Jump to content

Проблем с интернет


Препоръчан пост

Здравейте,

 

От едсеттина дни имам следия проблем

Опер. система е с Уин.ХП и съм инсталирал виртуална машина, която също е с ХП. От няколко дни не мога да вляза в интернет от виртуалната машина. От нея не мога да вляза и в модема (плзвам DSL интернет). Дава че няма връзка "Limited or no connectivity". Махнах стената, да не би да ми прави проблеми, но проблема си остана.

На Network Connections/Local Area Connection/General/Activity се вижда, че изпраща и получава нещо тъй като Send и Received непрекъснато растат.

Преди два дни се върза за малко, но само за 20-тина минути и от тогава нищо.

От основната машина си влизам интернет без проблеми.

 

Бих искал да зная какво мога да направя за да тръгне нета, или ше тр. да се преинсталира наново?

 

Дали не съм хванал някоя гадинка? Лошото е, че антивирусната не се обновява а и няма как да му пусна интернет сканиране.

 

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

На първия пост - Не отваря никакви страници в интернет.

 

На третия пост:

- Машината е Microsoft;

- Инсталитал съм допълненията;

- Бях избрал мрежовата карта на компютъра и досега трябва да е било така и да не е имало проблеми с нета (поне така мисля).

- Сега избрах NAP и вече мога да влизам в dsl модема, но пак нямам интернет.

 

Благодаря за отговорите!

Мога ли да направя още нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Имам в предвид, че мога да му променям настрйките, да му видя сртатуса ..... на модема.

Инернета тръгна, нo така и не разбрах къде беше проблема. Ъпдейтнах нода и сканирах компа - каза 4е няма вируси.

Направих и едно онлаин сканиране с Windows Live OneCare и ми дава че има троянец Win32/Meredrop но не можа да го изчисти.

Искам да направя едно сканиране с Касперски обаче не мога да намеря откъде мога да спра нода преди това. Ползвам Eset smart security 4.0.

Някой би ли ми казал как се изключва и как мога да махна вируса? или трябва да сменя подфорума за тези въпроси.

 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...