Jump to content

не знам -софт,или -хардуерен е проблема!


Препоръчан пост

преди ок.2 месеца почна ДВД записвачката да ми прави проблеми-сега само чете СД-та.

вчера-пуснах една дискета във флопито и ме пита да форматирам ли?-и каквото да отметна-

все тая-после казва-няма диск -А ИМА.

-преинсталирах-нищо. то флопито не ми трябва ама-що не бачка.

незнам-дайте идея!

Link to comment
Сподели другаде

опитах с още няколко чисто нови-същото!

:cap:

да -с чисто нови пробвах,-не че много ми е зор за флопито-не си спомням 1 или 2 пъти съм го ползвал за ок.4 г.Но се опасявам че не отчита диск в у-вото,-както и ДВД-записвачката-която от около 2месеца чете само СД-та-и нищо друго не прави.Та си мислех да не би да има връзка м(у двете, и аз да си мисля че ДВД-зап. ми е повредена,- ето сега и флопито.На ДВД-то смених фърмуера,чистих оптиката,(компютъра ми ги разпознава-значи не съм нещо объркал кабелите при разглобяването).И двете не отчитат дискове като сложа в тях.

Нямам си никаква идея.

Link to comment
Сподели другаде

Аз имах същия проблем само че с обикновенна записвачка ( само чете а не записва )

Сменях я на различни компютри, сменях и ID кабела, по майстори ги водих и въобще сичко възможно което може да се смени или нагласи по нея но оправия нямаще. С флопито имах същия проблем но и при него нямаше оправия. Останах с впечатление че са си свършили работа вече и не им се работи.

В краина сметка си купих нови.

Link to comment
Сподели другаде

optiarc dvd rw ad-5170a -е оптичното у-во. тайванско.

 

-----да и аз се надявам да няма връзка.двд-записвачката ще я сменя.за 42лв.ми предложиха съшата НЕК -оптиарк, а на др. място за 38лв. на ЕЛ ДЖИ.

а за флопито-ще го забравя-даже може и да го изключа от кабелите вътре и нека си стои в кутията.

-маи най-добре е така.

Link to comment
Сподели другаде

За да е сигурно, че проблемът е в устройството, е желателно да се извърши поне 1 от следните тестове:

- устройството да се монтира на друг компютър и да се тества там;

- да се направи опит да се зареди от boot DVD диск (инсталация на Vista).

Link to comment
Сподели другаде

За да е сигурно, че проблемът е в устройството, е желателно да се извърши поне 1 от следните тестове:

- устройството да се монтира на друг компютър и да се тества там;

- да се направи опит да се зареди от boot DVD диск (инсталация на Vista).

преди 2-3 седмици преинсталирах Уйндоуса от СД с него,стартирах и живи СД-та на Линукс,-и от Линукса не разчетох дискове,-сега не може да стартира нищо !

Link to comment
Сподели другаде

Да, само от време на време прочита някое СД.

Това дори и при boot и важи за CD и DVD носители. Искам да съм сигурен, че съм разбрал правилно.

 

А празните СД-та нерото ми ги показва като празни, но не и в Уиндоус Експлорер и Ени ДВД.

Това не го схванах. Очакваш на празен диск да има информация? Може ли пак?

Link to comment
Сподели другаде

Да.

Нали като сложиш дори и празен диск-в уйн.експлорера ти пише че има нещо в записвачката ---св. ,заето п-во ......

-та на мен ми изписва нули и на двете. Преди около седмица стартираше -а вече не-т.е. ако не купя нова записвачка няма да мога да преинсталирам :crosseyes1: .......................

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

гледайте купона и кефа-компютрите са за междудругото!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...