Jump to content

Препоръчан пост

видео картата ми е GeForse 9500 GT,1gb,hdmi,dvi .знае ли някой как да се свърже към телевизор,който има входове scart и s-video.аз от dvi to vga имам преход и мога да свържа 2 монитора,но от vga to s-video (scart) не знам какво да правя вероятно трябва някаква електроника,комутатор,или и аз не знам какво,по принцип мисля,че е възможно. може ли някой да помогне
Link to comment
Сподели другаде

Ако телевизора ти е LCD виж дали няма PC Вход ако няма трябва да има HDMI вход. Купуваш един кабел и телевизора ще ти се яви втори монитор на компа. Само че кабела е малко скъпичък, към 20 лв и зависи от дължината му. Ако е нормален телевизор по принцип видео картата има S-Video изход, С такъв кабел ще го свържеш но опасността за видеокартата е голяма защото телевизора връща вредни токове, от опит го знам :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Питам те, защото снимката която съм дал в предния пост е на видеокарта GeForse 9500 GT и на нея виждам, че има s-video. Преходник какъвто търсиш ти т.е. HDMI или DVI към S-video/ SKART ще са скъпички и незнам колко лесно ще се открият. Другия вариянт е накой да ти направи такъв преходник или ти самичак да си го направиш. Поразрових се в нета и открих тази схемичка.

http://tacashi.tripod.com/elctrncs/vga2tv/vga2tv.htm

 

Добавено:

Забравих да спомена, че HDMI или DVI са цифрови вход/изход докато VGA, S-video/ SKART аналогови поради което прехода е малко по - сложен.

Link to comment
Сподели другаде

Ако телевизора ти е LCD виж дали няма PC Вход ако няма трябва да има HDMI вход. Купуваш един кабел и телевизора ще ти се яви втори монитор на компа. Само че кабела е малко скъпичък, към 20 лв и зависи от дължината му. Ако е нормален телевизор по принцип видео картата има S-Video изход, С такъв кабел ще го свържеш но опасността за видеокартата е голяма защото телевизора връща вредни токове, от опит го знам :thumbsup:

А ти забравил ли си да си изключиш кабелната когато за първи път си ги свързвал ,защото аз четох в един сайт ,че кабелната трябва да бъде изключена и тогава няма да се получават тези вредни токове, освен ако имаш главичен разделител тогава няма смисъл да изключваш кабелната? :peace: Аз нямам главичен разделител и телевизора ми е най обикновен със scart вход и вход за кабелната и винаги изключвам кабелната. :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Питам те, защото снимката която съм дал в предния пост е на видеокарта GeForse 9500 GT и на нея виждам, че има s-video. Преходник какъвто търсиш ти т.е. HDMI или DVI към S-video/ SKART ще са скъпички и незнам колко лесно ще се открият. Другия вариянт е накой да ти направи такъв преходник или ти самичак да си го направиш. Поразрових се в нета и открих тази схемичка.

http://tacashi.tripod.com/elctrncs/vga2tv/vga2tv.htm

 

Добавено:

Забравих да спомена, че HDMI или DVI са цифрови вход/изход докато VGA, S-video/ SKART аналогови поради което прехода е малко по - сложен.

 

точно това ми е проблема цифров изход от рс към аналогов вход на телевизора,но нали се говори,че ще се минава на цифрова телевизия тогава как ще ползваме обикновените си телевизори.А що се отнася до схемата,която си ми дал и аз съм я виждал това,но е рисковано за видеокартата смятам,че се продава устройство,което би вършило работа от цифрова към аналогова tv.

Link to comment
Сподели другаде

това е видеокартатаEN9500GT/DI/1G

Whopping 1GB Memory for Ultimate Visual Experience!

 

- Whopping 1GB memory on board!

- Amazing Game Experience with DirectX® 10

- Native HDMI on board

 

 

 

Specification

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=534496#

Graphics Engine - NVIDIA GeForce 9500GT

Bus Standard - PCI Express 2.0

Video Memory - DDR2 1G

Engine Clock - 550 MHz

Shader Clock - 1375 MHz

Memory Clock - 800 MHz ( 400 MHz DDR2 )

CRT Max Resolution - 2048 x 1536

DVI Max Resolution - 2560 x 1600

D-Sub Output - Yes x 1

DVI Output - Yes x 1

HDMI Output - Yes x 1

Adapter/Cable Bundled - 1 x S/PDIF cable

Software Bundled - ASUS Utilities & Driver

 

Note

To enable HDMI audio out function, a motherboard with internal S/PDIF header and the correct connection of S/PDIF cable with graphics card and motherboard are needed.

 

 

http://serioussam.eu/това е начина като кабелно изпълнение,но не става,трябва някаква електроника

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...