Jump to content

Въпрос за резултати от сканиране с Gmer


Препоръчан пост

Здравейте! Първо бих искал лично да се извиня на Night_Raven за причинено неудобство и притеснение относно един мой пост!

На въпроса за Gmer искам да ви попитам понеже сканирах с него дали е открил или не нещо зловредно понеже не съм работил с него?

п.с.Само сканирах - нищо друго не съм правил! Прилагам шот:

http://i39.tinypic.com/2vi5q81.png

 

Трябва ли да сканирам с някоя друга програма понеже от време на време много се бави компютъра, дори обновяване на иконките (а те са само две) се бави понякога?

Освен с Gmer съм сканирал и със SUPERAntiSpyware Free 4.26.0.1002 ; Malwarebytes Anti-Malware 1.36 ; Spybot - Search and Destroy 1.6.2.46 и ESET Smart Security 3.0684.0 които нищо не откриха???

Това са температурите и волтажите:

Поле Стойност

Свойства на датчика

Тип на датчика ITE IT8705F (ISA 290h)

Дънна платка ECS K7S5A

 

Температури

Дънна платка 26 °C (79 °F)

Процесор 49 °C (120 °F)

Maxtor 6E040L0 36 °C (97 °F)

 

Вентилатори

Процесор 4327 RPM

Кутия 2637 RPM

 

Стойности на напрежението

Ядро на процесора 1.58 V

+2.5 V 2.46 V

+3.3 V 3.02 V

+5 V 4.73 V

+12 V 11.90 V

+3.3 V помощ 3.28 V

+5 V помощ 4.87 V

VBAT батерия 3.30 V

 

Незнам къде може да е проблема с това бавене от време на време ,а и Windows-а който имам (купен в кутия - Windows XP SP3),а не пиратски с какъвто всъщност купих компютъра преди около две години е преинсталиран наскоро

Дата на инсталация на ОС 09.4.2009 г.

 

Моля ако е необходима още информация кажете ще я дам! Дано да се открие проблема ,макар че компютъра си е доста старичък, произведен е 2002 г. !

Очаквам вашите съвети и предложения понеже това бавене не може да е от нищо! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 52
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

щом ти е нов уиндоуса, качил ли си всички драйвери ?!

Драйвери, за чипсет ( дъно), видеокарта и т.н. Имай в предвид, че майкрософтските, обикновено са много посни и само колкото да закърпят положението... Също отвори таск мениджъра и виж натоварването на процесора и колко МБ свободна рам имаш...

Link to comment
Сподели другаде

Ами натоварването на процесора не е много - варира между 0 и 25% (при 90 програми инсталирани и 42 процеса),а драйверите са оригиналните с новата видео карта която е от преди преинстала и за звуковата карта - препоръчаните от Night_Raven C-Media AC97 driver 51.3 for Win2K-XP

Понеже го купих тогава втора употреба и нямаше с него диск с драйвери - всъщност това са и единствените драйвери които съм инсталирал!

На комшията е нов компютър със същия процесор като моя

Тип централен процесор AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+
само че е по нов двуядрен и в Add/Remove Program видях че има драйвери и за процесора ,а за моя няма такива? Възможно ли е от там да е проблема?
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да инсталираш драйверите за AGP и мрежовата карта от тази страница.

Напреженията са малко хлабави. Не са напълно извън нормите, но са леко колебливи явно.

Обясни кога забавя и как точно забавя? Как се оправя? Колкото може по-подробна информация.

Link to comment
Сподели другаде

Ще ти трябва драйвер за чипсета, особено, ако е отроче на Nvidia ( Nforce ) или VIA ... виж какъв е, примерно с еверест и изтегли драйвер от сайта на производителя... :) Може пък да пооправи нещата.

Също имай в предвид, че това не е особено мощна машина и някой по-тежък антивирус, може да я затормозва много... Нещо тип Касперски, Нортън, BitDefender, могат да я успят тотално. :)

 

Опа. видях от поста на Night_raven дъното ти, до колкото виждам е със SIS чипсет, за него няма драйвери, освен за AGP-то... но пък са много - много бавни чипсети :-/

 

Та все пак изключи си антивируса за известно време и виж дали няма да ускори нещата, съмнявам се силно, че може би, точно той е причината. :)

Редактиран от vyrgozunqk
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да инсталираш драйверите за AGP и мрежовата карта от тази страница.

Напреженията са малко хлабави. Не са напълно извън нормите, но са леко колебливи явно.

Обясни кога забавя и как точно забавя? Как се оправя? Колкото може по-подробна информация.

 

Забавя понякога и само като река да обновя иконките (макар че са само две) - т.е.при десен клик чакам по десетина секунди понякога до като се сети да появи прозореца за избор на обновяване, дори таск мениджъра като дам команда да се отвори и също минава горе долу същото време до като се отвори ,а иначе показва че не е натоварен процесора след отваряне? друго което се сещам е че смених IDE кабела при едно почистване (от преди преинстала) с този за записвачката - също и захранващия (просто им смених местата (не на дъното за IDE кабелите)) понеже този IDE кабел за записвачката го купих нов,а буксите за захранване ми се струват всичките много хлабави. И за това сложих захранващия кабел от записвачката да захранва харда ,а този от харда го сложих на записвачката.

Незнам дали това е проблема ,но след преинстала си работеше и то добре до преди 4-5 дни от когато е и проблема ,който както казах не е постоянен - може за деня само един два пъти само да го направи ,а се е случвало и повече пъти (не съм ги броил)

Даже само като мина върху иконките от ОбектДока и се чудят доста до като почнат да се движат (при РокетДока е същото)

Пробвах и да ги изключа ,но проблема си го има??? :svlove:

 

п.с.Не е от антивирусната - от наколко месеца я ползвам ,а проблема е както казах от 4-5 дни???

А за мрежовата карта не са необходими драйвери понеже не я ползвам - имам друга PCI на Realtec

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново!!!

Искам отново да благодаря на Night_Raven понеже от както инсталирах драйверите за AGP не ми е забавил нито един път работата си и дори натоварването на процесора не се дига до тези 25% за които писах по горе - повече показва 4-5% - ето шот:

http://i44.tinypic.com/5a2u5w.png

Възможно е проблема да е дошъл след преинстала понеже преди това бях с оригиналната видео карта ноято беше Nvidia Gforse MX440 AGP8x (64MB) ,

а му сложих NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB) на която инсталирах оригиналните драйвери от диска ,но явно тези за AGP е трябвало отделно да се инсталират!!!

Дано да няма повече проблеми със забавяне на системата!!! :svlove:

 

Благодаря на всички отзовали се!!! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Обикновено оптичните устройства ползват кабел с по-малко жила, така хард-диска ти работи в режим на АТА-33, а не на 133, върни стария кабел, ако можеш или сложи многожилен, освен, ако не е многожилен, но не ми се вярва. :)

 

Радвам се, че драйвера за АGP е помогнал. :)

Link to comment
Сподели другаде

Обикновено оптичните устройства ползват кабел с по-малко жила, така хард-диска ти работи в режим на АТА-33, а не на 133, върни стария кабел, ако можеш или сложи многожилен, освен, ако не е многожилен, но не ми се вярва. :)

 

Радвам се, че драйвера за АGP е помогнал. :)

 

 

Всъщност двата IDE кабела са абсолютно еднакви (те са от тези старите - широките)! И като се има впредвит че преди харда и DVD-то бяха вързани само на единия ,но понеже на дъното има два слота си купих този новия който първо работеше на DVD-то ,а сега е на хард диска! Не мисля че това е бил проблема ,а и както казах вече го няма от както инсталирах драйвера!!!

Ето такъв е кабела и за харда и за записвачката:

http://i40.tinypic.com/2r7qzip.jpg :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Да такива са, но такива има 2 типа, единия 40 пинов, другия 80... попринцип производителите на дъна слагат в комплекта един 40 ( за CD/DVD ) и един 80 за хард дисковете, попринцип не е проблем да се ползва и на 40 пинов кабел, но скоростта на трансфер към харддиска е близо 2 пъти по-ниска... :)

Ако можеш вземи стария кабел, който си свалил от хард диска и го сравни с този от CD-то, 40 пиновите са визуално с по-малко каналчета и са по-големи... :) Иначе шираната и всичко им е еднаква и са съвместими. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Да такива са, но такива има 2 типа, единия 40 пинов, другия 80... попринцип производителите на дъна слагат в комплекта един 40 ( за CD/DVD ) и един 80 за хард дисковете, попринцип не е проблем да се ползва и на 40 пинов кабел, но скоростта на трансфер към харддиска е близо 2 пъти по-ниска... :)

Ако можеш вземи стария кабел, който си свалил от хард диска и го сравни с този от CD-то, 40 пиновите са визуално с по-малко каналчета и са по-големи... :) Иначе шираната и всичко им е еднаква и са съвместими. ;)

 

Всъщтност се оказа, че и двата са 40 пинови, понеже ги извадих и от сервиза ми дадоха кабел 80 пинов който наистина визуално си личи, че се различава от другите два (този 80 пиновия който ми дадоха е с по дебели жички а тези на старите кабели за които ви писах са с по тънки и изглеждат повече, а буксите са си им еднакви)!!!

Като единия си беше на хард диска когато го купих, но нали е втора употреба (от компютърна зала в която ги подмениха всичките преди около две години) и от там ми е и компютъра! Само монитора е нов понеже стария изгоря на първата година (е поне една година изкара при мен) , а колко е работил в залата незнам, но все пак не е малко като се има в предвид, че е произведен 2002 година!!! :svlove:

 

Пздрави :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Точно кабелът с повече жила (по-тънките) е 80-пинов. Този с по-дебелите е 40-пинов.

 

Странно в сервиза като им поисках 80 пинов кабел ми дадоха този с по дебелите жички - значи да им разменя местата ще е най добре???

Link to comment
Сподели другаде

За твърд диск ползвай 80-пинов кабел. За оптични устройства няма особено значение.

В този случай се оказва че и двата са били 80 пинови и не е трябвало да взимам друг кабел - добре че поне пари не ми поискаха понеже със този от сервиза сме приятели!!! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...