Jump to content

Евродепутат предложи да се въведе данък върху електронните съобщения


Препоръчан пост

Облагат SMS-ите и email-ите, ако предложението на френския представител в Европейския парламент бъде прието

 

Евродепутатът Ален Ламасюр от Франция направи предложение за въвеждане на данък върху изпращането на електронна поща и SMS-и, съобщават информационни сайтове на ЕС. Според предложението на Ламасюр, гражданите на Общността трябва да плащат такса при всяко изпращане на електронно съобщения, като конкретно при съобщенията по мобилен телефон налозите ще варират според това колко далеч са изпратени. Стойността на SMS-те ще варира спрямо тяхната цена в съответните държави, а за електронни писма евродепутатът предложи данък от 0.00001 евроцент на email. Представители на Интернет - бранша вече изразиха недоволството си от това предложение, тъй като в момента изпращането на email - съобщения е напълно безплатно и се очаква подобна мярка значително да промени конюнктурата на бързо развиващия се пазар. Според Ламасюр средствата могат да бъдат изразходвани за международно развитие. Засега обаче неговото предложение е направено неформално в рамките на организирана от Европейския парламент конференция и няма формата на законопроект.

 

Източник: news.idg.bg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
“Това е дребна сума, но имайки предвид, че всеки ден се пращат милиарди съобщения и писма, може и да се получи един добър приход за съюза”

Горкият беден ЕС. Пари за хляб няма, салам си хапват. Да им помогнем, да ги изкараме от "бедността". Ами защо да не се сложи такса и на вдишванията на въздух? Това също би докарало доста приходи.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги съм знаела, че нас никой не може да ни промени, по- скоро ние ще променим света покрай нас и това предложение на евро съюза го подтвърждава.

Явно и те са вече възприели напълно " балканския синдром ". Брей, много неграмотна съм била- досега да не знам, че ЕС е собственик на интернет пространството. Те затова хората си търсят правата и искат да им се плаща за всеки e-mail. Обаче незнам, ако и НАТО предяви претенций какво ще правим- двойни такси ли ще плащаме? Браво на хората- европейците завладяха света. Тяхно е безграничното интернет пространство. Тяхни сме и ние, но нещо не ми допадат действията им към нас, та незнам колко добре могат да си управляват собствеността. Щом даже за търговския ни вид не се безпокоят! :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Доста екзотично предложение.Просто евродепутата който го е осенила тази гениална идея получи своите 15 минути слава.Аз си мислех че нашите депутати са най-тъпите. :P
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...