Jump to content

PPPoE в OpenSUSE 11.0


savakur

Препоръчан пост

Здравейте, преди два дена инсталирах OpenSUSE_11.0_i386/DVD с KDE3.5(тя общо взето сама си се инсталира) и сега съм с две операционни системи(Linux и Windows), но все още не знам как да си активирам нета под линукс.

Четох доста писания, но нито едно от тях, не мога да направя, затова срам не срам моля някой да ми помогне с обяснение като за неграмотен(обикновенно бързо схващам).

Това е първата ми дистрибуция(въобще) на линукс с която се сблъсквам. Под уиндоус нямам проблем да си настроя протокола, но тук.....

Ако трябва да се инсталира нещо допълнително, какво е то и как за бога се прави това? Някъде четох, че се пишат команди, не знам къде да ги напиша, пък и нико не обеснява(предпоага се, че трябва да го знам), а както казах съм на ВИЕ и то много с тази операционна система.

Предварително благодаря на тези които ще се опитата да помогнат.

 

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Ми к`во да ти кажа...:)На мен си ми тръгна автоматично доколкото си спомням...Може би има значение и трябва да уточниш какъв точно ти е интернета. Моят е кабелен т.е. нямам модем - има по принцип някакви адреси,но в линукса не съм ги писал.
Link to comment
Сподели другаде

Кабелен интернет. Към комютъра се включва лан кабела и това е. Разбира се трябва да се настрои PPPoE протокола, след което преди да вляза е необходимо да въведа име и парола. Не ми се иска да викам някой от подръжката, защото ще ми струва поне 10-15 лева, а освен това исках аз да гонаправя(с помощ разбира се).
Link to comment
Сподели другаде

:) Здравей, като за начало радвам се, че си решил да почнеш със Сусе дистрибуцията, като за начинаещи е една от най-добрите... :)

Eто едно ръководство на англииски, няма нищо сложно ;) - ТУК

Link to comment
Сподели другаде

:) Здравей, като за начало радвам се, че си решил да почнеш със Сусе дистрибуцията, като за начинаещи е една от най-добрите... :)

Eто едно ръководство на англииски, няма нищо сложно ;) - ТУК

Чудесно ръководство, но когато стартирам инсталацията на който и да е от посочените пакети:

kinternet-0.75-253.1.i586.rpm

smpppd-1.59_SVN16-10.1.i586.rpm

wvdial-1.60-31.1.i586.rpm

wvstreams-4.4.1-32.1.i586.rpm

изкарва грешка, че файла нe може да бъде инсталиран, защото може би вече е инсталиран. Предполагам това е добре.

Има грешка в командата #service smppd start добре че има снимка та видях, че трябва да бъде - smpppd - т.е. с три букви "p". Както и да е това вече не е проблем, но след насройката на DSL се получава грешка:

The application KNetworkManager (knetworkmanager) crashed and caused the singnal 11 (SIGSEGV)

Може ли да се направи нещо по въпроса?

Това е за сега.

Link to comment
Сподели другаде

Пфф... грешката е от нетуърк мениджъра на скапаното КДЕ, заради такива глупости, отдавна съм на гном, нямам представа от къде може да идва, да ти кажа честно... :/

При сестра ми поне няма проблем...

Link to comment
Сподели другаде

Пфф... грешката е от нетуърк мениджъра на скапаното КДЕ, заради такива глупости, отдавна съм на гном, нямам представа от къде може да идва, да ти кажа честно... :/

При сестра ми поне няма проблем...

 

Не съм сигурен че грешката е само в KDE.

И аз не можах да подкарам PPPoE на SuSe-то и затова минах на PCLinuxOS ( пак е с KDE ).

При Ubuntu-то, PPPoE връзката се разпадаше (то пък е с GNOME )

Link to comment
Сподели другаде

Много неприятно. Дори в http://bugs.kde.org, няма решение(поне аз не видях).

 

Пробва ли така.

от Yast -> network devices -> network settings -> global options -> махаш отметката на "enable IPv6

след това си въвеждаш IP Subnet Gateway DNS рестартираш и готово.

Друго не ми oстава. Ще пробвам и ще пиша дали се е получило.

 

В случай, че не се получи, каква дистрибуция да пробвам. Нещо което сте изпробвали и PPPoE може да се настрои?

 

 

Официално проблема е решен. Инсталирах NetworkManager-0.6.2-32.11.src.rpm и всичко си дойде на място. Този пост го пиша от линукса.

Благодаря на всички които опитаха да помогнат.

:yeah:

Link to comment
Сподели другаде

Много неприятно. Дори в http://bugs.kde.org, няма решение(поне аз не видях).

 

 

Друго не ми oстава. Ще пробвам и ще пиша дали се е получило.

 

В случай, че не се получи, каква дистрибуция да пробвам. Нещо което сте изпробвали и PPPoE може да се настрои?

 

 

Официално проблема е решен. Инсталирах NetworkManager-0.6.2-32.11.src.rpm и всичко си дойде на място. Този пост го пиша от линукса.

Благодаря на всички които опитаха да помогнат.

:yeah:

Честито ! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

каква дистрибуция да пробвам. Нещо което сте изпробвали и PPPoE може да се настрои?

 

Ми лоша дистрибуция на Linux няма, което ти допадне с него караш. Бил съм с българската дистрибуция Tilix после минах на openSUSE и от доста време съм на Ubuntu. Незнам дали то е лесно или аз съм свикнал с Linux ама по отношение за настроики на интернет от трите дистрота дето сам ползвал то е с най лесни.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...