Jump to content

Препоръчан пост

Моля за помощ....

 

PC конфигурацията ми е следната: дънната платка е Foxconn 748K7AA SIS-478, max 3 GB, (инсталираната RAM памет е 2 GB DDR), 2,5 V, тип шина - DEC Alpha EV6, ширина - 64 bit, реална честота - 167 DDR, ефективна честота- 333 MHz. Процесорът е AMD Sempron 2500+ (1750 MHz).

 

PES 08 не върви идеално, леко насича при по-бързи движения на играчите...

 

Поради гореизложеното, вече ми се ще да сменя видеокартата с нещо по-добро, silent за предпочитане. Старата е ATI Radeon 9600 SE 128 mb(AGP предполагам). Ще ми препоръчате ли нещо подходящо?

 

Предварително ви благодаря

 

Имам оферта за Sapphire HD 3650 512MB DDR2 AGP DUAL DVI-I / TVO (ROHS) LITE с цена със включеното ДДС 147 лева.

Добра ли е според вас ...

Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл във форума!

 

Да, ATi 3650 е приличен избор за AGP видеокарта и цената ѝ е приемлива. Другият вариант е, ако ти се дават повече пари да вземеш ATi 3850 AGP. Последната е с доста повече шейдърни процесори, повече текстуриращи единици и растерни оператори и не на последно място с 256-битова шина. Цената и обаче е около 220лв с ДДС, което я прави значително по-скъпа от 3650. Другият момент е, че производителността на 3850 е възможно да бъде лимитирана от останалия хардуер, най-вече от процесора, така че сам си прецени дали си заслужава инвестицията.

 

От NVIDIA си заслужава 7600GS/GT AGP, ако намериш на приемлива цена. Другият вариант е да вземеш втора ръка някоя GeForce 7900GS AGP или някоя ATi X1950GT / 1950PRO AGP, които макар и по-стари биха осигурили прилична производителност. Разбира се, няма да може да се играят най-новите заглавия на максимални детайли и добра резолюция с приложени AA/AF, но за по-старите ще е ОК. Като цяло, ако си геймър и искаш да играеш като хората най-новите игри ще трябва нова конфигурация.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл във форума!

 

Да, ATi 3650 е приличен избор за AGP видеокарта и цената ѝ е приемлива. Другият вариант е, ако ти се дават повече пари да вземеш ATi 3850 AGP. Последната е с доста повече шейдърни процесори, повече текстуриращи единици и растерни оператори и не на последно място с 256-битова шина. Цената и обаче е около 220лв с ДДС, което я прави значително по-скъпа от 3650. Другият момент е, че производителността на 3850 е възможно да бъде лимитирана от останалия хардуер, най-вече от процесора, така че сам си прецени дали си заслужава инвестицията.

 

От NVIDIA си заслужава 7600GS/GT AGP, ако намериш на приемлива цена. Другият вариант е да вземеш втора ръка някоя GeForce 7900GS AGP или някоя ATi X1950GT / 1950PRO AGP, които макар и по-стари биха осигурили прилична производителност. Разбира се, няма да може да се играят най-новите заглавия на максимални детайли и добра резолюция с приложени AA/AF, но за по-старите ще е ОК. Като цяло, ако си геймър и искаш да играеш като хората най-новите игри ще трябва нова конфигурация.

 

Много ти благодаря за експертното мнение !!! Захванал съм се леко полеко да "осъвременявам" компонентите, макар че като се замисля и нова конфигурация не е лоша идея....

Само нещо ако може допълнително да ме светнеш- след като я инстална нещо по Биоса следва ли да се "пипа", за да не бъда ограничавана от останалия хардуеър ?

Link to comment
Сподели другаде

Не, BIOS-ът в случая няма нищо общо. Като казах лимитиране - имам в предвид, че една добра видеокарта, за да покаже максималните си възможности трябва да е в компанията на мощен процесор, а твоят съвсем не е такъв. Т.е. нищо не може да направиш в случая, освен да се оувърклокне, но това няма да помогне особено. Все пак това не е фатално, но просто го имай в предвид, ако решиш да вземеш 3850.

 

P.S.: Ако си решил да правиш сериозен upgrade се насочи направо към нова машина.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...