Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте!!!

Имам хард диск 160GB който ползвах като втори (slave).Преди малко обаче компютъра заби - (нито мишката ,нито клавиатурата бяха активни) - съответно му дадох принудителен рестарт и от тогава се появи проблем с пускането на компютъра т.е. В биоса се нулираха сами настройките и едвам успях да вляза. Като дадох автодетект не искаше да детктне нито Master диска нито този 160 гигабайтовия . Реших да пробвам да извадя кабелите (захранващия и ID) и тогава пробвах да детектна Master диска който при това положение с изваждането на кабелите се детектна и успях да подкарам компютъра и сега ви пиша както е все още отворен. Обаче преди това пробвах да включа 160 гигабайтовия диск и забелязах (още до като беше включено менюто на биоса) че при включване на захранващия кабел на slave харда лампичката на биоса остава постоянно светеща ,а не както преди проблема премигваща от време на време. Та въпроса ми е при това положение изгорял ли е този хард или нещо само е запецнал понеже имах много снимки на него и сега незнам дали ще мога да ги извадя от там ,колкото до филмите на него не ме притесняват мога отново да си ги сваля от нета.А въпросния хард работи повече от половин година без проблем!!! :svlove:

 

п.с. Сканирах за зловреден код и такъв не беше открит!!! Прилагам и шот с температурите и волтажите (макар че в случая незнам дали са необходими)!!! :computer:

http://i40.tinypic.com/5k0kqu.jpg

Link to comment
Сподели другаде

От къде ти дойде на ум да включваш харда, при включен компютър ?!?

Пробвай въпросния хард на друг комп.

Не съм го включвал при работещ компютър ,а го изключих като извадих кабелите за да може поне Master диска да се детектне и сега си работи биз проблем ,но въпросния Slave диск не иска да работи (а го включвам при изключен компютър само дето нещо е забил или се е повредил понеже нито се детектва в биоса нито пък лампата на биоса гасне или поне да премигва както обикновено ,а свети постоянно - само когато извадя захранващия кабел лампата гасне и както трябва да е от време на време премигва). Утре ще го занеса в сервиза понеже няма друг компютър на който да го тествам ,а там имат много!!! Мисълта ми беше дали е изгорял или е само запецнал ,и ако е запецнал дали има начин да се оправи???

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото разбирам дисковете са IDE? Пробвай да ги включиш с друг кабел. На мен понякога ми се губеше вторият диск,особено когато се наложеше да извадя кабела (лентовият) и после пак да го сложа.
Link to comment
Сподели другаде

Доколкото разбирам дисковете са IDE? Пробвай да ги включиш с друг кабел. На мен понякога ми се губеше вторият диск,особено когато се наложеше да извадя кабела (лентовият) и после пак да го сложа.

И това пробвах ,но не става??? Явно харда е сдал багажа ,а беше на половина празен!!!Жалко ако не може да се оправи ,доста снимки и музика имах на него!

Link to comment
Сподели другаде

Ами има едни jumper-и на хард диска тях бутал ли си? Аз имах проблем с старата машина и го реших като настройх jumper-ите и на двата харда на CS (Cable select) (отгоре на диска трябва да има лепенка, която ти показва как да го направиш) после и отбелязах кое ми е мастера кое слеива и като ги свързах всичко си беше наред.
Link to comment
Сподели другаде

По горе съм написал че този проблемния хард е бил Slave - съответно и джъмпера му е настроен за тази цел!!!

То ако и двата са на Master няма да тръгнат!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Опитай следното:

1. Изключи (и от захранващите кабели, и от кабелите за данни) всички дискови устройства;

2. Включи единия твърд диск, като преди това го настроиш в режим "Master". Провери дали се "вижда" коректно в BIOS;

3. Изключи първия твърд диск и включи втория, като преди това го настроиш в режим "Master". Провери дали се "вижда" коректно в BIOS.

Има голяма вероятност дисковете да са си наред, а проблема да е в оптичното устройство, дъното или кабелите.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай следното:

1. Изключи (и от захранващите кабели, и от кабелите за данни) всички дискови устройства;

2. Включи единия твърд диск, като преди това го настроиш в режим "Master". Провери дали се "вижда" коректно в BIOS;

3. Изключи първия твърд диск и включи втория, като преди това го настроиш в режим "Master". Провери дали се "вижда" коректно в BIOS.

Има голяма вероятност дисковете да са си наред, а проблема да е в оптичното устройство, дъното или кабелите.

И това беше тествано - резултат с този хард никакъв! Занесох го дори в сервиза заедно с компютъра и там пробваха с друг хард и той си тръгна безпроблемно.

А този проблемния го пробваха на друг компютър и там не тръгна - което показа окончателно,че е сдал багажа - жалко за снимките.

Незнам колко е вярно това което ми казаха в сервиза ,но казаха че като е запецнал и съм му дал принудителен рестарт се е получил проблема като казаха,че се е бил върнал ток който е повредил харда - колко е вярно това незнам,но харда вече за нищо не става - жалко!

Благодаря ви все пак приятели!!! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...