Jump to content

Защо картината на монитора е изместена на ляво


Препоръчан пост

ПроБлема ми е, че при стартиране на компютъра картината, която се появява на екрана е с няколко сантиметра изместена на ляво, също когато влезна в биоса също картината е изместена на ляво и не се виждат някой от опциите. След като Уиндоуса се зареди обаче картината се оправя и се центрира и няма проблем. Защо се получава това и как да го оправя.
Link to comment
Сподели другаде

Ако си с LCD монитор би трябвало да имаш бутон "auto", и когато се появи "разместената картина", като го натиснеш, автоматично монитора да се калиброва и да я "намести".
Link to comment
Сподели другаде

Ако си с LCD монитор би трябвало да имаш бутон "auto", и когато се появи "разместената картина", като го натиснеш, автоматично монитора да се калиброва и да я "намести".

 

 

При мен интересното беше, че когато влезна в биоса и картината беше изместена на ляво, а когато се зареди Уиндоуса картината се оправяше. Но сега като влезнах в биос и направих това което ме посъветва и картинат се центрира. Мерси

Link to comment
Сподели другаде

При мен интересното беше, че когато влезна в биоса и картината беше изместена на ляво, а когато се зареди Уиндоуса картината се оправяше. Но сега като влезнах в биос и направих това което ме посъветва и картинат се центрира. Мерси

 

 

Когато ти е зареждал биоса резолюцията на монитора е била 640х480 ( предполагам ), а като влезе в графичния режим на Windows, работи на друга резолюция ( 1024х768 примерно ).

Тези две неща трябва по отделно да се коригират, затова така се е получавало.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Когато преиснсталираш винаги резолюцията е различна от оригиналната по простата причина че няма Драйвери за Видеокартата. Затова като вкараш драйверите ако тогава ти е разместена картината я оправяш от настройките на Видеокартата. При Nvidia става като натиснеш дясно копче на десктопа и натискап Nvidia control panel, от там Move CRT screen position , и съответно със показаните стрелки наляво или надясно. След като го нагласиш Apply, и си готов. :) За други видеокарти не знам не ми се е получавао при други
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...