нови) на една сносна разделителна способност и прилични детайли. Не е нужно да се играе една игра на МАХ от всичко, за да се счита за подкарана.

Отделен е въпросът, че игрите изкуствено се държат тежки в повечето случаи, за да се продава новият хардуер. Аз съм убеден, че 8800GT може да подкара абсолютно всяка една игра в момента, като разликите спрямо флагманите биха били дребни. Разбира се това е при положение, че авторите на дадената игра седнат и си оптимизират енджина, ефектите и т.н. Това обаче не става и е разбираемо.

Не разбирам и каква е тази обсебеност от от графични пиршества. Да, графиката неимоверно помага и допълва изживяването, но това е второстепенен фактор. Нищо, че в днешно време е изместил неща като атмосфера и сюжет.

И 30 кадъра в секунда са достатъчни за един гладък геймплей. Всичко над 30 е лакомия.

Снобар бих нарекъл този,който сменя карта на поколение,за да я ползва в мракове и подобни глупави тестове за да каже колко точки изкарвал.Аз няма какво да те убеждавам дали съм или не.Няма значение за мен,кой какво мисли.Не съм я сменил от ...14 месеца.Няма и да я сменя,защото просто не играя нито игри,нито мракове.А с 30 кадъра е доста трудно да се играе сносно според мен.За гта 4 става,но шутъри онлайн си е направо кошмар(не преувеличавам).Или игри,в които се изисква прецизност и бързо движение на мишката.Замазва се доста.Някой игри,на които кадрите са ограничени до 30 там е различно.Иначе и аз съм на мнение,че много от игрите се правят напълно съзнателно така за да се карат потребителите да сменят компоненти.Пресен пример е гта4 ,която има графика на игра от преди 4-5 години ,а изисквания по-големи от кризис.Но всеки има глава на раменете в крайна сметка.И да,8800гт може да подкара всяка една игра на 1680х1050 без проблем и то на доста високи детайли.

Link to comment
Сподели другаде

ще опиша конкретно какъв ми е случая:

с картата играя и кризис и гта4 (на минимум разбира се) но проблем ми е гта4 насича ми малко, питам с клокване дали може да спре насичането? AMD dualcore 2.1 RAM 2g

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...